A BVSC otthonában is folytatta jó sorozatát a Vasas

Patai GergelyPatai Gergely
2023.09.27. 15:50
Kétszer is ünnepelhettek a Vasas játékosai (Fotó: Árvai Károly)
Immár hét bajnoki óta veretlen a Vasas, amely a labdarúgó NB II 9. fordulójában Tóth Milán és Hidi M. Sándor góljával 2–0-ra győzött a BVSC-Zugló otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
9. FORDULÓ

BVSC-ZUGLÓ–VASAS FC 0–2 (0–1)
Budapest, Szőnyi út, 678néző. Vezette: Káprály Mihály (Buzás Balázs, Csatári Tibor)
BVSC: Csenterics – Májer, Hesz, Benkő-Bíró, Tóth K. – Gergely P., Hidi P. – Szilágyi M. (Csősz, 68.), Mucsányi M., Mitrovics (Kelemen P., 78.) – Mészáros A. (Nagy J., 74.).Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
VASAS: Uram – Szivacski, Pávkovics, Baráth B., Deutsch L. – Rab (Sztojka, 69.), Hidi M. S., Urblík (Zimonyi, 75.) – Radó (Hinora, 64.), Tóth M. (Bakti, 69.) – Novothny (Holender, 64.). Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerző: Tóth M. (40.), Hidi M. S. (54.)
Kiállítva: Gergely P. (65.)
Kincses Ádám:
– Jól kezdtük a mérkőzést, volt három lehetőségünk, amelyeket sajnos elpuskáztunk, majd a Vasas góljai után nehezebben tudtuk rendezni a sorokat, sőt, a kiállítás is befolyásolta a meccset. Bár hétről hétre lépünk előrébb, hiányérzetem van, hogy támadásban nem tudjuk feltenni az i-re a pontot; ez kellene ahhoz, hogy átszakadjon a gát.
Desits Szilárd: – Idegenben sehol sem könnyű futballozni. Magunknak tettük nehézzé az első húsz percet, de idejében ébredtünk, és teljesen megérdemelten szereztünk vezetést az első félidő hajrájában. A szünet után aztán már úgy jöttünk ki, ahogy kell, és megdupláztuk előnyünket.

Több mint nyolcvan év elteltével találkozott ismét a másodosztályban a BVSC és a Vasas, a fővárosi rangadót a vendég angyalföldiek várták jobb előjelekkel. Desits Szilárd együttese sorozatban negyedik győzelmére készült, miközben vendéglátója eddig csak a Haladás elleni nyitányon szerzett három pontot – akkor még Urbán Flóriánnal a kispadon.

Mégis a zuglóiak kezdték jobban a mérkőzést, alig öt perc elteltével a vezetést is megszerezhették volna, de Mészáros András közeli lövését Uram János bravúrral védte. A folytatásban többet birtokolták a labdát a vendégek, helyzetet azonban nem tudtak kialakítani, amikor pedig a BVSC átvette az irányítást, Hidi Patrik lövésénél ismét nagyot kellett védenie Uramnak. A zuglói szögletből viszont a Vasas szerzett gólt, Rab Boldizsár forintos labdáját Tóth Milán lőtte a léc alá (0–1).

A fordulás után már hiányzott a lendület a BVSC játékából, a Vasas fokozta a nyomást, és Hidi M. Sándor villanásával megduplázta előnyét, a középpályás távolról lőtte ki nagy erővel a jobb alsó sarkot (0–2). Gergely Péter ráadásul megkapta második sárga lapját, vagyis megfogyatkozott a házigazda, amely nem tudott ritmust váltani, így a pontszerzésre sem volt esélye. Ahogyan a Gyirmót ellen, a Vasas ezúttal is rendkívül szervezetten, taktikusan játszott, és megérdemelt győzelmet aratott a BVSC otthonában.

18. Mosonmagyaróvár9367–21–143

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Vasas 2–0-ra győzött a BVSC otthonában, és hét forduló óta veretlen a bajnokságban. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Sztojkatekert szabadrúgásból, 26 méterről a léc fölé.

83. perc: Látványos cselsorozat után Sztojka került helyzetbe, de Csenterics eszén már nem tudott túljárni.

80. perc: Baktilőtt jobbról, éles szögből, Csenterics védett.

78. perc: Ismét változtatott a BVSC, Mitrovics helyére Kelemen állt be a hajrára.

75. perc: Utolsó cserelehetőségét is kihasználta a Vasas, Urblíkot Zimonyi váltotta.

Voltak lehetőségei a házigazdának is, de a gólokat a Vasas szerezte (Fotó: Árvai Károly)

73. perc: Zuglói csere, Mészáros helyére Nagy József érkezett.

72. perc: KAPUFA! Az imént beállóSztojkalőtt 22 méterről, az életerős próbálkozás a jobb oldali kapufáról vágódott vissza a mezőnybe.

70. perc: Mészáros is sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

69. perc: A megsérülő Tóth Milánt Bakti, míg Rabot Sztojkaváltotta a Vasasban.

68. perc: Cserélt a BVSC, Szilágyi helyére Csősz érkezett.

