NB II: drámai végjáték, hős lett a fiatal csabai tehetség

2015.03.16. 16:33
A labdarúgó NB II 19. fordulójának hétfői mérkőzésén a Békéscsaba drámai végjáték után 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet úgy, hogy a borsodiak a 90. percben tizenegyesből egyenlítettek, de a 93. percben – Bajzát Péter kiállítása után – jött a 19 éves Viczián Ádám, és második góljával eldöntötte a rangadót.

Mivel a Szeged 2011-Grosics Akadémia a 19. fordulóban pályaválasztó volt (és ebben a szezonban Gyulán játssza a hazai mérkőzéseit), illetve a Békéscsaba pályájának felújítása miatt még nem játszhat otthon, a játéknap rangadójára, a Békéscsaba–Mezőkövesd találkozóra hétfőn került sor a gyulai sportcentrumban.Békéscsaba–Mezőkövesd találkozóra hétfőn került sor a gyulai sportcentrumban.

Az első félidőben a csabaiak voltak aktívabbak, több nagy lehetőséget is kialakítottak, de Viczián Ádám lövése mellément, míg Király Patrik szabadrúgását remekül védte a vendégek kapusa, Kunsági Roland.

A szünet után is Zoran Szpisljak együttese volt aktívabb, és a 70. percben a 19 éves Viczián remek fejesével vezetéshez jutott. A kövesdiek nem adták fel, és a 90. percben tizenegyest rúghattak, mivel Bényei Balázs a tizenhatoson belül felrúgta Lukács Raymondot. A büntetőt Takács Péter a hálóba lőtte, a drámának azonban ezzel még nem volt vége! A 92. percben a kövesdiek csatárát, Bajzát Pétert durvaság miatt kiállította a játékvezető, a 93. percben pedig Viczián hőssé vált: Borbély Bálint szöglete után a hálóba lőtt, megszerezve ezzel saját maga és csapata második gólját, így a Békéscsabáé lett a három pont.

A rendkívül fontos győzelemnek köszönhetően a lila-fehérek tapadnak a Vasasra és a Gyirmótra, míg a Mezőkövesd lépéshátrányba került a feljutásért folytatott harcban.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MEZŐKÖVESD ­ZSÓRY FC 2–1 (0–0)
Gyula, Grosics Akadémia Stadion, 600
néző. Vezette: Karakó Ferenc (Kovács II Gábor, Vígh­-Tarsonyi Gergő)
BÉKÉSCSABA: Mursits – Bényei, Koszó, Balog Zs., Juhász Gy. – Bagi, Spitzmüller, Borbély, Király P. (Kertész T., 60.) – Viczián, Szilágyi P. (Fehér Zs., 86., Balogh M., 88.)
MEZŐKÖVESD: Kunsági – Hegedüs Cs., Dvorschák, Gengeliczki, Sváb – Takács P., Szeles (Baracskai, 82.) – Molnár G. (Lukács R., 70.), Hegedüs D., Kulcsár K. (Nyilas, 70.) – Bajzát
GÓLSZERZŐ: Viczián (1–0) a 70., Takács P. (11­-esből, 1–1) a 90., Viczián (2–1) a 93. percben
KIÁLLÍTVA: Bajzát (Bényeit ártatlan helyzetben felrúgta) a 92. percben
ZORAN SZPISLJAK, a Békéscsaba vezetőedzője: – Hamarabb is eldönthettük volna a három pont sorsát, mivel csak a második félidőben helyeztük nagyobb nyomás alá a Mezőkövesdet. Nem volt sok lehetőség a kilencven perc során, bár mindkét csapat győzelemre játszott az NB I­-es színvonalú találkozón.
TÓTH LÁSZLÓ, a Mezőkövesd vezetőedzője: – Ismét az utolsó pillanatban vesztettünk. Nagyon kiélezett mérkőzést játszottunk, mindkét csapat nyerni akart. Remélem, a jövőben a játékvezetők velünk lesznek.

1. Vasas FC 19 13 1 5 39–20 +19 40
2. Gyirmót FC Győr 19 11 6 2 31–15 +16 39
3. Békéscsaba Előre 19 12 2 5 26–18 +8 38
4. Mezőkövesd Zsóry FC 19 10 6 3 37–19 +18 36
5. Szolnoki MÁV FC 19 9 6 4 34–28 +6 33
6. Szeged 2011 19 9 3 7 24–20 +4 30
7. Szigetszentmiklósi TK 19 6 8 5 16–17 –1 26
8. Soproni VSE-GYSEV 19 6 7 6 28–30 –2 25