Bulgária: egy nappal a kinevezés után lemondott a Levszki edzője

MTI MTIMTI MTI
2013.10.09. 19:46
Egy nappal azután, hogy kinevezték a Levszki Szófia labdarúgócsapatának vezetőedzőjévé, máris lemondott posztjáról Ivajlo Petev.

A 38 éves trénert a csapat szurkolóinak egy csoportja késztette meghátrálásra. A drukkerek közül mintegy harmincan ellenségesen fogadták a gyenge eredmények miatt menesztett szerb Szlavisa Jokanovics helyére érkezett szakembert. Azt rótták fel neki, hogy a nagy rivális CSZKA Szófiának szurkol, s az ő bemutatására szervezett sajtótájékoztatót megzavarva le is vettették vele a Levszki mezét, amelyben megjelent az újságírók előtt.

A botrányba fulladt sajtótájékoztatóról bővebben itt olvashat, és videón is megtekintheti az önbíráskodó drukkerek „edzőváltó” akcióját.

Todor Batkov klubelnök ugyan kiállt mellette, de Petev a felfordulásban mégis úgy döntött, hogy nem veszi át a csapat irányítását. Ezt a feladatot így a téli átigazolási időszakig Antony Zdravkov korábbi pályaedző kapta meg Batkov gyors döntése értelmében.

A Levszki Szófia, Bulgária egyik legnépszerűbb klubja jelenleg csak a hatodik a bajnokságban.

 

Legfrissebb hírek

NB III: edzőváltás Hatvanban, a korábbi szolnoki kapus irányítja a csapatot

Labdarúgó NB II
2026.03.24. 12:19

Megelégelte a csapat visszaesését, edzőt váltott a Köln vezetősége – hivatalos

Német labdarúgás
2026.03.23. 10:30

NB III: edzőváltás a Pénzügyőrnél, a Ferencváros korábbi játékosa mentheti meg a csapatot

Labdarúgó NB II
2026.03.22. 09:23

Edzőváltás az NB II-es Szentlőrincnél, Visinka távozott, Márton érkezhet

Labdarúgó NB II
2026.03.17. 14:33

Vignjevics folytatta a sort – idény közben érkező edző még nem kezdett vereséggel

Labdarúgó NB I
2026.03.09. 15:00

Kirúgták Dárdai Bencéék edzőjét – hivatalos

Német labdarúgás
2026.03.08. 13:36

Női kosár: edzőt vált a DVTK, de Völgyi Péter nem távozik a klubtól

Kosárlabda
2026.02.24. 11:09

Edzőt váltott a Szent Benedek RA

Röplabda
2026.02.08. 17:49
Ezek is érdekelhetik