A kék birodalom visszavágott

GALAMBOS PÉTER, SOMOGYI ZSOLTGALAMBOS PÉTER, SOMOGYI ZSOLT
Vágólapra másolva!
2006.03.12. 01:00
Címkék
Sem a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-kudarc nem kedvetlenítette el, sem a gyakorlatilag behozhatatlan fórja nem tette motiválatlanná a Chelsea-t: az utolsó pillanatig küzdve legyűrte a Tottenhamet, újabb londoni skalpot gyűjtve be.
William Gallas talán még sosem rúgott olyan látványos gólt a Chelsea-ben, mint a Spurs ellen, a hajrában
William Gallas talán még sosem rúgott olyan látványos gólt a Chelsea-ben, mint a Spurs ellen, a hajrában
Getty Images
William Gallas talán még sosem rúgott olyan látványos gólt a Chelsea-ben, mint a Spurs ellen, a hajrában
William Gallas talán még sosem rúgott olyan látványos gólt a Chelsea-ben, mint a Spurs ellen, a hajrában
William Gallas talán még sosem rúgott olyan látványos gólt a Chelsea-ben, mint a Spurs ellen, a hajrában
Getty Images
William Gallas talán még sosem rúgott olyan látványos gólt a Chelsea-ben, mint a Spurs ellen, a hajrában

Nem mondhatni, hogy a BL-kiesésből ocsúdó Chelsea sebzett vadként esett volna neki a Tottenhamnek. Egyedül Shaun Wright-Phillipsnek volt valami dúvadszerű a mozgásában, amint már az első percekben igyekezett demonstrálni, hogy gyakrabban is lehetne őt a kezdőben szerepeltetni. Ami rajta múlt, megtette, a kékek hamar ziccerhez jutottak. Miután Paul Robinson kiütötte Wright-Phillips lövését, Mickael Essien elé pattant a labda, és a ghánai amilyen laza, olyan pontatlan mozdulattal elhibázta a szinte üres kaput.

Essien nem hagyta annyiban, a néhány perccel később ugyancsak Wright-Phillipstől kapott, immár „direkt” passzt higgadtan helyezte a jobb alsó sarokba – ez volt az első gólja a kékek mezében. Semmi sem utalt arra, hogy az egyébként pompás formában lévő Spurs vissza tudna vágni, aztán Michael Dawson könnyűszerrel lefejelte Robert Huthot, így Jermaine Jenas háborítatlanul a hálóba pöckölhetett. A szünet után sokáig úgy tűnt, mindkét fél beéri a döntetlennel, mígnem a kékek elkeseredett rohamot indítottak az utolsó negyedórában. Robinson egy ideig tartotta a frontot, hanem William Gallas 92. percben eleresztett védhetetlen bombájával már ő sem tudott mit kezdeni.

Hiába – nyugodtan írhatjuk – behozhatatlan a Chelsea előnye a tabella élén, José Mourinho és tanítványai úgy tomboltak a kispad előtt, mintha legalábbis ezzel a diadallal vették volna át a vezetést. Az éllovas egyébként nyolcadik londoni Premiership-rangadóján már a hetedik sikerét aratta – a kakukktojás a Charlton látogatása, amely egyben az egyetlen hazai pontveszteség is.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a Premier League-t?

Sokan reménykedtek benne, hogy Gera Zoltán több halasztás után éppen a Birmingham City elleni városi derbin térhet vissza a West Bromwich Albionba, de – a hét közben Bryan Robson szakvezető által is megerősített információnak megfelelően – végül nem nevezték a mérkőzésre. A magyar légiós így is örülhetett a csapata által elért döntetlennek, amellyel sikerült megőrizni a hárompontos előnyt a kiesés elleni harcban közvetlen vetélytársnak számító városi riválissal szemben.

A teljes igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy inkább a hazaiak lehettek boldogok az 1–1-es végeredménnyel. A WBA meglepően jól, jobbára meggyőző fölényben futballozott, csakhogy elhagyta a szerencséje: az első félidőben Diomansy Kamara hat méterről az üres kapu mellé rúgta a labdát, majd Kevin Campbell a kapussal szemben állva a kapufát találta el. A Birmingham alig támadott, a szünet után tizenegyesből mégis megszerezte a vezetést. Robson beküldte Nwankwo Kanut és Nathan Ellingtont, és utóbbi két perccel később lapos lövéssel egyenlített – megérdemelten.

A szezonban kínos gólínségben szenvedő Everton mindössze másodszor volt képes háromszor betalálni az aktuális ellenfél kapujába, a Charlton után most a Fulham volt a szenvedő fél. Tegyük hozzá, James Beattie és társai nagyon odatették magukat, a háromból kettő gyönyörűséges megmozdulás nyomán született. Beattie büntetőből szerzett góllal kezdte, majd lélegzetelállító átemeléssel járt túl Tony Warner eszén. James McFadden a második játékrész elején jó húsz méterről zúdította a labdát a jobb felső sarokba. A Fulhamnek Collins John révén csak szépítésre futotta, de még az is csodaszámba ment, az Everton ugyanis 3–0 után változatlan elánnal támadott tovább.

Távirati stílusban a többi mrékőzséről
  • Lélektani szempontból is tökéletesen kihasználta a Bolton a közelgő FA-kupa-meccse előtti bajnoki felkészítőt: 4–1-re verte meg szerdai riválisát, a West Hamet.
  • A Blackburn Rovers folytatta meseszerű szereplését, és ideiglenesen az ötödik helyre lépett előre – a „károsult” Aston Villa elsősorban magának, illetve a két ziccert is kihagyó csatárának, a cseh Milan Barosnak köszönheti vereségét.
  • Pedro Mendes két hatalmas lövésével – a második a mérkőzés utolsó mozzanata volt – nyolc nyeretlen forduló után végre győzött a Portsmouth, a Manchester Cityt legyűrve.
  • Kevin Ball, a Sunderland ideiglenes mestere sem segíthetett a kiesés felé száguldó együttesen, ezúttal a Wigan vitte el mindhárom pontot a Stadium of Lightból.
Premier League, 29. forduló
Chelsea–Tottenham Hotspur 2–1 (Essien 14., Gallas 92., ill. Jenas 45.)
Birmingham City–West Bromwich 1–1 (Forssell 49. – 11-esből, ill. Ellington 70.)
Everton–Fulham 3–1 (Beattie 14., 36. – az elsőt 11-esből, McFadden 55., ill. C. John 86. – 11-esből)
Bolton Wanderers–West Ham 4–1 (Jannakopulosz 12., 33., Speed 47., Pedersen 81., ill. Sheringham 79.)
Blackburn Rovers–Aston Villa 2–0 (Todd 49., Bellamy 71.)
Portsmouth–Manchester City 2–1 (Pedro Mendes 60., 93., ill. Dunne 83.)
Sunderland–Wigan Athletic 0–1 (H. Camara 8.)
Legfrissebb hírek
Ezek is érdekelhetik