Női kosár NB I: győzelemmel hangolt az Euroligára a Sopron

2020.11.25. 20:08
Keyona Hayes (labdával) 22 pontot dobott a Győr ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
A Sopron magabiztosan, 31 ponttal verte meg a vendég TFSE-t (98–67) a női kosárlabda NB I szerdai játéknapján.

A tavaly magyar bajnok soproniak a jövő héten az Euroliga négycsapatos, buborékos rendszerű csoporttornájának adnak otthont.

A Csata tizenegy ponttal, 77–66-ra nyert a Győr ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
LUDOVIKA-FCSM CSATA–UNI GYŐR MÉLY-ÚT 77–66 (22–17, 17–19, 19–12, 19–18)
Ludovika Aréna, zárt kapuk mögött
. V: Földházi, Mészáros B, Oláh
CSATA: Horváth B. 12/12, Mányoky R. 7/3, LELIK 11/3, HEGEDŰS J. 13/3, ZEMPARE 9/3. Csere: HAYES 22, Böröndy V., Angyal B. 3/3. Edző: Tursics Krisztián
GYŐR: Kiesel 12, DOMBAI 16/3, DUBEI 12/12, TÖRÖK Á. 10/3, Mompremier 10. Csere: Kéita, Barnai 4, Weninger, Lass, Révész 2. Edző: Iványi Dalma
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–8. 8. p.: 18–10. 13. p.: 29–21. 16. p.: 31–32. 18. p.: 39–34. 23. p.: 45–38. 27. p.: 53–46. 33. p.: 62–52. 36. p.: 68–56. 38. p.: 72–61
Kipontozódott: Török Á. (37. p.), Hayes (37. p.)
Tursics Krisztián:
– Nagyon sajnálom, hogy a mai meccset nem láthatták a nézők a helyszínen, hiszen két jó kosárlabdát játszó csapat játszott jó mérkőzést. Az elmúlt két heti edzésmunkában a védekezésre helyeztük a hangsúlyt, ez látszott is mai játékunkon. Óriási öröm számomra, hogy a lepattanó harcban is meggyőzően diadalmaskodtunk. A huszonegy gólpassz extra csapatomtól, mindig sikerült találnunk üres embert és főleg a második félidőben eredményesnek is bizonyultunk az átadásokat követően. Viszont a sok ki nem kényszerített hiba, tizenhat eladott labdát szült, aminek nem örülök. Javítanunk kell ezen a szegmensen.
Iványi Dalma: – Kemény mérkőzést játszottunk, érezhető volt a csapaton a kihagyás. Váltakozó volt a találkozó közben a támadás és védekezés közbeni átmenet, hiszen hol támadásban voltunk jók, hol védekezésben. Remélem, hogy mielőbb sikerül visszatérnünk a helyes útra, tudunk együtt dolgozni és sikerül ismét megtalálni az egyéni feladatokat. A hibák elemzése nagyon fontos a következő szombati mérkőzés előtt.

