Az NSO ajánlja:
Az NSO ajánlja:
Újszerű rangadóra készülhet az Arsenal és a Manchester United, mert bár az elmúlt évtized nagy részében gyakorlatilag bajnoki döntő volt, ha a két csapat összefutott, az „ágyúsok” most inkább csak a Bajnokok Ligája-indulást érő helyért hajtanak – igaz, egyúttal megpróbálhatják megszakítani az MU sorozatát. A két alakulat közötti ötgyőzelemnyi távolság és a gyakran háborúba hajló csaták fősze-replőinek – például Patrick Vieira és Roy Keane – hiánya miatt ezúttal csendesebb a felvezetés.
„A Chelsea felvirágzása óta jobban megoszlik a figyelem. Két évvel ezelőtt ez olyan meccs volt, amelyet nem lehetett elveszíteni, de most az esetleges vereség után is játszani kell még a Chelsea-vel meg a Liverpoollal is, úgyhogy már nem csak a United és az Arsenal létezik. Persze jobban szeretném, ha ugyanannyi pontunk lenne, mint az MU-nak, de a bajnokság néha elég furcsa tud lenni. Megpróbáljuk megnyerni a mérkőzést, aztán meglátjuk, meddig jutunk” – mondta Arséne Wenger, az Arsenal menedzsere, aki halovány esélyt még lát a végső sikerre is.
További változás, hogy a két szakvezető közötti kapcsolat is szelídülni látszik. Egykor dagadtak a trénerek nyaki ütőerei, amikor egymással üvöltöztek a padok között, s volt alkalom, amikor egy vita lezárásaként pizza repült keresztül az öltözőfolyosón, s landolt Sir Alex Ferguson öltönyén. Ehhez képest most egymás dicsőítésével múlatták az időt.
„Senki sem várta őket tavaly a Bajnokok Ligája döntőjébe, és szerintem ezt ők is elismerik. Meglepetés volt, mert fiatal a csapatuk, de kivételesen jól produkáltak, hogy eljutottak odáig. Szóval túlteljesítették a tervet. Az idén is fiatal még a társaság, új stadionba költöztek, más a pálya, sok minden összejött, ezért maradtak le. De minőségi játékosaik vannak, és ez előbb-utóbb meglátszik majd a teljesítményükön” – vélekedett a londoniakról Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere.
Arséne Wenger az alábbiakkal reagált kollégája véleményére: „Amikor két éven át sikeres vagy, ez azt bizonyíthatja, valóban jól dolgozol, de azt is, hogy jó csapatot örököltél. Ám ha sokáig vagy egy helyen, építkezned is kell, jó játékosokat venni, nevelni őket, jól irányítani. Ha valakinek húsz éven át összesen tíz meccse sikerül roszszul, nem mondhatjuk, hogy rosszul csinálja…”
Mindamellett akad elszámolnivaló a felek között, legalábbis a United részéről így vélik. Az ötödik körben ugyanis az Arsenal nyert az Old Traffordon, ami azóta is az éllovas egyetlen hazai veresége. Az MU-ban a még mindig külön munkát végző Alan Smith egyelőre nem teljes értékű harcos, mindenki más egészséges, még Wes Brown is kigyógyult influenzájából. Már csak az a kérdés, hogy a december eleji manchesteri városi derbi óta gólképtelen Wayne Rooney mellett ki kezd a támadósorban. A lélektan felől közelítve Henrik Larsson mindenesetre előnyben van. Májusban a veterán svéd a padról beszállva gyakorlatilag egymaga nyerte meg a BL-t a Barcelonának, ami érthetően mély nyomott hagyott a londoniakban.
„Nem rossz emlékeim, rémálmaim vannak! Imádom ezt a játékost, az intelligenciáját, a hozzáállását. Amikor hazatért, azt hittem, levezet, erre harmincöt évesen jobb, mint Teddy Sheringham hasonló korában” – mondta Arséne Wenger Henrik Larssonról. Az évadban eddigi legjobb „ágyúsa”, Gilberto Silva a múlt héten piros lapot kapott, ezért nem játszhat, Robin van Persie pedig nincs teljesen rendben, ennek ellenére vélhetően kezd.