Az élet nem áll meg, a vártnál gyengébb eredményt elérő magyar profi immár a szeptember 4-én rajtoló Vuelta a Espanára készül, ahol a Quick Step-Davitamon mezében a 122-es rajtszámot viseli majd - ezen a legendás viadalon is ő lesz az első magyar induló.
Az ausztrál Anna Meares (nagy képünkön és a kicsin középen) felavatta az athéni Olimpiai Velodrome-ot, világrekorddal gyôzte le a korábbi csúcstartó kínai Csiang Jung-juát
Athénban most már a pályásokon a sor, jövő szerdáig tizenkét versenyszámban avatnak bajnokot az Olimpiai Velodrome-ban. Míg az elmúlt években jó néhány pályás eseményen nagyon megcsappant a nézőszám (a budapesti Millenáris látogatottságáról nem is szólva), az olimpiai pályaversenyekre már a rajt előtt minden jegyet eladtak. A várakozások alapján az elkövetkező napokban az ausztrál, a francia, a brit, a német és a holland kerekesek fölénye várható, de ahogyan több más sportágban, itt is bármikor borulhat a papírforma. Maga a pálya is igen különleges, a tető ugyan megvédi a résztvevőket az esőtől és az erős napfénytől, ugyanakkor a csarnok nyitott oldala beengedi a szelet, a pályaversenyzők egyik legnagyobb ellenfelét. Ilyen körülmények között az ember azt hinné, nem várható, hogy sorra dőlnek majd a világrekordok, ám a bringások erre már a rajtnál rácáfoltak. Telt ház előtt került sor az első két fináléra, mindkét nem legjobbjai túl vannak az "alapszámon": a férfiak 1000 méteres állórajtos időfutamában utolsó indulóként győzött a brit Hoy, míg a nők 500 méteres versenyében világcsúccsal nyert az ausztrál Meares. Ami a további esélyeket illeti: 4000 méteren az ausztrál McGee a favorit, a profi kerekes számára ugyan kurtán-furcsán ért véget az idei Tour de France, de hát ugyanígy járt az amerikai Hamilton is, aki megnyerte az athéni országúti időfutamversenyt. A leglátványosabb számban, a repülőversenyben az ausztrál Bos, a francia Gané, a lengyel Zielinski, a német Fiedler, a brit Staff és a holland Mulder egyaránt jó esélyekkel indul. A pontversenyben majd’ féltucatnyi esélyest sorolhatunk fel, a francia Perque, az uruguayi Wyants, az argentin Curuchet, a spanyol Llaneras vagy az amerikai Pearce közül kerülhet ki az aranyérmes. A párosban az összeszokott argentin egység, illetve a svájci, az ausztrál és az olasz duó, míg a keirinben az ausztrál Bayley, a brit Staff, az amerikai Nothstein, vagy a kevéssé beszédes nevű malajziai Ng az aranyesélyes. Az olimpiai csapatversenyben a címvédő francia együttes tűnik a legerősebbnek, míg a csapat üldözőversenyben a világcsúcstartó német együttes válságát az ausztrál vagy a brit gárda használhatja ki. A gyengébb nem küzdelmeiben az a legnagyobb kérdés, hogy az olimpiai aranyhalmozó holland Leontien Zijlaard-van Moorsel megvédi-e pályán is a címét - ebben az új-zélandi Ulmer akadályozhatja meg.
Férfi 1000 m á. r. időfutam 1. Hoy brit 2. Tournant francia 3. Nimke német
Női 500 m á. r. időfutam 1. Meares ausztrál 2. Csiang Jung-hua kínai 3. Csilinszkaja fehérorosz