ELTE-BEAC ÚJBUDA–VBW CEKK CEGLÉD 69–86 (16–32, 11–21, 26–16, 16–17)
Gabányi-sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V:
Tóth C., Söjtöry, Rózsavölgyi
BEAC: Small 8/3, Czank 2, BOROS J. 12, MÉRÉSZ B. 10, SMITH 23/9. Csere: Koch 7/6, Dusanics 7, Zsámár. Edző: Balogh Judit
CEGLÉD: ORTIZ 12/6, Révész L. 3, SZOTIRIU 13/6, Kobolák 4, MOORE 25. Csere: Szirony 9/3, Ruják N. 4, MCBRYDE 16/9, Bozóki, Viszmeg. Edző: Konsztantinosz Keramidasz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–12. 8. p.: 10–25. 13. p.: 18–37. 17. p.: 26–44. 23. p.: 41–53. 27. p.: 47–59. 34. p.: 55–76. 38. p.: 68–82
Balogh Judit:
– Minden kezdet nehéz, ez most igaz az újrakezdésre meg a mérkőzéskezdésre is. Az, hogy minden végzet is nehéz-e, majd kiderül. Nyilván mindenki győzni szeretne, csak nem mindenki tud győzni. Nyilvánvalóan vannak különbségek a csapatok között, ebben benne van a bravúr, de azért a gigabravúr egy ilyen meccsben nincs benne.
Konsztantinosz Keramidasz: – Harmincöt napja nem játszottunk, hosszú ideig voltunk karanténban, sérültjeink is voltak. Tartottunk ettől a találkozótól, éppen ezért azt mondtam a játékosaimnak, hogy az elejét nagyon nyomjuk meg. Kellett is, mert a második félidőben három hibát is elkövettünk. A nagy előny megnyugtatott minket, a BEAC minden triplát, amit elengedett, bedobott, mi pedig láthatóan fáradtunk az edzés- és meccshiány miatt. Szerencsére újra rátaláltunk a ritmusra, és könnyedén nyertünk.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–ZTE NKK 90–57 (26–15, 22–14, 24–16, 18–12)
Miskolc, zárt kapuk mögött. V:
Pozsonyi, Fodor, Balogh Gy.
DVTK: Medgyessy 9/3, Vukov 6, KÁNYÁSI 12, Kiss A. 14, Mokango 14. Csere: Aho N. 10/3, Frindt 3/3, Bacsó, TÓTH F. 21, Vég-Dudás, Oláh F. 1. Edző: Földi Attila
ZTE: DZOMBETA 20/9, Mányoki J. 8/6, Horváth Fruzsina 8, Kulcsár B. 7/3, Szabó P. 14. Csere: Dömötör, Úr, Németh K., Szabó K., Horváth Fanni. Edző: Ambrus Péter
Kipontozódott: Dömötör (37. p.)
Földi Attila:
– A győzelmen kívül másnak nem nagyon tudok örülni. Sokkal többet kell tenni és jobban harcolni a soron következő mérkőzéseinken, már szombaton is.
Ambrus Péter: – Az volt a feladatunk, hogy száz alatt tartsuk a hazaiakat. Legutóbbi találkozásunk óta a mi szempontunkból a játék képe sokat javult. Hajtós meccs volt, sok személyi hibával. Ennél többet kell nyújtanunk a szorosabb mérkőzésekhez.

SOPRON BASKET–TFSE-MTK 98–67 (25–18, 24–14, 27–18, 22–17)
Sopron, zárt kapuk mögött. V:
Tőzsér, Minár, Győrffy
SOPRON: January 10/6, Pfeiffer 3/3, Williams 9/3, BROOKS 21/6, KRAJISNIK 21. Csere: Walker 11/3, Fegyverneky 7, Czukor 16/6. Edző: Gáspár Dávid
TFSE-MTK: C. JENKINS 23/12, Boros 3/3, Bernáth 7/3, A. JENKINS 18, Németh 6. Csere: Kováts G., Kovács V. 7, Király, Herman 3/3. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 2. perc: 10–3. 5. p.: 17–6. 12. p.: 32–20. 15. p.: 32–22. 18. p.: 41–27. 22. p.: 54–36. 25. p.: 61–42. 28. p.: 71–47. 33. p.: 83–52. 35. p.: 88–55. 38. p.: 94–62
Gáspár Dávid:
– Játékosaink nagy munkát végeztek el az elmúlt időszakban, mérkőzésről mérkőzésre nyomon követhető a fejlődés. Minden meccset komolyan veszünk, most is így tettünk. Koncentrált, jó játékot nyújtottunk, öten is tíz pont felett zártak, jól járt a labda. Örülök a csapatjátéknak, a koncentrációnak. Hibát nyilván fogunk találni az elemzés során, kell is, mert ezekkel lehet előbbre lépni. Csütörtökön pihenünk, majd folytatjuk a felkészülést az Euroliga-buborékra.
Magyar Bianka: – Ez a második idényem az élvonalban vezetőedzőként, s most szenvedtük el a legnagyobb különbségű vereséget. Az a koncepciónk és a feladatom, hogy elérjem, mindig emelt fővel tudjunk lejönni a pályáról. Ezúttal nem sikerült. Úgy éreztem, az alázat is hiányzott, sok könnyű kosarat kaptunk. Nem lehet kifogásokat keresni. Meghatározó játékosok hiányoztak a kezdőből, így mások léptek a helyükre, de nem tudtak élni a lehetőséggel.

1. Sopron Basket 7 7 640–395 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 6 5 1 532–397 0.917
3. Ludovika-FCSM Csata 8 6 2 641–519 0.875
4. Vasas Akadémia 4 3 1 282–276 0.875
5. VBW CEKK Cegléd 6 4 2 453–397 0.833
6. Uni Győr Mély-Út 6 4 2 471–454 0.833
7. Aluinvent DVTK 8 5 3 629–558 0.813
8. PEAC-Pécs 5 2 3 319–352 0.700