Férfi kosár NB I: a bajnok kikapott a forduló rangadóján

2016.12.02. 19:54
Az Alba Fehérvár hazai pályán 85–79-re legyőzte a címvédő Szolnoki Olajt a férfi kosárlabda NB I pénteki játéknapján, a legutóbbi szezon bajnoki döntőjének „visszavágóján”. A ZTE–Falco presztízsmeccset a házigazda zalaiak nyerték meg.

Kiegyensúlyozott első két negyedet követően a harmadikban a Szolnok próbálta leszakítani ellenfelét, de hatpontos előnynél nagyobbra (42–48, 52–58) nem futotta erejéből, és a játékrész végén már megint csak egypontnyi volt a fór.

Az utolsó tíz perc két hazai kosárral kezdődött Justin Edwards és James Farr jóvoltából (65–62). Sztojan Ivkovics időkéréssel próbált lendületet adni csapatának, Troy Barnies két triplájával a szolnokiak vissza is vették a vezetést három perccel a vége előtt (70–71).

A végjátékban viszont a hazaiak játszottak pontosabban: büntetőket harcoltak ki és dobtak be, zsinórban hat pontot szerezve fordítottak – eközben a vendégek triplakísérleteinek többsége nem sikerült, így a kilenccel is megugró Alba végül megnyerte a rangadót.

A másik pénteki mérkőzés a második negyedben vett nagy fordulatot: az első játékrész végjátékában még a szombathelyiek vezettek hét ponttal (20–27), csakhogy a második negyedben, 27–31 után a zalaiak 14–2-es rohammal fordítottak – és többé nem engedték ki kezükből az előnyt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
Alapszakasz, 9. forduló

ALBA FEHÉRVÁR–SZOLNOKI OLAJ KK 85–79 (19–18, 20–22, 22–22, 24–17)
Székesfehérvár, 2000
néző. V: Kapitány, Györffy, Söjtöry
FEHÉRVÁR: TAYLOR 16, EDWARDS 23/6, Shepard 11, Lóránt 10/3, Keller Á. 1. Csere: Filipovics, FARR 13/3, Markovics 7, Burgess 4, Tóth P. Vezetőedző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK: Kinney 2, VOJVODA 20/9, BARNIES 19/12, Eilingsfeld 10, Wright 6. Csere: Tóth Á. 9, Boriszov 7/3, Pavlicsevics 6/6, Wittmann. Vezetőedző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása: 3. p.: 4–4. 5. p.: 13–11. 8. p: 18–14. 12. p.: 19–23. 15. p.: 29–27. 18. p.: 35–36. 22. p.: 42–45. 25. p.: 44–48. 28. p.: 52–55. 32. p.: 68–64. 35. p: 72–71. 38. p.: 81–76
Kipontozódott: Keller Á. (35.), Kinney (37.)
Dzunics Braniszlav: – Minden elismerésem a fiúké, jó meccset játszottunk.
Sztojan Ivkovics: – Ilyen a büntetőszázalékkal nem lehet mérkőzést nyerni. Jobb volt a Fehérvár. Nem vártam ennyit sem a csapattól, mert sok meccs van mögöttünk, két napunk volt arra, hogy készüljünk erre a találkozóra. Nem volt korrekt, és nem is értem, miért pénteken játszottunk, optimális esetben szombaton kellett volna ezt mérkőzést megrendezni. A szurkolóknak pedig üzenem, hogy megtiszteltetés számomra, hogy tudják a nevemet, én ezt reklámnak veszem, a játékosaimnak is el kell jutniuk erre a szintre, hogy a nézők számára ők legyenek a legnagyobb ellenfél, ne én...

ZALAKERÁMIA ZTE KK–FALCO KC SZOMBATHELY 90–82 (22–27, 30–18, 16–17, 22–20)
Zalaegerszeg, 2100
néző. V: Földházi, Tőzsér, Boros
ZTE: UBILLA 25/6, NORFLEET 12, BENKE 15/3, SZABÓ ZS. 9/9, DRUNGILAS 21. Csere: Czinger, Mohácsi 5/3, Kerpel-Frónius 3/3, Kis R. Edző: Bencze Tamás
FALCO: Medford 7/3, VÁRADI B. 14/12, Govens 14, PUSTAHVAR 23/9, Turner 6. Csere: ZSIGERANOVICS 16, Kovács P., Tóth N., Simon K. 2. Edző: Szrecko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 1. perc: 5–0. 5. p.: 11–13. 7. p.: 13–21. 14. p.: 36–33. 17. p.: 41–33. 23. p.: 58–45. 26. p.: 62–46. 32. p.: 68–66. 35. p.: 79–68. 37. p.: 81–74
Kipontozódott: Govens (40. p.)
Bencze Tamás: – Nagyon örülök a győzelemnek, csapatként nyertünk. Az első negyedben nem működött a védekezésünk, támadásban Emmanuel Ubilla remek teljesítményt nyújtott. A második negyed volt a döntő, visszajöttünk a meccsbe, előnnyel tértünk szünetre, később nagyszerű védőteljesítményt nyújtva megérdemelten nyertünk a két sportszerű közönség előtt.
Szrecsko Szekulovics: – Jól kezdtünk, úgy nézett ki, esélyünk is lehet a sikerre. Aztán ahogy a ZTE játékba lendült, látszott, hogy a védekezésünkben elég sok a hiba. Sajnos könnyen átrobogtak rajtunk. Idegenben ez a játék kevés volt a sikerhez. Nem játszottunk elég pontosan. Most két hazai mérkőzés jön, szeretnénk megnyerni őket.

1. Alba Fehérvár 9 8 1 736–658 0.944
2. Egis Körmend 7 6 1 569–505 0.929
3. Naturtex-SZTE-Szedeák 6 4 2 505–469 0.833
4. Kaposvári KK 9 6 3 716–713 0.833
5. PVSK-PannonPower 8 5 3 658–616 0.813
6. Szolnoki Olaj KK 8 5 3 683–646 0.813
7. Zalakerámia ZTE KK 8 5 3 657–645 0.813
8. Falco KC Szombathely 9 4 5 754–741 0.722