Vírus ide vagy oda, a Kisvárda egy pontot hazavitt Paksról, sőt...

2021.10.22. 17:31
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a Paks fordulatos meccsen 2–2-es döntetlent játszott a vendég Kisvárdával. Az első félidőben a hazaiak, a hajrában a vendégek dönthették volna el a találkozót.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ádám (zöldben) főszereplő: tizenegyesből egyenlített, majd sárgát kapott (Fotó: Árvai Károly) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Paks–Kisvárda 2–2(Ádám M. 20. – 11-esből, Bognár I. 22., ill. Asani 4., Navrátil 65.)
Paks,
Paksi FC Stadion,800néző.Vezette:Berke

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Lesz meccs, nem lesz meccs? Ez a kérdés foglalkoztathatta csütörtök délután a paksi és kisvárdai szurkolókat, miután a listavezető klub bejelentette, hogy több játékosa koronavírustesztje is pozitív lett. Az, hogy végül megrendezhették a meccset, és Joao Janeiro csapata elutazhatott Paksra, péntek reggel vált véglegessé. A kisvárdai futballisták csütörtökön este egy MLSZ által kijelölt budapesti laborban újabb teszten estek át, ami minden esetben negatív eredményt hozott. Más kérdés, hogy a közjáték miatt a csapat útiterve teljesen felborult, nem a legjobb passzban érkeztek meg tehát a tizedik fordulóban vívott találkozójukra a szabolcsiak.

Bizonytalanság ennek ellenére egyáltalán nem látszott a Kisvárda játékán, nagy lendülettel kezdett, és négy perc sem telt el, amikor az első szögletet követőenJasir Asaniszemet gyönyörködtető góllal vezetést szerzett. A Paks, ahogyan legutóbb a Ferencváros és a Gyirmót ellen, ismét hátrányba került az első félidőben, márpedig tudván, hogy mindkét összecsapás vereséggel zárult, ez nem volt jó előjel.

„Ébresztő” – kiabálta a pályára egy idősebb, zöld-fehér sálas úr a lelátóról, amikor a 16. percben kevésen múlt, hogy megduplázza előnyét a vendégegyüttes – Ötvös Bence ziccert rontott –, pár pillanattal később azonban már tapsolt a publikum, mivel a videobíró kisegítette Berke Balázst, aki Jaroslav Navrátil szabálytalanságáért büntetőt ítélt a Paksnak.Ádám Martinbiztos lábbal egyenlített, a középkezdés után nem sokkal pedig fontos párharcot nyert meg a középpályán, aminek következtében Sajbán Máté remek passzal ugratta kiBognár Istvánt, és már meg is fordult az állás. Az első félidő hátralévő részében egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán. A várdaiaknál Asani volt leginkább elemében, ám újabb gólját lesről lőtte, a túloldalon pedig Ádám Martin fejesét és Sajbán közeli ismétlését védte bravúrral Dombó, majd a hosszabbításban ismét Sajbán hibázott ajtó-ablak helyzetben.

A szünet után kissé kapkodóvá vált a játék. Az irányítást inkább a paksiak vették a kezükbe, igaz, a támadásépítéseik során sokat hibáztak, így nagyobb helyzetet nem sikerült kialakítaniuk, és elég volt hátul egy figyelmetlenség, hogy pórul járjanak. A 65. percben a frissen beálló Nagy Krisztián adta középre a bal oldalról a labdát,Navrátilpedig Lenzsér Bencét megelőzve a hálóba fejelte a Kisvárda egyenlítő gólját. Bognár György a 72. percben Böde Dánielt is pályára küldte, ám ez sem sokat jelentett. Az első félidőben mutatott hatékonyságnak nyoma sem volt, hátul pedig a 85. percben jött az újabb hiba, a labdát elnéző Tamás Olivérnek az volt az egyetlen szerencséje, hogy Návratil Dombóba lőtte a ziccert.

A pontosztozkodás összességében megérdemelt, még ha egyik csapat sem lehet vele igazán boldog. Az októberi bajnoki győzelem mindkét oldalon tovább várat magára.2–2