David Beckham, az angol válogatott középpályása volt a keddi mérkőzés egyik legjobbja. A Real Madrid szupersztárja két gólpasszt adott, rendre megjátszható volt, beadásai – amellett, hogy életveszélyesek voltak – régi önmagát idézve élményszámba mentek.
Meggyesi Bálint
David Beckham minden átadása remek volt kedd este ? a zászlóval és a passzokkal is jól elboldogult
Meggyesi Bálint
David Beckham minden átadása remek volt kedd este ? a zászlóval és a passzokkal is jól elboldogult
Az angol sajtó David Beckhamet és Steven Gerrardot látta a „háromoroszlánosok” legjobbjának a 3–1-es angol győzelemmel végződött manchesteri barátságos válogatott meccsen. David Beckham úgy vélte, hogy csapattársai remek munkát végeztek a makacsul és kitartóan védekező magyar védelem feltörésében.
„A legfontosabb, hogy győztünk, és meggyőző volt a játékunk – mondta az angol válogatott csapatkapitánya. – Persze az sem mellékes, hogy senki sem sérült meg, ami a világbajnokság előtt igencsak lényeges. Nekem személy szerint jól ment a foci, az a feladatom, hogy előkészítsem a góljainkat. Szerencsém volt, hogy adódtak kiváló lehetőségeim a beadásokra. Elszántan küzdöttünk a győzelemért, mert az első húsz perc után kiderült, sokkal nehezebb lesz nyerni, mint azt gondoltuk. Az első félidő végén aztán kialakítottunk néhány helyzetet, de gólt nem szereztünk. A második játékrész elején nagy nyomást gyakoroltunk a magyarokra, mert tudtuk, ezzel hibára késztetjük őket. Nem tudom, hogy a szakértők miként látták, de nekem az a véleményem, hogy jól futballoztunk, főleg a második félidőben. Mindig jó érzés nyerni, de egy világbajnokság előtt ez különösen fontos. Ha nyersz, akkor tovább nő az önbizalmad, ami a torna előtt kritikus pont. Amúgy pedig nem értem azokat a kritikákat, amelyek a válogatott hadrendjét célozzák. Azért vannak ezek a felkészülési találkozók, hogy kísérletezgessen és különböző variácókat próbálgasson a kapitány. Mindegy, hogy A- vagy B-terv szerint játszunk, ez Sven-Göran Eriksson dolga.”
David Beckham jó diplomataként nem feledkezett meg csapattársa, Steven Gerrard dicséretéről sem.
„Steven fantasztikus futballista. Állóképessége elképesztő, remek szezont zárt a Liverpoollal. Nagyszerűen védekezik, de szerintem még jobban futballozik, amikor támadószerepet kap.”
A csapatkapitány Peter Crouchot, a harmadik angol gólszerzőt is magasztalta: „Peter beállításakor más típusú focit tudunk játszani, az ő szereplésével még tovább bővül a fegyvertárunk, ami a támadásaink felépítését illeti.” ----
Az Új-Zéland elleni 2–0-s mérkőzés után több kritikát kapott a válogatott, mint most az Anglia elleni 3–1-es vereség apropóján. Az újjáalakuló nemzeti csapatból akkor sokan kikövetelték a középső védőként bevetett Sebők Vilmost – a ZTE játékosa nem is lépett pályára Manchesterben –, míg most a megkérdezett szakemberek nem találtak túl sok kivetnivalót az összeállításban. Nézzük, hogy az angol–magyar meccsről hogyan vélekednek a hozzáértők.
Gellei Imre korábbi szövetségi kapitány, az FTC vezetőedzője: Visszatért a magyar virtus „Élmény volt nézni, hogy kedd este visszatért a magyar virtus a válogatottba. A labdabiztonság és a rövid passzos játék jellemezte a csapatot, a kevéske együtt töltött idő ellenére tetszetős és kulturált futballt mutattunk be. Mivel mindenki betartotta a kért utasítást, az angolok nem tudtak kibontakozni a mérkőzés folyamán. Örömmel vettem, hogy a korábban mellőzött Szabics Imre, Dárdai Pál, Fehér Csaba és Halmosi Péter is remekelt Manchesterben. Nem venném a bátorságot ahhoz, hogy megnevezzek bárkit is, aki szerintem hiányzott a válogatottból, hiszen mindenkinek maximálisan tiszteletben kell tartania Bozsik Péter és Détári Lajos döntését. Ez a vezetőpáros bizalmi állása, és csakis ők tartoznak felelősséggel az együttes összeállítása kapcsán. A legfontosabb, hogy harmóniában és a fair play szellemében játszottunk az Old Traffordon.”