65. perc: Gergely Péter pedig második sárgáját követően a pirosat is, miután hátulról odalépett Tóth Milánnak, megfogyatkozott a BVSC!

65. perc: Tóth Milán volt szabálytalan a felezőnél, sárga lapot kapott.

64. perc: Kettős csere a vendégeknél, Radó és Novothny le, Hinora és Holender be.

54. perc: GÓÓÓL, DE MÉG MEKKORA! Radó szabadrúgása után Hesz középre fejelte ki a labdát, Hidi M. Sándor pedig 25 méterről, kapásból hatalmas gólt lőtt a jobb alsó sarokba. Ami szép, az szép, 0–2!

51. perc: Mitrovics adott középre balról, Szilágyi közeli fejesét fogta Uram.

46. perc: Csere nincs, folytatjuk!

Eközben Nyíregyházán és Gyirmóton…

A látszat csal: nem hasalt el a Vasas a BVSC otthonában (Fotó: Török Attila)

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, Tóth Milán góljával 1–0-ra vezet a Vasas a BVSC otthonában.

42. perc: Deutsch adott középre balról laposan, a hosszún érkező Radó13 méterről fölé lőtt.

Zúg a „Hajrá, Vasas!” – lendületben a vendégek.

40. perc: GÓÓÓL, VEZET A VASAS! Zuglói szögletből angyalföldi kontra: Rab két védő között indította Tóth Milánt, aki tolt egyet a labdán, majd 15 méterről nagy erővel a léc alá lőtt. 0–1!

39. perc: NAGY VÉDÉS! Mészáros készített le okosan Hidi Patriknak,aki kilenc méterről próbálkozott, a megpattanó lövést bravúrral tolta szögletre Uram.

36. perc: Szilágyi lőtt volna 18 méterről a bal alsóba, de Uram könnyedén védett.

Kiegyenlítetté vált a játék képe, egyre többet támad a BVSC.

31. perc: Gergely buktatta Novothnyt a zuglói térfél közepén, villant a sárga lap.

27. perc: Mitrovics szabadrúgása után Gergely csúsztatott kapura, Uram lehúzta a labdát.

24. perc: Gergely indította jó ütemben Mucsányit, aki nem sokkal maradt le az átadásról.

A középpályán járatja a labdát a Vasas, kevés a hosszú indítás.

17. perc: Radó szöglete hosszú a középen érkező társaknak.

13. perc: Hidi Patrik szabadrúgása után Mészáros lövése Mucsányiról pattant a kapuba, de a játékvezető lest jelzett.

Mészáros András (kékben) hamar helyzetbe került (Fotó: Árvai Károly)

7. perc: HELYZET! Hamar megszerezhette volna a vezetést a BVSC, Mészáros jó cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, majd hat méterről a hosszút vette célba, de Urambravúrral védett.

3. perc: Baráth bedobása után Tóth Milán csúsztatott, de Csenterics leért a jobb alsóhoz.

Tiszta kékben a BVSC, tiszta fehérben a vendégek.

1. perc: Útjára indult a labda, a Vasas kezdte a mérkőzést.

A másodosztályban mindössze harmadszor találkozik a két csapat, ám az élvonalat is számítva 22 mérkőzést játszottak már, 15 Vasas-győzelem és 3 döntetlen mellett 4 zuglói siker a mérleg.

Nyolc forduló után egyetlen győzelemmel áll a BVSC,azt is még a Haladás elleni nyitányon érte el. Egy sima és három szoros vereség után három döntetlen következett, a bajnoki szünet utáni első mérkőzésen 2–2-t játszottak a zuglóiak a Kazincbarcikával – akkor már Kincses Ádám irányította megbízott edzőként az együttest. A BVSC 6 ponttal a 15. helyről várhatja a hétközi fordulót.

„A tabella ilyenkor nemigen számít – mondta a mérkőzés előtt a Nemzeti Sportnak Novothny Soma, a Vasas játékosa. – Már csak azért sem, mert néhány hete még nagyjából mi is ott voltunk, ahol most a BVSC. Aztán jönnek a győzelmek, és nagyot lehet lépni előre. Egyetlen könnyű mérkőzésünk sem lesz az idén, a szerdai sem lesz az, de nyilván a győzelem a célunk. Az utóbbi hetekben már voltak olyan momentumok, amelyekre építhetünk, de nagyon hosszú út áll még előttünk, sokat dolgozunk, hogy a végén elérjük a célunkat.”

Nagyon jó formában érkezik a Vasas a Szőnyi útra, amely immár hat forduló óta veretlen, előző három mérkőzését egyaránt megnyerte. Legutóbb a Gyirmótot győzte le hazai pályán 2–0-ra Desits Szilárd együttese, amelynek szervezettségét mutatja, hogy a Szeged elleni 4–3-as vereség óta lejátszott hat találkozón összesen négy gólt kapott. A 14 ponttal negyedik helyen álló angyalföldieknél visszatért a betegségből meggyógyulóUrblík József, aki a kezdőben kapott helyet.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 15. helyen álló BVSC a tabellán egyre feljebb kúszó, 4. helyezett Vasas ellen.