Ünnepnek indult, kiütés lett a vége Mészöly Géza 300. meccsének

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2017.08.26. 17:54
Knezevic (30) kétszer fogadhatta a társak gratulációját (Fotó: Unger Tamás )
A labdarúgó NB I 7. fordulójában az NB I-es mérkőzésen vezetőedzőként 300. alkalommal kispadon ülő Mészöly Géza csapata, a Haladás házigazdaként ugyan vezetést szerzett az első félidőben, ám a Puskás Akadémia még a szünet előtt egyenlített, s a második játékrészben négy további gólt szerezve begyűjtötte első idegenbeli győzelmét a szezonban.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

HALADÁS–PUSKÁS AKADÉMIA 1–5 (Kovács L. 16., ill. Molnár G. 39., Knezevic 53., 68. – az elsőt 11-esből, Diallo 82., 90.)
Sopron, Városi Stadion 1075 néző. Vezeti: Farkas Ádám

Többen berekedve indultak haza.

Volt, aki a félig teli söröspoharát vágta a földhöz, más a nyakába akasztott sálát harapta mérgében, néhány néző pedig torkaszakadtából kiabált. A mérkőzés finoman fogalmazva is feszült hangulatban kezdődött, és abban is ért véget.

A játékosok hatalmasakat taszajtottak egymáson, rúgták, csípték, harapták a másikat, Farkas Ádám játékvezető a labdarúgók sportszerűségével, a szurkolók pedig a bíró munkájával nem voltak megelégedve.

Rengeteget állt a játék, az orvosi stáboknak többször is sprintben kellett a pályára rohanniuk, a sárga lap meg kis híján kifakult, annyiszor kellett előrántani. Még a nyugalmáról ismert Király Gábor is kikelt magából, kétszer üvöltve rohant a félpályáig, hogy számon kérje a játékvezetőket.

Később balszerencséjére az ő hatalmas hibája kellett a Puskás Akadémia fordításához. Láttunk már néhány mérkőzést Király Gáborral a kapuban, de olyat nagyon keveset, ahol így elszórakozott egy helyzetet.

Előbb belerúgta a labdát a rárontó Josip Knezevicbe, majd a következő mozdulattal elhúzta a lábát. Hogy ne csak ez a mozdulat legyen emlékezetes, és ne mindenki a 41 esztendős kapus bakijáról beszéljen, arról Jagodics Márk tett, a hátvéd is ajándékozott egy labdát a felcsútiaknak, akik köszönték a lehetőségeket, s eldöntötték a találkozót.

Kiütés lett a vége.

A vendégek a végén kivégezték a Haladást, sakk-matt helyzeteket teremtettek a kapuja előtt – a csereként beálló Ulysse Diallo is duplázott.

A mérkőzés előtt azt írtuk, hogy ez az a meccs, amely biztosan nem döntetlennel ér véget – és igazunk lett. Az más kérdés, hogy aligha hittük volna, ilyen sok, és legfőképpen jelentős hibát látunk a pályán. A Puskás Akadémia sorozatban másodszor nyert (legutóbb a Balmazújvárost verte meg 2–1-re), így a válogatott szünetben fellélegezhet, elvégre elmozdult a tabella utolsó helyéről.

A Haladás pedig?

A zöld-fehérek egyre nehezebb helyzetbe sodródnak. Mészöly Géza szombaton a 300. NB I-es bajnokiján ült a kispadon, ám este aligha bontott pezsgőt.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

1. Budapest Honvéd 7 4 2 1 13–9 +4 14
2. Diósgyőri VTK 7 3 3 1 12–10 +2 12
3. Videoton FC 5 3 2 9–4 +5 11
4. Vasas FC 7 3 1 3 8–9 –1 10
5. Ferencvárosi TC 6 2 4 11–4 +7 10
6. Újpest FC 7 2 4 1 10–9 +1 10
7. Debreceni VSC 7 2 2 3 9–7 +2 8
8. Puskás Akadémia FC 7 2 2 3 11–12 –1 8