Csodálkoznak a külföldi szakírók

Vágólapra másolva!
2007.07.08. 23:45
Címkék

Megkérdeztünk néhány külföldi sportújságírót, miként vélekedik az MLSZ bojkottjáról a Nemzeti Sporttal szemben.

FABIO LICARI, az olasz La Gazzetta dello Sport munkatársa:

„Még sohasem fordult elő velünk ilyesmi. Olyanra már többször akadt példa, hogy egyes klubok nem álltak szóba újságíróinkkal, mert megjelent velük kapcsolatban egy kritikus vélemény, ilyen esetekben azonban a többi lap munkatársai rendre kisegítettek bennünket. A sajtó hatalma nagyobb annál, mint hogy a nyilatkozatok megtiltásával képes legyen bármely szervezet is megakadályozni a fontos információk beszerzésében.”

OTTO GREITNER, a német Bild sportszerkesztőségének munkatársa: „Lapunk többször került hasonló helyzetbe, nemegyszer előfordult, hogy olyan ügyekről számoltunk be, amelyek érdekeket sértettek. A történet általában ugyanaz: eleinte mindkét fél elzárkózik a további együttműködéstől, hiszen úgy gondolja, neki van igaza. A lap nem esik kétségbe, mert legfontosabb feladatának, a tájékoztatásnak egy bojkott dacára is eleget tud tenni. Ha a szövetségtől nem kap információkat, akkor beszerzi máshonnan. De nem árt tehát tisztázni, ki miben hibázott. Azt gondolom, érdemes az újságnak megtennie az első lépéseket.”

TONY EVANS, az angol The Times labdarúgórovatának szerkesztője:

„Amennyire én tudom, ehhez fogható dolog nem történt velünk Angliában, legalábbis a mi újságunkkal, és bulvárlapokkal sem. Az Angol Labdarúgó-szövetség kétségtelenül konzervatív, ugyanakkor ilyenre sosem lenne, lehetne képes. Úgy gondolom, hogy az európai szövetségek még mindig nem igazán szolgálják ki országaik médiumait. Hasonló eset Angliában csak bizonyos klubok és sajtóorgánumok között fordult elő, de az sem sokszor. Hiába írja a The Sun például, hogy a szövetségi kapitány egy ökör, attól még az FA ugyanúgy szóba áll a lappal.”

ENRIQUE OJEDA, a spanyol AS labdarúgórovatának jogász végzettségű vezetője: „Egy demokratikus országban, ahol a véleménnyilvánítás szabad, nemhogy nem fordulhat elő ilyen eset, de eszébe sem juthatna senkinek, hogy bojkottáljon egy médiumot. Spanyolországban ez igen egyszerűen működik. Ha egy újságban valamelyik sportszövetségnek nem tetsző információ jelenik meg, az érintett szövetség két dolgot tehet: vagy helyreigazítást kér, vagy bírósághoz fordul. Ezeken kívül nincs más lehetősége, így természetesen az sem kerülhet szóba, hogy nyilatkozatstopot rendeljen el az adott orgánummal szemben.”

Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik