Borsodi derbi a javából – izgalmas meccsen fordított a DVTK

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2017.08.26. 17:53
Hatalmas harcot hozott a borsodi derbi (Fotó: Földi D. Attila)
Izgalmas mérkőzésen, hátrányból fordítva nyerte meg a borsodi derbit a Diósgyőri VTK a Mezőkövesd ellen (2–1) a labdarúgó NB I 7. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Mezőkövesd 2–1 (Forgács 73., Ugrai 93. – 11-esből, ill. Cseri 57.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Minden úgy történt, ahogy azt Bódog Tamás és Radványi Miklós megjósolta. A DVTK és a Mezőkövesd vezetőedzője a mérkőzés előtt nagy harcot, lendületes futballt ígért. Mindkét csapat játékosai megértették az edzői elvárásokat, és hazai mércével szokatlan elánnal estek egymásnak.

A jóval erősebb kerettel rendelkező, egyelőre még debreceni albérletben futballozó DVTK támadásai jelentettek több veszélyt, de labdaszerzés után Marek Strestíkék is meglódultak Antal Botond kapuja felé. A nagy iramnak köszönhetően alakultak ki a helyzetek, az első, és talán a félidő legnagyobb lehetőségét a 4. percben hagyta ki Makrai Gábor, pár centivel ugyan, de a jobb kapufa mellé rúgta a labdát. Aztán a másik oldalon Tomás Majtán következett, majd ismét a DVTK, mégpedig Ugrai Roland révén, aki gyors megindulást követően lőtt a bal kapufa mellé.

A nagy rohanás azonban sajnos sok technikai hibával is párosult, s a passzok sem mindig érkeztek pontosan, ám ettől még élvezetes, izgalmas, párharcokban bővelkedő összecsapást láthatott a közönség. A félidő hajrájában persze nem csak az volt a kérdés, melyik csapat talál először a kapuba, hanem az is, vajon a nagy melegben meddig bírják a játékosok. Negyvenig...

Az utolsó percekben ugyanis lanyhult a lendület, s a kapuk helyett már az öltöző bejárata felé tekintgettek a futballisták. A szünet, valamint némi fejmosás és frissítő után úgy folytatták a csapatok, ahogyan az első félidőt kezdték, s most már a gól sem maradt el.

Ám nem a nagy erőket mozgósító, a Mezőkövesdet a kapuja elé szorító diósgyőriek találtak be, hanem a nyomás alól kiszabaduló, pontosan kontrázó vendégek. Igaz ehhez nem csak a lendület kellett, hanem egy jó érzékkel végrehajtott csere is, hiszen Radványi Miklós lehívta a pályáról a kissé túlsúlyos, többnyire csak botladozó Tomás Majtánt, s helyére a rutinos szerb Lazar Veszelinovicsot állította.

Bár nem a cserecsatár lőtte a vezető gólt, azért kivette belőle a részét. S hogy aztán ne sokáig örülhessenek a mezőkövesdiek, arról szintén egy cserejátékos, mégpedig az Olaszországból hazacsábított huszonkét éves bal oldali védő, Forgács Dávid gondoskodott.

Az egyenlítés után még nagyobb nyomás nehezedett a Mezőkövesd kapujára, levegőben lógott az újabb diósgyőri találat, ám a vendégek önfeláldozó módon védekeztek, s ha a hazai csatárok túljutottak a védelmen, ott volt a kapuban Tomás Tujvel, aki remekül védett, és olykor húzta az időt. A türelmesebb futball kifizetődött: a hosszabbításban szerezte a győztes gólt a DVTK, így a kövesdiek edzője, Radványi Miklós duplán szomorkodhatott – a mérkőzés előtt még arról beszélt, ő soha nem kapott ki a debreceni stadionban. Mostanáig...

1. Budapest Honvéd 7 4 2 1 13–9 +4 14
2. Diósgyőri VTK 7 3 3 1 12–10 +2 12
3. Videoton FC 5 3 2 9–4 +5 11
4. Vasas FC 7 3 1 3 8–9 –1 10
5. Ferencvárosi TC 6 2 4 11–4 +7 10
6. Újpest FC 7 2 4 1 10–9 +1 10
7. Debreceni VSC 7 2 2 3 9–7 +2 8
8. Puskás Akadémia FC 7 2 2 3 11–12 –1 8