Madridból érkező támadópárosa hozta össze az argentin együttes egyetlen találatát: a gólpasszt kapuskirúgásból Sergio Romero adta, aki az ellenfél tizenhatosáig ívelt előre. Gonzalo Higuaín le akarta venni a labdát, de nem sikerült neki. Érkezett viszont két védő kíséretében klubtársa, Ángel di María, aki a kapufa segítségével, tizennyolc méterről bombagólt vágott a bal felsőbe.
Az írek hiába reklamáltak a játékvezetőnél és a partjelzőnél, a gólt megadták. A tévedés felpaprikázta a hazaiakat, jó lett a hangulat pályán és azon kívül is. Viszont amíg a házigazdák erőből, addig a vendégek technikai fölényükre apellálva futballoztak. Utóbbi révén a dél-amerikaiak alakítottak ki több lehetőséget, közelebb jártak a második góljukhoz, mint az írek az egyenlítéshez, de végül az eredmény már nem változott.
A találkozón a vendégek a Romero – Demichelis, Burdisso, Samuel, Heinze – Mascherano, Gago, Banega – Messi, Di María, Higuain összeállításban kezdtek, ami a kapitányváltást követően nem nevezhető olyan eget rengető változásnak a világbajnoksághoz képest. Sőt...
Az ukránokhoz hasonlóan a 2012-es Eb-t rendezőként váró lengyelek sem brillíroztak, hogy finoman fogalmazzunk. Az ukránok a holland „tarcsival" játszottak döntetlent, a lengyelek a duplázó Samuel Eto'óval felálló kameruniaktól szenvedtek súlyosnak mondható, háromgólos vereséget.
A vb-t megjárt görögök az ugyancsak a dél-afrikai tornán szereplő szerbek vendégeként győztek, viszont a világbajnokságról hősként hazatérő szlovákok nem bírtak a tornáról lemaradó horvátokkal hazai pályán.
Írország–Argentína 0–1 (Di María 21.) |
Lengyelország–Kamerun 0–3 (Eto'o 29., 52., Aboubakar 86.) |
Szerbia–Görögország 0–1 (Szalpingidisz 45.) |
Szlovákia-–Horvátország 1–1 (Stoch 50., ill. Jelavic 54.) |
Dél-Afrika–Ghána 1–0 (Mphela 42.) |
Szlovénia–Ausztrália 2–0 (Dedic 78., Ljubijankic 90.) |
Wales–Luxemburg 5–1 (Cotterill 35., Ledley 48. – 11-esből, King 55., Williams 78., Bellamy 82., ill. Kitenge 44.) |