A Haladás elleni döntetlennel tovább élnek a Csákvár bennmaradási reményei

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.04.24. 16:50
Torvund Alexanderrel nehezen boldogultak a szombathelyi védők, itt éppen Tamás Nándor harcol vele (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 34. fordulójában nagy csatát vívott az Aqvital a Haladással. A kapuk ugyan ritkán forogtak veszélyben, ám akkor a kapusoknak nagyot kellett védeniük, hogy megőrizzék hálójuk érintetlenségét. A döntetlennel a Csákvár újabb kis lépést tett a bennmaradás felé.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS 0–0
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300 néző. Vezette: Molnár Attila (dr. Bede Tamás, Vörös Dániel)
CSÁKVÁR:
Auerbach – Dulló, Vaskó, Karacs, László – Derekas, Ominger – Tamás N. (Molnár R., 56.), Kártik (Takács T., 80.), Torvund – Makrai (Körmendi, 72.). Vezetőedző: Tóth Balázs
HALADÁS:
Verpecz – Kállai, Csató M., Németh M., Bosnjak – Kiss B., Holdampf (Szekér, 58.), Csilus T., Doktorics (Stieber A., 77.) – Tóth M. (Tóth-Gábor, 77.), Horváth R. (Lencse, a szünetben). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Tóth Balázs:
– Nagyon jó csapat ellen sikerült átlépnünk a saját árnyékunkat és pontot szereznünk. Igazi csapatként működtünk, ez biztató az utolsó négy fordulóra nézve.
Németh Szabolcs:
– Hiányérzetem van, mert több ziccerünk volt, mint a hazaiaknak, és a meccslabdát is mi hibáztuk el.

Jó iramú, ám sok szabálytalansággal tarkított, kemény meccset vívott egymással a két együttes. Amint valaki labdát szerzett a középpályán, azonnal leütközték a szűrők. Ennek megfelelően mindkét oldalon kevés helyzetet sikerült kialakítani az első félidőben.

A szünet után folytatódott a csata, ám ekkor már a kapusoknak is hozzá kellett tenniük a magukét. Bár Verpecz Istvánnak is volt több szép védése, a meccslabdát a csákvári Auerbach Martin hárította, amikor a hajrában sakk-matt helyzetben kispárgázta Lencse László lövését. A döntetlennel a Csákvár újabb kis lépést tett a bennmaradás felé. 0–0

20. III. Kerületi TVE347101730–53–2331

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, nem született gól. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Lencse kapott sárga lapot lökésért.

90+1. perc: Körmendi bal oldali szabadrúgását Takács középen lefejelte, de Verpecz felszedte a labdát a berobban Torvund elől.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

87. perc: Meccslabda? Ominger szerzett labdát a felezővonalnál, rávezette a szombathelyi védőkre, majd kitolta a mellette futó Molnár R. elé. A cserecsatár csinált egy cselt, majd jobbal kapura lőtt, Verpecz vetődve védett.

84. perc: Dulló reklamálásért sárgát kapott.

81. perc: A mélységből induló Lencse Vaskó szorításában került óriási gólhelyzetbe, de 11 méteres lövését Auerbach remek mozdulattal kispárgázta.

80. perc: Támadó érkezik a hazaiaknál, Kártikot Takács Tamás váltja a hajrára.

77. perc: Kettős vendégcsere: Tóth Milánt Tóth-Gábor Kristóf, Doktoricsot Stieber András váltja.

72. perc: Makrai Gábort Körmendi Kevin váltja a hazaiaknál.

62. perc:Szekér Ádám csúnyán odarúgott Lászlónak a csákvári térfél közepén, ez is sárga.

58. perc: Cserélnek a szombathelyiek, Holdampf helyére Szekér állt be.

56. perc: Hazai csere: Tamás Nándor helyére Molnár Rajmund érkezett.

54. perc: Torvund 14 méteres, éles szögből leadott lövése az oldalhálóban kötött ki.

51. perc: Lencse jobb oldali beadását Tóth Milán középről, 8 méterről, előre vetődve a bal alsóba fejelte, de mindezt lesről tette, így szabadrúgás kifelé.

46. perc:Folytatódik a mérkőzés. A vendégek cseréltek, Horváth Rajmund helyére a rutinos Lencse László érkezett a folytatásra.

Kártik Bálintot sem kímélték a szombathelyi játékosok (Fotó: Kricskovics Antal)

45. perc: Nincs hosszabbítás, Molnár Attila lefújta az első félidőt.

45. perc: Vaskó Tamás rúgta meg Kállait, ez is sárga.

44. perc: Derekas kapott sárga lapot.

42. perc: Ominger 22 méteres lövését Németh Milán fejelte ki a léc alól.

41. perc: Vörös Dániel asszisztens borzolta a hazai szurkolók idegeit, a jó kétméteres lesről induló Tóth Milánt csak nagyon késve intette be ...

40. perc: Makrai játszotta tisztára magát a jobbösszekötő helyén, 10 m éteres lövését Verpecz bravúrral, lábbal szögletre mentette.

32. perc: Kártik bal oldali szöglete átszállt a hosszú oldalra, Derekas azonban kecsegtető helyzetben, az ötös sarkáról eltörte a labdát.

30. perc: Kállai buktatta az alapvonal közelében az öt kicselező Tamás Nándort, ez is sárga.

29. perc: Kállai tört előre bátran a jobb oldali vonal mellől indulva, becselezte magát középre, majd 20 méterről, ballal rátűzte. Auerbach a levegőben úszva védett.

Átvette az irányítást a Haladás, a hazaiak mintha kontrákra rendezkedtek volna be.

Vaskó Tamás az ellenfél kapuja előtt is feltűnt a csákvári pontrúgások alkalmával (Fotó: Kricskovics Antal)

16. perc:
A hosszan előre vágott labdára Auerbach kimozdult kapujából a tizenhatoson kívülre, ám nem értette meg magát Vaskóval, így az Horváth Rajmund elé pattant, a csákvári kapus azonban az utolsó pillanatban becsúszva elkotorta a labdát előle.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok,kemény test-test elleni csata folyik a középpályán, ám a kapuk még nem forogtak veszélyben.

4. perc:Tamás Nándor ollózómozdulattal akart kapura lőni, közben eltalálta Csilus fejét. Járt neki a sárga!

3. perc: Kártik a bal oldali szögletzászló közeléből, 5 méterre az alapvonaltól végzett el szabadrúgást. Egyből kapura tekerte, Verpecz a léc alól tenyerelte szögletre.

1.perc:Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehérben léptek pályára.

A két csapatkapitány, Vaskó Tamás (28) és Németh Milán üdvözli egymást a meccs előtt

Míg a Haladás szakvezetője, Németh Szabolcs ugyanannak a tizenegynek szavaz bizalmat Csákváron is, mely legutóbb legyőzte Diósgyőrt, addig a hazaiak vezetőedzője, Tóth Balázs betegség (Mim Gergely) és eltiltás (Baracskai Roland, Major Gergő) miatt három helyen is kénytelen változtatni Tiszakécskén nyerő csapatán.

Az előző fordulóban mindkét együttes bravúros győzelmet aratott: a csákváriak idegenben szakították meg a Tiszakécske tavaszi menetelését, míg a szombathelyiek hat nyeretlenül megvívott hazai meccs után legyőzték a Diósgyőrt. Ezek után nem véletlen, hogy egyaránt bizakodva várják a felek a mai összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Csákvár az előző fordulóban a DVTK-t legyőző Haladással szemben.