Háromgólos győzelemmel használta ki riválisa vereségét a Ferencváros

2021.01.27. 19:55
Az 5. fordulóból most bepótolt NB I-es mérkőzésen a Budafok 3–0-ra kikapott odahaza a címvédő és éllovas Ferencvárostól.
Keményen harcolt a Budafok, de ez most kevés volt (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Keményen harcolt a Budafok, de ez most kevés volt (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
AZ 5. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS

BUDAFOK–FERENCVÁROS0–3(Uzuni 25. – 11-esből, Csontos D. 58., Haratin 67. – 11-esből)
Budapest,Budafoki MTE Sporttelep,zárt kapuk mögött.Vezette:Iványi

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A két nyeretlen tavaszi mérkőzés, valamint a Mol Fehérvár szerdai veresége kellő löketet jelentett a Ferencvárosnak a Budafok elleni bajnokin, a bajnoki címvédő – némi túlzással – már az első negyedórában eldönthette volna a meccset. Bár az első tíz percben mindkét együttes játékát a pontatlanság jellemezte, a Szerhij Rebrov edzette csapat azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és ez a helyzetek számán is meglátszott.

Előbb a kezdők közé visszakerülő Franck Boli szép csele után kellett blokkolnia Csonka Andrásnak, később Tokmac Nguen, majd Marcel Heister szerezhetett volna gólt – a támadó lövését követően a kapufáról pattant a labda az alapvonalon túlra, a német védő löketét pedig Póser Dániel ütötte a lécre.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy helyzetéhez mérten a Budafok is igyekezett támadásokat vezetni, próbált hátulról építkezni. Becsületére legyen mondva, eleinte nem a felívelések után és a középpályán begyűjtött „lecsorgókra” alapozta futballját, ám az idő előrehaladtával egyre kevesebbet találkoztak a labdával a játékosai.

A Ferencváros viszont egyre többször jutott el a kapuig, Myrto Uzuni pedig előbb kiharcolt, majd értékesített egy tizenegyest, így a tavaszi idényben először szerzett vezetést a listavezető.

Nem sokkal később Lőrinczy Attila balszerencsés csúsztatása után megduplázhatta volna előnyét a Ferencváros, ám a kapufa ismét kisegítette a budafokiakat. Szerhij Rebrovnak legfeljebb Lasa Dvali sérülése és kényszerű cseréje miatt kellett bosszankodnia, az első félidőben csapata kézben tartotta a meccset – igaz, a szálakat a számos helyzet ellenére sem sikerült elvarrnia.

A fordulás után úgy tűnt, a zöld-fehérek akár ráfázhatnak az eltékozolt lehetőségekre. A hazaiak jóval bátrabban kezdték, mint az első játékrészben, Zsóri Dániel szép passza után Szabó Máté került helyzetbe, ám a remekül futballozó Marcel Heister az utolsó pillanatban tisztázott.

A német hátvéd az ellenfél kapuja előtt is gyakran feltűnt, a bal szélen többször a budafoki védelem mögé került, az 58. percben viszont egy másik hátvéd lépett elő főszereplővé. A harmadik élvonalbeli meccsen pályára lépő Csontos Dominik Myrto Uzuni beívelése és az újabb lécről kipattanó labda után volt a legjobb helyen, és pályafutása első élvonalbeli gólját szerezte.

A tizennyolc esztendős tehetség szemfüles találata még inkább megnyugtatta a vendégeket, a Zeke Márió kezezése után megítélt tizenegyes pedig végképp eldöntötte a párharcot. A hátralévő percekben a zöld-fehérek játéka többnyire a labdatartásban merült ki, a hazaiakból pedig a hit és az erő is hiányzott a feltámadáshoz – ezúttal nem volt egy súlycsoportban a két együttes.0–3

A Ferencváros első tavaszi győzelmével kihasználta a Mol Fehérvár botlását, és tízpontosra növelte a különbséget a bajnoki címre hajtó együttesek versenyfutásában.

1. Ferencvárosi TC 17 13 3 1 35–9 +26 42
2. Mol Fehérvár 17 9 5 3 41–19 +22 32
3. Kisvárda 17 7 6 4 19–19 0 27
4. MTK Budapest 17 7 5 5 26–23 +3 26
5. Paksi FC 17 7 3 7 31–31 0 24
6. Puskás Akadémia 17 7 3 7 21–25 –4 24
7. Zalaegerszegi TE 17 6 3 8 30–30 0 21
8. Mezőkövesd 17 6 3 8 16–22 –6 21