Férfi kosár NB I: a ZTE nagy hajrával gyűrte le a PVSK-t

2016.02.04. 21:37
A Zalakerámia ZTE KK férfi kosárlabdacsapata hazai pályán 80–71-es győzelmet aratott a PVSK felett az NB I alapszakaszának 17. fordulójában.

A ZTE-nek egyáltalán nem volt könnyű dolga: a középső két negyedet összesen tizenhárom ponttal megnyerő PVSK még a 35. percben, 67–70-nél is előnyben volt, ám itt „elfogyott." A véghajrában a vendégek már csak egy pontot szereztek, a James Kinney és Darrin Govens vezette zalaiak viszont tizenhármat, így a vége kilencpontos ZTE-siker.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ZALAKERÁMIA ZTE KK–PVSK 80–71 (23–17, 18–24, 14–21, 25–9)
Zalaegerszeg, 1300 néző. V: Cziffra, Győrffy P., Rácz Zs.
ZTE: KINNEY 26/6, GOVENS 21/6, Kerpel-Fronius 8/6, Mohácsi 5/3, PANTELICS 5/3. Csere: Gáspár 3/3, Czinger, Krapics 1, VELKEY 8/3, Fekete 3/3. Edző: Bencze Tamás
PVSK: Walker 6, Nelson 4, POPADICS 26/12, BUDIMIR 13/6, HORTI 10. Csere: Bíró 3/3, Harazin 9, Antóni. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–2. 4. p.: 10–8. 6. p.: 13–15. 8. p.: 17–15. 12. p.: 28–22. 16. p.: 33–32. 18. p.: 39–39. 24. p.: 44–43. 26. p.: 46–48. 28. p.: 50–56. 32. p.: 59–64. 34. p.: 61–68. 35. p.: 67–70. 37. p.: 73–70. 38. p.: 78–71
Bencze Tamás:
– Egy nagyon jól felkészített csapat ellen győztünk. Szinte három negyeden keresztül nem találtuk az ellenszerét annak a Pécsnek, amelytől ezt a játékot vártuk. Az utolsó öt percben felgyorsítottuk a játékot, s ekkor James Kinney is elkapta a fonalat, Darrin Govens pedig remekül semlegesítette Marko Popadicsot, s ez döntőnek bizonyult, no meg az is, hogy a közönségünk szinte belehajszolt bennünket a győzelembe.
Csirke Ferenc: – Sajnálom, hogy a vége sima lett. Az utolsó négy-öt percben a ZTE meghatározó játékosai eldöntötték a találkozót. A zalai publikumnak is nagy szerepe volt a sikerben, űzték-hajtották kedvenceiket. A meccs közepén döntő pillanatokban sokat hibáztunk, s a jól hajrázó ZTE megérdemelten győzött.