Spliti szurkolók csaptak össze rendőrökkel a Horvát Kupa-elődöntő után – videó

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2024.04.04. 11:12
null
Fotó: twitter.com/thecasualultra
Legkevesebb három rendőr megsérült a Hajduk Split labdarúgócsapatának szurkolói és a rendfenntartók szerdai összetűzésében, amely után több mint ötven személyt előállítottak.

A rendbontás a Horvát Kupa spliti elődöntőjének lefújása után kezdődött, a Dinamo Zagreb által 1–0-ra megnyert mérkőzést követően több tucatnyi hazai ultra tört be a játéktérre és a Dinamo futballistái után futott. A rendőrség visszaszorította őket a lelátóra, ahonnan aztán feltépett székeket dobáltak a rendfenntartókra. A zágrábi játékosoknak közben sikerült az öltözőbe menekülniük.

A stadionon kívül folytatódott az incidens, szurkolói csoportok többször rendőrökre támadtak, füstbombákkal, üvegekkel, kövekkel és egyéb tárgyakkal dobálták meg őket. Három rendőrt kórházba kellett szállítani.

Ivica Puljak polgármester a Facebook-oldalán azt írta, semmi sem igazolja az erőszakot.

„Sajnálom, hogy ilyen jelenetek zajlottak le, remélem, soha nem látunk hasonlókat a városunkban” – tette hozzá.

A mérkőzésen kezdőként lépett pályára a hazai együttesben a magyar válogatott Kleinheisler László, akit a 65. percben lecseréltek.

 

Legfrissebb hírek

A Chelsea az Ajaxszal, Alexander Isak a Liverpoollal egyezett meg – szerdai transzferhíradó

Minden más foci
9 órája

A Leverkusen kulcsemberével erősített a Premier League újonca – hivatalos

Angol labdarúgás
20 órája

Megoszlott olvasóink véleménye a Dominik-névadásról

Magyar válogatott
21 órája

Thomas Müller Kanadába szerződik; Neymar európai klubbal tárgyal – keddi transzferhíradó

Minden más foci
2025.07.29. 23:10

Szoboszlai-hatás? Évek óta a Dominik a legnépszerűbb fiúnév Magyarországon

Magyar válogatott
2025.07.29. 15:12

Bombaerős szabadrúgás, videón Bolla Bendegúz védhetetlen gólja

Légiósok
2025.07.29. 09:46

Labdarúgás: ezer fölötti fiatalperc az NB I első fordulójában

Utánpótlássport
2025.07.29. 08:59

Videó: hajmeresztő hibákkal temette el csapatát a svájci kapus

Minden más foci
2025.07.29. 07:34
Ezek is érdekelhetik