Könyöklés, rossz ütemű becsúszás, gólok (öngól és meg nem adott találat), piros lapok – őrületes csata volt ez, nem maradt idő unatkozni.
Reuters
Az uruguayi játékvezetô, Jorge Luis Larrionda nem tudott rendet tartani: Brian McBride vérzô fejjel feküdt a földön
Reuters
Az uruguayi játékvezetô, Jorge Luis Larrionda nem tudott rendet tartani: Brian McBride vérzô fejjel feküdt a földön
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Ha csak abból indulunk ki, hogy Olaszország magabiztosan, 2–0-ra verte Ghánát az első körben, az Egyesült Államok válogatottjának ugyanakkor esélye sem volt Csehország ellen a pontszerzésre, akkor bizony számítani lehetett arra: a Marcello Lippi által irányított csapat már szombaton biztosítja helyét a nyolcaddöntőben, az amerikai együttes számára viszont a csoportküzdelmek befejeztével véget ér a világbajnokság. Hogy ez a gondolatmenet megvalósuljon, arra igen nagy esély volt, legalábbis kora délutánig. Ekkor ugyanis Ghána lefutballozta a pályáról a cseh együttest (tudósításunk a 6–7. oldalon), és ez azt eredményezte, hogy az Olaszország–USA összecsapás eredményétől függetlenül az utolsó csoportkör előtt még mind a négy válogatott reménykedhetett a továbbjutás kivívásában.
Gianluca Zambrotta a sérülését követően elfoglalta a helyét az olasz védelem bal oldalán, és így a korábbinál is stabilabb lett az európai együttes hátsó alakzata. Papíron legalábbis ez volt a helyzet, a valóságban azonban a játékrész első felében az Egyesült Államok uralta a játékot, és bizony, a szélekről belőtt labdák hatástalanítása többször is gondot okozott Nestáéknak. Hiába játszott azonban az amerikai gárda támadóbb szellemben, mint Csehország ellen, a távoli átlövések elkerülték Gianluigi Buffon kapuját, majd egy komoly mulasztást követően – az USA védelme egy szabadrúgásnál lesre állítással próbálkozott – Olaszország szerzett előnyt. Valamivel később egy jobb szélről belőtt labda ismét rövidzárlatot okozott az itáliai védelemben, Cristian Zaccardo egészen elképesztő öngóllal segített az ellenfélen, és mert egy perc múlva Daniele De Rossit kiállította a játékvezető, nehéz helyzetbe került az európai tizenegy. Marcello Lippi azonnal szerkezetet váltott, stabilabbá tette csapata középpályás védekezését, Pablo Mastroeni szabálytalansága után azonban már tíz ember küzdött tíz ellen a folytatásban.
Az Egyesült Államok csapata tizenkilenc perc alatt emberhátrányt hozott össze az emberelőnyből, azaz a második félidőt kiállítással kezdte az USA, és ez már előrevetítette az újabb fordulatot. Marcello Lippi védő helyett támadót küldött a pályára, ezzel is jelezve, együttese hat ponttal szeretne nekivágni az utolsó csoportkörnek. Többnyire Andrea Pirlo volt az, aki mélyen, egészen a védelmi négyes elé visszalépve a labdáért igyekezett mozgatni a csapatát, de többször az egyébként bal oldali középpályás szerepköréből induló Alessandro Del Piero vette át a karmesteri pálcát. Bármilyen hihetetlen, az emberhátrányban lévő amerikaiak több veszélyes támadást vezettek, mint riválisuk, és akár a győzelmet is megszerezhették volna. Végül maradt a döntetlen, mindkét válogatott reménykedhet még a továbbjutásban. ---- P ---- &