Nemcsak ennek a két csapatnak, hanem a kvartett mind a négy tagjának jó előjel, hogy a legutóbbi két torna győztese – 1998-ban Franciaország, 2002-ben Brazília – a C-csoportból került ki.
Még saját csapattársai is szájtátva figyelték, amint Javier Saviola becsukott szemmel trükközgetett
Még saját csapattársai is szájtátva figyelték, amint Javier Saviola becsukott szemmel trükközgetett
Titokzatosak az argentinok...
A tréningekről kitiltották az újságírókat, a fotósok is csak negyedórát kaptak a fényképek elkészítésére, és hetente csak egyszer van olyan gyakorlás, ahová bemehetnek nézelődni a média képviselői. Két játékos adhat interjút egy nap, de a csapat felállásáról nem beszélhetnek. A rejtélyes készülődés már argentin hagyománnyá vált a vb-k során, bár a szakemberek sokszor felróják, hogy ez a színházasdi semmire sem jó, hiszen nem a taktika takargatásától függ a jó eredmény. Ellenpéldaként emlegetik a rivális braziloknál bevett módit, hiszen az ötszörös világbajnoknál tárt kapukkal várják az edzésekre az érdeklődőket. A gaucho küldöttség azt viszont már nem tudta eltitkolni, amikor Gabriel Omar Batistuta meglátogatta a keret tagjait, buzdítva őket az elkövetkezendő nehéz meccsek előtt. A Batigolnak becézett, minden idők legeredményesebb argentin válogatottja (56 találat) biztosan tudott hasznos tanácsokat adni honfitársainak. Nem nyilatkozott viszont a sajtónak, mivel olyan szigorú szerződése van egy televíziós társasággal, hogy nem válaszolhat egyetlen újságírói kérdésre sem, de még mielőtt a kocsijába beült volna, azért elmormolt egy mondatot: „Elégedetten hagyom itt a srácokat, mert minden tekintetben masszív csapatot láttam.” Hogy ez a masszív csapat tud-e tangózni az „elefántokkal”, vagyis az elefántcsontparti válogatottal, az nagy kérdés, mindenesetre a dél-amerikaiaknál fogadkozásban nincs hiány.
„Ha kell, középcsatárt játszom, ha kell, szélsőt, ugyanis az utóbbi napokban mindenféle taktikát gyakoroltunk, de José Pekerman még nem döntött, így az sem biztos, hogy egyáltalán a kezdőben leszek” – mondta pénteken Javier Saviola, bizonyítva, hogy a kapitány az utolsó pillanatig vár a kezdőcsapat öszszeállításával. Egyedül az izomsérülésből nagy nehezen felépült Lionel Messi tűnik biztos cserének az afrikaiak ellen.
Talán jó is, hogy a fiatal argentin nem lép pályára, mert a gyakorta rossz ütemben becsúszó elefántcsontparti védők egy időre ismét eltávolíthatnák Lionel Messit a pályáról.
„Jól tudjuk, milyen veszélyes az argentin együttes, de ez remek alkalom, hogy megmutassuk magunkat a világnak: én nagyon örülök a találkozásnak, hiszen Roberto Ayala a példaképem” – mondta Kolo Touré, a Bajnokok Ligája-döntős Arsenal hátvédje, aki ezzel a nyilatkozattal talán el is ismerte, hogy a riválisok védelme erősebb.
Pedig az afrikai csapatban a középpályán és a csatársorban is technikás futballisták vannak – elég, ha a Didier Drogba, Arouna Koné támadóduót nézzük –, és mögöttük is van még megannyi bevetésre kész, villámgyors csatár.
A két fél eddig egy alkalommal találkozott, 1992-ben, a Fahd király-kupán – ez a torna volt a Konföderációs Kupa elődje –, és akkor az Alfio Basile mester által irányított argentinok nyertek 4–0-ra. De ez már a múlt...
„Sokat javult a csapat az utóbbi hetekben, most már szinte nem is hibáznak a játékosaim, annál is inkább, mert a fizikai munkát rendesen elvégeztük, az elmúlt napokban csak a taktikai elemeken finomítottunk” – nyilatkozta Henri Michel szövetségi kapitány.
Az egyetlen hiba az, hogy Didier Drogba a felkészülési szakaszban nem volt túl eredményes, noha az utolsó barátságos mecscsen két gólt lőtt Szlovéniának. Azért rá nem árt figyelniük az argentinoknak.... ---- A ----