Feszült utolsó forduló következik a csoportban, ráadásul a sporton lényegesen túlmutató mérkőzést rendeznek Belgrádban a szerb és a bosnyák válogatott részvételével.A horvátok elleni 2000-es Eb-selejtező óta nem volt ekkora felhajtás Belgrádban. Vendégségbe érkezik a bosnyák válogatott, ami önmagában is különös biztonsági intézkedésekre adna okot, de mivel a mérkőzés eredményétől függ a "plávik" vb-szereplése, a feszültség szinte tapintható.
• 50 kamera pásztázza a Marakana-stadiont és környékét
• Puyol és Vicente összeverekedett a spanyolok edzésén
A bosnyák játékosokat kommandósok várták a repülőtéren, majd kísérték őket a Belgrádtól 15 kilométerre fekvő Pancsovába, ahol állandóan ügyelnek rájuk. A vendégszurkolók 11 autóbusszal érkeznek, és természetesen rájuk is karhatalom vigyáz, a mérkőzésnek helyet adó Marakana-stadiont (ahová 55 ezer nézőt várnak), illetve a környékét 50 kamera pásztázza. A két egykori jugoszláv válogatott játékos, Ilija Petkovics és Blaz Sliskovic csapata egyaránt óvatos, erős védekező taktikával szokott pályára lépni, azaz tipikus egygólos mérkőzés várható Belgrádban. A két országot érintő nemzetiségi keveredés a csapatok összetételén is érezteti majd hatását. A Partizan soraiban szereplő bosnyák válogatott, de szerb nemzetiségű Branimir Bajic például olyan nagy nyomás alatt áll, hogy Sliskovic kapitány minden bizonnyal kihagyja a kezdőből. Játszhat ugyanakkor Sergej Barbarez, akiről a belgrádi lapok azt állították, eltörött a bordája a San Marino elleni mérkőzésen, valamint Hasan Salihamidzic, akinek – ellentétben a szerb sajtó állításával – még sincs két sárga lapja.
Petkovics váratlanul még a szerb újságírók előtt is bezárta a Szabadka melletti Palics stadionjának kapuit, de azért előtte elmondta a következőket: "Nem akartuk, hogy az utolsó fordulóban dőljön el a továbbjutás sorsa, ráadásul a bosnyákok ellen, hiszen közismerten nagy a feszültség a volt Jugoszlávia válogatottjainak találkozóin. Sok meglepő eredmény született a csoportunkban, de eddig nem kaptunk ki, Belgrád pedig bevehetetlen vár marad. Hideg fejjel kell megvívnunk ezt a kilencven percet."
San Marino és Spanyolország között már nincs ilyen súrlódás, ám a sima továbbjutásokhoz szokott, az elmúlt időben viszont sokat botladozó ibériaiak saját berkeiken belül generálják a feszültséget. Történt, hogy a hétfői edzésen Vicente és Carles Puyol egy labdáért vívott párharca ökölcsatává fajult, aminek csak akkor lett vége, amikor a csapattársak szétválasztották őket. "Csak kicsit lökdösődtek, az ilyesmi megesik fontos mérkőzések előtt. Már elrendeztük a nézeteltérést, ezért kérem a sajtót, hogy szintén zárja le a témát" – bagatellizálta az ügyet Luis Aragonés szövetségi kapitány, aki egyébként azt is kijelentette, ha Spanyolország nem jut el a vb elődöntőjéig, lemond posztjáról. ---- SZERBIA-MONTENEGRÓ csoportelső, ha nyer, vagy ha döntetlent ér el Bosznia ellen, miközben a spanyolok nem győznek legalább öt góllal San Marinóban pótselejtezős, ha egy pontot szerez, és Spanyolország legalább öt góllal nyer, vagy ha kikap, és a spanyolok nem győznek
SPANYOLORSZÁG csoportelső, ha nyer, és Szerbia kikap, vagy ha legalább öt góllal győz, miközben a szerbek legfeljebb egy ponttal gazdagodnak pótselejtezős, ha Szerbia nyer, vagy ha legfeljebb öt góllal győz, miközben a szerbek ikszelnek, vagy ha döntetlent ér el, és a bosnyákok nem nyernek, vagy ha kikap legfeljebb hat góllal, és Bosznia ikszel
BOSZNIA-HERCEGOVINA csoportelső, ha nyer Szerbia ellen, és a spanyolok nem győznek pótselejtezős, ha Spanyolországgal együtt nyer, vagy ha egy pontot szerez, és a spanyolok hét góllal kikapnak ---- 1.3 millió bosnyák Szerbiáért szorít, Bosznia-Hercegovinát ugyanis két régióra osztották: egy muzulmánok és horvátok lakta tartományra, illetve egy úgynevezett Szerb Köztársaságra. A szerbek két erőssége, az egyaránt bosnyák származású Szavo Milosevics és Ognjen Koroman 750, a hazaiakért szorító boszniai szerbnek fizeti az utazását és a belépőjét. Az ellenoldalt Szerbia muzulmán vidékéről, a szandzsákból, Novi Pazar városából érkező 60 szurkoló képviseli.