Rendkívül fordulatos mérkőzésen győzött a Haladás Tiszakécskén

S. L.S. L.
2023.08.19. 18:53
A labdarúgó NB II 5. fordulójában izgalmas, fordulatos, gólokban gazdag mérkőzést játszott egymással a Tiszakécske és a vendég Haladás. Két büntetőt és egy kiállítást követően a végén a szombathelyiek örülhettek.

A zöld mezes Haladás elképesztő izgalmak után szerezte meg idénybeli első győzelmét (Archív fotó: Laufer László/ Dunántúli Napló)

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2
–3 (2–1)
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 450 néző. Vezette: Nazsa Tamás (Tőkés Róbert, Punyi Gyula)
TISZAKÉCSKE: Prokop– Máté, Fodor, Balázs– Kiss B., Szekér, Bencze M. (Gyurján, 86.),Krivocjuk (Kocsis D., a szünetben), Erdei (Bekker, 86.) – Cipf (Márkus A., 72.), Zamostny (Torvund, 65.). Vezetőedző: Vas László
SZOMBATHELY: Verpecz– Nyíri, Jagodics M., Csonka (Heles, 56.), Bolla G. – Csernik (Zvekanov, a szünetben), Szakály A.(Jancsó, a szünetben) – Horváth R. (Simut,a szünetben), Rácz B., Mohos (Tarján P., 67.) – Kelemen M. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Erdei C. (35.), Bencze M.(43.), ill. Mohos B. (13.), Rácz B. (82., – 11-esből), Kelemen M. (90+4.)
Kiállítva: Kiss B. (62.)
MESTERMÉRLEG:
Vas László:
– Nagyon sok összetevője volt ennek a mai vereségnek. Nagyon bosszús vagyok és mérges. Az biztos, hogy ameddig nem tudunk csapatként funkcionálni addig nem leszünk sikeresek. Ez egy agyonnyert meccs volt a számunkra, egy kis higgadtsággal könnyedén nyerhettünk volna, csakúgy mint a múlt héten Siófokon.
Alekszandar Jovics:– Ezek azok a mérkőzések, amelyek miatt a nézők kilátogatnak a pályákra. Sok fordulat volt, és a Haladás szurkolói elégedetten mehetnek haza. Az első félidő teljesen kiegyenlített volt. Megengedhetetlen az, ahogyan kapjuk a gólokat. Ezen még sokat kell dolgoznunk. A második játékrészben sok helyzetet alakítottunk ki és szereztünk két gólt. Az a legfontosabb, hogy a játékosok hisznek magukban, és abban, hogy egy meccset hátrányból is meg tudnak fordítani.

A semleges, valamint a Haladás-szurkolók számára ez egy parádés mérkőzés volt. Nagy gólokkal, kiállítással, büntetőkkel, drámai végjátékkal... – tiszakécskei részről viszont egy fájó forgatókönyv valósult meg.

A mérkőzés nem indult nagy iramban, de ahogy az idő telt, egyre inkább felpörögtek a csapatok. Az első gól a 13. percben született:Mohos Barnabás 17 méterről, a bal oldalról eresztett meg egy életerős lövést, Prokopnak pedig nem volt esélye. 0–1

A Tiszakécske a 35. percben Erdei Carlo szenzációstávoliszabadrúgás góljával egyenlített. 1–1

A hazai csapat a 43. percben átvette a vezetést.Bencze Márk 17 méterről, balról a jobb alsó sarokba lőtt. Egy kécskei bedobás után a hazaiak röviden tisztáztak a 16-oson kívülre. Bencze lendületből érkezett, majd állítgatás nélkül a kapu jobb oldalába bombázott. 2–1

Mentális fordulópont volt Kiss Balázs kiállítása a 62. percben. A TLC emberhátrányba került.

A 66. percben mégis a Tiszakécske jutott büntetőhöz:Cipf D. végezte el, de Verpecz védeni tudott.

A 81. percbenaztán a Haladás jutott büntetőhöz.Rácz Barnabás a balra vetődő Prokop mellett a kapu közepébe lőtt. 2–2

A 94. percben jött a dráma:Kelemen Márkó egy jobb oldali beadás után közelről kotorta a hálóba a labdát. 2–3

A Szombathelyi Haladás végül három ponttal távozhatott a Tisza partjáról.

18. Mosonmagyaróvár 5 1 4 3–13 –10 1

90+5. perc: Véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: GÓÓÓL!!!! Kelemen Márkó egy jobb oldali beadás után közelről kotorta a hálóba a labdát. Drámai végjáték. 2–3

90+1. perc: Torvund lőtt 13 méterről a kapu fölé.

90. perc: 5 percet hosszabbít a játékvezető.

86. perc: Erdei helyett Bekker, Bencze helyett Gyurján a Tiszakécskében.

82. perc: Rácz Barnabás a balra vetődő Prokop mellett a kapu közepébe lőtt.

81. perc: Büntetőhöz jutott a Haladás.

78. perc: Tarján Patrik kapott sárga lapot.

72. perc: Tiszakécskei csere: Cipf D. helyére Márkus A. érkezett.

67. perc: Mohos B. hagyta el a pályát, Tarján P. érkezett a helyére.

66. perc: Kocsis D. buktatása után büntetőhöz jutott a Tiszakécske. Cipf D. végezte el, de Verpecz védeni tudott.

65. perc: Zamostny B. helyére Torvund érkezett a kécskeieknél.

62. perc: Kiss Balázs második sárga lapját is megkapta, így a kiállítás sorsára jutott.

55. perc: Kényszerű csere a Haladásnál. Csonka Bonifácnak kell elhagynia a pályát, Heles Jaroszlav érkezett a helyére.

A szünetben több helyen is változtattak a vezetőedzők. A Haladásnál lejött a pályáról Szakály, Csernik és Horváth R., pályára lépett Zvekanov, Lucas és Jancsó. A kécskeieknélKrivocjukot Kocsis D. váltotta.

45. perc: Elkezdődött a második félidő!

Eddig ez a nagy gólok mérkőzése. Három gyönyörű gólt láthattak a szurkolók az első félidőben.

45.+3. Véget ért az első félidő.

43. perc: GÓÓÓL!!! Bencze Márk 17 méterről, balról a jobb alsó sarokba lőtt. Egy kécskei bedobás után a hazaiak röviden tisztáztak a 16-oson kívülre. Bencze lendületből érkezett, majd állítgatás nélkül a kapu jobb oldalába bombázott. 2–1

35. perc: GÓÓÓL!!! Egy 22 méterről megeresztett Erdei Carlo szabadrúgással egyenlített a Tiszakécskei LC. Nagyon szép gól volt. 1–1

22. perc: Óriási szombathelyi helyzet maradt ki. Egy kontra után Kelemen kapta középen a labdát, aki 4 méterről ajtó-ablak helyzetben a kapu fölé lőtt.

13. perc: GÓÓÓL!!! Mohos Barnabás góljával 17 méterről, a bal oldalról eresztett meg életerős lövést. Prokopnak nem volt esélye. 0–1

7. perc: Bolla G. kapott sárga lapot.

2. perc: Kiss B. kapott sárga lapot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A mérkőzés előtt Oláh Mátét köszöntötte a tiszakécskei klub, aki búcsúzik a professzionális labdarúgástól. A kécskeiek legendás játékosa 235 alkalommal lépett pályára tétmeccsen a Tiszakécske színeiben.

Érkeznek a pályára a csapatok. A hazaiak kékben, a vendégek zöld mezben játszanak majd.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 10. helyezett Tiszakécske az utolsó előtti Haladás ellen.