Női NB I: az MTK a kupadöntős kiütésével alapszakaszgyőztes

2021.05.15. 21:02
A Ferencváros nagy küzdelemben fordított Diósgyőrben (Fotó: Kozma István/Észak-Magyarország)
Az MTK 7–0-ra megverte a kupadöntős Astrát a női labdarúgó NB I utolsó, 21. fordulójában, ezzel megnyerte a bajnokság alapszakaszát, és élvezheti majd a pályaelőnyt a Ferencváros elleni fináléban.

Az Astra kiütése alkalmával a góllövőlista második helyezettje, a 23 találatnál járó Pápai Emőke triplázott az MTK-nál, míg az első NB I-es góljait elkönyvelő Natalie Stephens duplázott. A hajrában két 18 éves játékos, Legendás Lora és Stefán Bernadett is eredményes volt.

A kék-fehérek mérkőzésével egy időben a Ferencváros 3–2-re nyert Diósgyőrben, mégpedig úgy, hogy a második félidő közepén kilenc perc leforgása alatt fordított kétgólos hátrányból. Győzelme ellenére az FTC maradt a tabella második helyén, az egyik fél második sikeréig tartó bajnoki döntőben az MTK élvezheti majd a pályaelőnyt.

A finálé első mérkőzésére május 23-án, vasárnap, a másodikra május 26-án, szerdán kerül sor. Ha szükséges, a harmadik meccset május 30-án rendezik meg.

A sereghajtó Kelen SC az ETO-tól elszenvedtet kétgólos vereséggel búcsúzott az NB I-től. A győriek második gólját Oláh Adrienn szerezte, aki az utolsó három forduló mindegyikében betalált.

NŐI NB I
21. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Kelen SC–ETO FC Győr 0–2
(Öreg 50., Oláh A. 86.)
MTK–Astra HFC 7–0
(Pápai 22., 51., 82., Stephens 54., 55., Legendás 88., Stefán 90+1.)
DVTK–Ferencváros 2–3 (Barker 36., Bradics 48., ill. Mosdóczi 61., Kehrer 64., Vágó F. 70.)