Illovszky Rudolf, korábbi szövetségi kapitány: A csapategység diadala „Nagyon tetszett, hogy végre csapatként játszottunk, mert mindenki tudta és tette a feladatát, és játékosaink kétgólos hátránynál sem adták fel a küzdelmet. Csupán három napja volt Bozsik Péternek arra, hogy összerakja a válogatottat, és mégis meggyőzően futballoztak a fiúk. Hatékony volt a letámadás, amellyel megleptük az angol védőket, és egy kis szerencsével döntetlennel is végződhetett volna a találkozó. Pillanatnyilag nincs kialakult válogatott, úgyhogy nem lehet megállapítani, ki az a labdarúgó, aki feltétlen hiányzik ebből a csapatból. Biztos vagyok benne, hogy a kapitány tisztában van a játékosok tudásával, és csak a legjobbaknak küld meghívót. Ezúttal nem lehet kiemelni senkit a jók közül, hiszen a csapategység diadalmaskodott, még akkor is, ha kikaptunk. Nagyon akart mindenki, és bár vereséget szenvedtünk, nem megalázva jöttünk le a pályáról.”
Dunai Antal, az MLSZ szakmai alelnöke: Rajczi Péter hiányzott „Az egész miliő, ami körülvette a válogatottat, pozitívan hatott a csapatra. Lényeges volt, hogy mertünk játszani, megtartottuk a labdákat, és pontosan passzoltunk. Nem szabad messzemenő következtetéseket levonni egy jó mérkőzésből, de ha kialakul egy gerinc, és a fiatal, valamint a tapasztaltabb labdarúgók összehangoltan dolgoznak tovább, akkor ehhez hasonló teljesítménnyel hazai pályán lehet esélyünk az Európa-bajnoki selejtezőkön. Szerintem Rajczi Péter hiányzott a csapatból, elvégre gólkirályjelölt a bajnokságban, de biztos vagyok benne, hogy a jövőben lehetőséghez juthat. Bárkit kiemelhetnék, hiszen Dárdai Pál gólja élményszámba ment, a Vanczák Vilmos, Éger László páros magabiztosan futballozott, de említhetném Tóth Balázst is, aki bejátszotta az egész pályát. Király Gábor bravúrokat mutatott be, a két gólról pedig csak annyit, az angolok ellen rendkívül nehéz a beívelésekre kimozdulni.”
Garami József, az MTK szakmai igazgatója: A védelem még erősödhet „Olyan mérkőzésen szenvedtünk vereséget, amelyen jobb eredmény elérésére is volt lehetőségünk. Örömmel láttam, hogy az utolsó negyedórában is letámadtuk az angolokat, és labdabiztosan futballoztunk. Biztos vagyok benne, hogy egy-két név előkerül Bozsik Péter kalapjából, akikkel masszívabbak lehetünk. Sajnos a védelemből hiányoztak a magas, jól fejelő emberek, akikkel nagyobb esélyünk lett volna a beíveléseknél, de ettől függetlenül jól teljesített a hátvédsorunk. Az egészséges Juhász Roland, valamint Gyepes Gábor elkelne a válogatottban. Kiemelni senkit sem lehet, mivel remekül helytálltunk az angolok ellen.” ---- A The Sun 1-től 10-ig értékelte az angol válogatott teljesítményét, ennek alapján David Beckham volt a legjobb, nyolcas osztályzattal. Zárójelben lapunk osztályzatait láthatják, a Manchesterből tudósító kollégák nem voltak elájulva David Beckham két gólpasszától, ők éppenséggel Dárdai Pált (7) és Éger Lászlót (7) sokkal jobbnak látták.
