Elégedetten zárta a nyári idényt Papp Krisztina. Az UTE hosszútávfutónője a göteborgi Európa-bajnokságon 5000 méteren 8. lett, de méltán lehet büszke arra is, hogy bekerült az Európa-válogatottba, és az athéni Világkupán 3000 méteren képviselte kontinensünket.
Imago
Papp Krisztina az idei sikerek után is mértéktartóan tervez
Imago
Papp Krisztina az idei sikerek után is mértéktartóan tervez
– Amikor megkérdezték, vállalnám-e a szereplést az európai csapatban, nem akartam hinni a fülemnek. Álmomban sem gondoltam volna, hogy egyszer a kontinensválogatottban szerepelhetek – mondta Papp Krisztina.
– A futásán egyáltalán nem látszott, hogy megilletődött, a táv több mint feléig tartotta a lépést a világ jelenlegi legjobbjával, az etióp Tirunesh Dibabával. – Mindent vagy semmit alapon versenyeztem, a második ezerötszázra azonban elfáradtam. Éreztem, hogy hosszú volt a szezon, de így is hatodik lettem.
– Egy héttel korábban Stuttgartban a világdöntőn is beugróként indult. – Sokadmagammal a tizennegyedik voltam a pontversenyben, ezért a berlini Golden League-viadal után úgy véltem, befejeződött a szezon. Ám a világdöntőn indulók közül a vártnál többen választották az ötezer métert, így háromezren mégis rajtolhattam. Gondoltam, egy utolsó futásra még összeszedem magam. Kilencedik lettem, s ennek nagyon örülök, hiszen tavaly a tizenkettedik helyen végeztem.
– Ezt követően hívták meg az európai csapatba, s a Világkupán még jobban szerepelt. – Feldobott a verseny hangulata, hogy csapatért küzdhetek. Atlétikában ritkán van erre lehetőség, én már attól is szárnyaltam, hogy bekerültem a válogatottba.
– Korábban előfordult már, hogy ilyen sokáig tudott Tirunesh Dibabával együtt futni? – Talán a római Golden League-viadalon mentem egy ideig vele.
– Futás közben eszébe jutott, hogy esetleg a célig is bírja? – Ezzel az elhatározással álltam oda. De amikor jön a zsibbadás, akkor nehéz helyzetbe kerül az ember. Két ilyen pillanatom volt Athénban: ezer méternél, és ötszázzal a cél előtt.
– Ilyenkor mit érez? – Fájdalmat. A lábam elnehezedik, de az agyam tudja, hogy menni kell. Mindig nagyon jó érzés, amikor sikerül legyőznöm saját magamat.
– Nem reménytelen vállalkozás az afrikaiakkal versenyezni? – Szerintem nem. A hosszútávfutásban sok év egymásra épülő munkája hozza meg a jó eredményt, én pedig még csak huszonhárom éves vagyok. A legjobb európaiak többnyire harmincévesen érnek a csúcsra. Remélem, én is. Persze nem a világbajnoki címre gondolok, de úgy érzem, az Európa-bajnoki dobogó, vagy a világbajnoki, olimpiai döntő valós cél lehet. Az afrikaiak egyébként kiemelkednek a mezőnyből, de nekik is lehet rossz napjuk, eltaktikázhatják a versenyt.
– Alig egy hetet hagyott ki, és máris újra edz. – Nem bírtam a bennem lévő energiával, le kellett mennem a pályára. Hiába veszem a nyakamba a várost, vagy próbálok túrázni, az nem elég. De azért pihenni is fogok, egy hétre Barcelonába utazom. Aztán készülök a fedett pályás Európa-bajnokságra.