Visszavonult az első női labdarúgó, aki férficsapatban is játszott

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2025.03.05. 10:07
Nagaszato Juki harmincéves pályafutás végére tesz pontot (Fotó: AFP, archív)
Bejelentette visszavonulását a világbajnok, olimpiai ezüstérmes japán Nagaszato Juki, az első igazolt női labdarúgó, aki férficsapatban is játszott.

„Harminc évig, amióta először labdába rúgtam, a futball volt az életem. Kerestem a kihívásokat, minden győzelemmel és vereséggel fejlődtem – írta Instagram-oldalán a 37 esztendős, 132-szeres válogatott csatár. – A visszavonulás nem volt könnyű döntés, de izgatott vagyok, hogy mi következik.”

Nagaszato játszott Németországban – a Turbine Potsdammal 2010-ben Bajnokok Ligáját nyert –, majd Angliában, Ausztráliában és az Egyesült Államokban is.

Tagja volt a 2011-ben világbajnok és 2012-ben olimpiai ezüstérmes válogatottnak. 2020-ban történelmet írt azzal, hogy ő lett az első igazolt női labdarúgó, aki férficsapatban lépett pályára, mégpedig öt meccs erejéig testvére klubjában, a japán másodosztályban érdekelt Hajabusa Elevenben.

„Úgy gondoltam, meg tudom mutatni, hogy a nők is játszhatnak férficsapatban” – mondta.

Nagaszato a válogatottban 58-szor volt eredményes, ezzel a nemzeti örökrangsor második helyén áll a 83 gólos Homare Szava mögött.

Minden más foci
2020.09.10. 17:57

Japán: férficsapatban játszik egy világbajnok női labdarúgó

Nagaszato Juki a bátyjával játszhat egy csapatban az amatőr regionális ligában.

 

Legfrissebb hírek

Ellenfelet kapott a Ferencváros női együttese a Bajnokok Ligájában

Bajnokok Ligája
2026.06.19. 09:13

Női labdarúgó-vb-selejtező: Hollandiával játszik a magyar válogatott

Magyar válogatott
2026.06.18. 13:33

Női NB I: tarolt a bajnok Ferencváros a RangAdó díjátadón

Labdarúgó NB I
2026.06.02. 22:44

Női foci: magyar játékos lett az osztrák Bundesliga legjobbja

Légiósok
2026.05.29. 11:08

Távozik a Barca kétszeres aranylabdás játékosa – hivatalos

Spanyol labdarúgás
2026.05.27. 09:10

Rangadót nyert Felcsúton az FTC, az élen végzett a női NB I alapszakaszában

Labdarúgó NB I
2026.05.16. 21:00

Az ETO kiütötte a PMFC-t a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.15. 18:54

A Puskás Akadémia 11, az FTC és az ETO öt-öt gólt szerzett a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
2026.05.09. 22:40
Ezek is érdekelhetik