Magabiztos sikerrel múlta felül a Tiszakécske a Haladást

2022.09.04. 16:56
A labdarúgó NB II 7. fordulójában a Tiszakécske szervezett játékkal győzte le a Szombathelyi Haladást 2–0-ra. A mérkőzésre kilátogató szurkolók sima hazai győzelmet láthattak.
Kécskei gólöröm (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

TISZAKÉCSKE LC–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–0 (2–0)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 400 néző.Vezette: Takács Tamás (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Máté Zs., Csáki, Farkas N. (Farkas A., 77.) – Winkler (Lovas A., 87.), Szekér (Végső, a szünetben), Kiss N., Erdei C.– Gyurján (Vachtler, 61.), Zamostny (Horváth Z., 77.). Vezetőedző: Visinka Ede
HALADÁS:
Verpecz – Simut, Hursán (Tóth M., 40.), Devecseri, Németh M. (Lencse, a szünetben) – Csernik, Csilus (Csató M., 35.), Sipos Z. (Derekas, 35.), Bosnjak – Molnár R., Horváth R. (Taipi, 72.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző:
Zamostny (12. – 11-esből), Gyurján (20.)
Visinka Ede:
– Nagyon örülök a kapott gól nélküli győzelemnek. Már a bemelegítésnél érződött a játékosokon, hogy mindenáron nyerni akarnak. Boldog vagyok, hogy a lelkes és hű szurkolóinkkal együtt ünnepelhettünk. Minden mérkőzésen igyekszünk a maximumot kihozni magunkból. Egyelőre ez ilyen hideg-meleg sajnos, de ha a jó formánk állandósul, akkor stabilan játszhatunk majd az elkövetkező időszakban, és nemcsak itthon, hanem idegenben is.
Németh Szabolcs:
– Nagyon el vagyok keseredve. Ha az NB II-ben pontokat akarunk szerezni, ilyen teljesítményt nem nyújthatunk. Se a hozzáállással, se a játék minőségével nem vagyok megelégedve.

Volt okuk az örömre a tiszakécskei labdarúgóknak (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Nagy elánnal vetették bele magukat a mérkőzésbe a tiszakécskei labdarúgók, míg a Haladás futballistái kissé enerváltan futballoztak.

Az első gól a 12. percben esett: jobb oldali szögletet követően Farkas Norbertet felrúgták, és a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögéZamostnyBalázs állt, és a jobbra vetődő Verpecz mellett higgadtan, félmagasan a kapu közepébe lőtt. 1–0

A 20. percben a tiszakécskei csapat gyönyörűen végigvitt kontra után Gyurján Bence révén szerezte meg a második gólt. A kécskei csatár berobogott a 16-oson belülre, majd szenzációs csel után lőtt a kapu bal oldalába, Verpecznek esélye sem volt a hárításra. 2–0

A Haladás a második félidőben sem tudott ritmust váltani, továbbra is a kécskeiek uralták a mérkőzést.

A szombathelyi zöld-fehérek legnagyobb lehetősége egy szabadrúgásnál adódott, Molnár lövése után Halasinak bravúrral kellett védenie. Ezenkívül nagy szombathelyi lehetőség nem adódott a továbbiakban – a tiszakécskeiek megérdemelten szerezték meg a három pontot.

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés. A hazai csapat magabiztos győzelmet aratott.

89. perc:Három perc lesz a hosszabbítás.

87. perc: Az utolsó kécskei csere: Lovas Andor állt be Winkler András helyére.

82. perc: Az eddigi legnagyobb szombathelyi helyzet: Halasi védett bravúrral Molnár Rajmund lövése után.

Winkler András (fehérben)a mérkőzés egyik legjobbja volt (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

77. perc:Kettős kécskei csere: Farkas Norbert helyére Farkas András állt be, még Horváth Zoltán Zamostny Balázs helyére érkezett.

72. perc: Alban Taipi áll be a szombathelyieknél utoljára. Horváth Rajmund jött le.

62. perc: Végső Előd is besárgult.

61. perc: Gyurján helyére Vachtler állt be kécskei oldalon.

57. perc: Balázs Benjámin kapott sárga lapos figyelmeztetést.

46. perc: A szünetben több csere is történt: A hazai oldalon Szekér Ádámot Végső Előd váltotta, még a szombathelyieknél Németh Milán helyére érkezett Lencse László.

Kiss Norbert kiváló teljesítményt nyújtott (Fotó: Sipos Bence / Kécskei Krónika)

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+2. perc: Véget ért az első félidő.

45+1. perc:Szekér Ádám kapott sárga lapot.

45. perc: 2 percet hosszabbít a játékvezető, a félidő végén.

40. perc: Újabb csere a Haladásnál: Hursán helyére Tóth M. érkezik.

35. perc: Kettős cserére szánja el magát Németh Szabolcs: Sipos Z. helyére Derekas Z. érkezett, még Csilust Csató M. váltja.

33. perc:Erdei C. 19 méterről megeresztett szabadrúgása után Verpecz bravúrral védett.

27. perc: A szervezetten futballozó Tiszakécske eddig uralja a mérkőzést.

20. perc:GÓÓÓL!! Lehet, hogy Gyurján Bence a forduló gólját rúgta?! A tiszakécskei csapat egy gyönyörűen végigvitt kontra után, a jobb oldalon előretörő Gyurján révén szenzációs csel után lőtt a kapu bal oldalába. 2–0

12. perc:GÓÓÓL!Vezet a Tiszakécske! A 10. percben egy jobb oldali szögletet követően Farkas Norbertet rúgták fel. A játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé Zamostny állt, aki higgadtan, a jobbra vetődő Verpecz mellett félmagasan a kapu közepébe lőtt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Haladás labdarúgói kezdték a találkozót.

A szombathelyi labdarúgók feketében, még a hazaiak fehér mezben kezdik meg a bajnoki mérkőzést.

A mérkőzés előtti bemelegítés (Fotó: Sipos Bence/ Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig két győzelmet szerző Tiszakécske a három bajnoki meccs óta nyeretlen Haladással szemben.