Csak akkor nem játszik az ősztől aktuális Európa-bajnok a Bundesligában, ha Spanyolország nyeri meg a kontinensviadalt. Luis Aragonést leszámítva ugyanis az összes szövetségi kapitány körülnézett, és talált is az Eb-kerettagságra méltó futballistát a Bundesliga első vagy második vonalában. Az alpesi tornára nevezett 368 labdarúgó közül 57 (az összes játékos 15.5 százaléka) Németországban keresi kenyerét. A Bundesliga annak köszönhetielső helyét, hogy Anglia nem jutott ki a kontinensbajnokságra, máskülönben a Premier League-et (és a Championshipet) nem lehetne lekörözni, hiszen Svájcba és Ausztriába így is 43-an érkeznek abból a térségből. A „háromoroszlánosok” továbbjutása esetén legalább további 22 labdarúgó (az Egyesült Államokban szereplő David Beckham aligha maradna ki) jelentkezne játékra.
A német elsőség különösen annak fényében meglepő, hogy az elmúlt években a Bundesligából egyetlen csapat sem ért el nemzetközi kupasikert (a Bayern München 2001-es BLdiadala óta trófea nélküliek a német gárdák, de 2002 óta – Leverkusen, BL; Dortmund, UEFAkupa – még a döntőkből is hiányoznak), illetve hogy a válogatott mellett dolgozók az elmúlt években folyamatosan a német tehetségek bevetése mellett érveltek. Rudi Völler, a Leverkusen sportigazgatója szerint viszont nem történt semmi különös, csak bebizonyosodott, milyen jó szemük van a Bundesligában dolgozó menedzsereknek.
A német bajnokságokra – Joachim Löw mellett természetesen – főleg Karel Brückner (Csehország, 6 játékos), Köbi Kuhn (Svájc, 6) és Slaven Bilic (Horvátország, 6) támaszkodott, de a Nationalelffel a horvátok mellett még egy csoportban szereplő Lengyelország (2) és Ausztria (2) soraiban is szerepelnek olyan futballisták, akik „hétköznapokon” is találkozhatnak leendő riválisaikkal. Ráadásul a német „légiósok” ezekben a gárdákban meghatározó szerepet töltenek be, Bilic például a Schalkét erősítő Ivan Rakitic kedvéért még a hadrendet is átalakíthatja, és áttérhet a 4–2–3–1-re.
Persze sokkal valószínűbb, hogy nem Rakitic vagy valamelyik, kevesebbre taksált csapat játékosa ünnepelhet majd „németként” az Eb-trófeával, hanem mondjuk Luca Toni (Bayern München, Olaszország), esetleg Franck Ribéry és Willy Sagnol (mindkettő Bayern München és Franciaország). Persze Németországban akkor lennének a legboldogabbak, ha június 29-én 19 bundesligás lendíthetné a magasba az Henri Delaunaykupát. Akkor ugyanis Németország negyedszer is megnyerné a kontinensbajnokságot.