Paul Robinson 6 (0) – könnyű estéje volt, Dárdai parádés lövését nem védhette Gary Neville 6 (6) – annyit jött előre, mintha szélső lett volna, sérülés miatt le kellett cserélni Rio Ferdinand 6 (6) – összeszedetten játszott, de alig akadt dolga John Terry 7 (7) – nem hibázott, és megszerezte régóta megérdemelt első válogatottbeli gólját Ashley Cole 6 (6) – még mindig látszik a játékán a sok kihagyás, nem futott fel annyit, amennyit tőle korábban megszokhattunk David Beckham 8 (5) – a mérkőzés legjobbja volt, két gyönyörű gólpasszt jegyzett Jamie Carragher 6 (6) – nem csinált semmi különöset, a középpályán nem lesz sok esélye bekerülni a csapatba Frank Lampard 6 (5) – gyengén rúgta a büntetőt, játéka felejthető volt Joe Cole 7 (6) – a legagilisabb játékos volt az első félidőben, nem volt szerencséje a fejesénél Steven Gerrard 7 (7) – jó játékkal és góllal ünnepelte a huszonhatodik születésnapját Michael Owen 5 (5) – egyetlen percig sem érezte jól magát, mert egyedül volt elöl
---- The Times A legtekintélyesebb angol napilap elsősorban a taktikai felállással kapcsolatos kérdéseket boncolgatja. Az újság szerint a támadójáték szórványos volt, és nagyban David Beckham beadásai határozták meg az angolok magyar kapu előtti lehetőségeit. Steven Gerrard a 26. születésnapján jól játszott, és új pozíciójában az egyetlen csatár, Michael Owen mögött megoldotta feladatát. A főcím szerint „Gerrard csökkentette az Erikssonra nehezedő nyomást”.
BBC Leginkább Gerrard műesésével foglalkozik, ennek megítélése megosztja a közvéleményt. A televízió internetes oldala Steven Gerrard színészkedéséről kérdezett ismert labdarúgókat és saját olvasóit. A megszólítottak egyik fele szerint a Liverpool középpályása helyesen cselekedett, amikor a felé csúszó Fehér Csaba lábát átugorva feldobta magát. A maradék 50 százalék elítéli a játékos viselkedését és a műesést.
Daily Telegraph „Gerrard hozta, amit elvárnak tőle” – szól a meccsről szóló tudósítás címe. Ebben arról írnak, hogy a magyarok legyőzése után néhány sötét felhő eloszlott a válogatott fölött, de még sok kérdés tisztázatlan. Az újságíró szerint Steven Gerrard a tökéletes futballista, igazi vezére volt az angoloknak, amelyet állítólag Sven-Göran Eriksson is megerősített a meccs utáni nyilatkozatában.
Daily Mail „Briliáns Becks”címmel hozta a találkozóról készült tudósítást, amelyben a Real Madrid csillagának teljesítményét dicsérte. Az újság szerint Beckham volt a mérkőzés egyetlen biztató jelensége, míg Eriksson taktikája megbicsaklott.
Népszabadság „Barátságos eredmény” – címet adta a politikai napilap a manchesteri összecsapás beszámolójának, kiemelve, hogy a magyar együttes várakozás fölött játszott, mégis kétgólos vereséget szenvedett.
Magyar Nemzet A lap Dárdai Pál gólját csodás lövésnek aposztrofálta, s a korábbi angol–magyar párharcokra tekintett vissza. A „Tisztes helytállás az Old Traffordon” című írásból kiderül, hogy hazánk válogatottja szinte napra pontosan 28 éve is játszott Angliával egy meccset Londonban, amelyet a hazaiak 4–1-re megnyertek.
Népszava „Angolos távozás” – szól a tudó-sítás címe: a magyar válogatott az eseménytelen első félidő után nem bírta a másodikat.
Blikk A napilap hasábjain arról lehetett olvasni, hogy Bozsik Péter csapata a 80. percig királyian helytállt a vb-résztvevő angolok ellen. „A frászt hoztuk az angolokra” című cikkből kiderül, hogy a magyarok helyenként meglepően jól játszottak azon a mérkőzésen, amelyen a hazaiak legfőbb célja az volt, hogy sérülés nélkül tudják le a találkozót.