Női kézi NB I: Brattset 11 hónap után játszott újra tétmeccset a Győrrel

2023.03.17. 19:32
Kari Brattset újra tétmérkőzést játszott a Győrben (Fotó: Győri ETO)
A címvédő Győri ETO nyolc góllal nyert a sereghajtó NEKA otthonában a női kézilabda NB I 18. fordulójában. A győrieknél 11 hónap után lépett ismét pályára Kari Brattset, míg Faluvégi Dorottya sérülésből tért vissza. A Mosonmagyaróvár megszenvedett a Fehérvárral, de végül hárommal győzött.

Több visszatérőt is üdvözölhetett a Győri ETO a NEKA elleni bajnokin. A világ- és Európa-bajnok norvég beálló, Kari Brattset legutóbb tavaly április 14-én játszott mérkőzést a győrieknél, majd november 1-jén adott életet kisfiának. A 32 éves játékos egy ideje már készült a bevetésre, amelyre Balatonbogláron került sor.

„Alaposan próbára tettem a türelmemet. Fejben készen álltam, hogy többet tegyek, de a testem figyelmeztetett, hogy kis lépésekkel haladjak. Az volt a legnagyobb kihívás, hogy ne siettessem a visszatérést. A terhességem alatt és után is problémám volt a medencecsontommal, nem volt meglepő, hogy időbe telt, amíg megszabadultam a hónapokig tartó fájdalomtól” – mesélte a visszatérése kapcsán Brattset a Verdens Gangnak, hozzátéve, hogy szíve szerint már hamarabb is jöhetett volna az első mérkőzés. Mint ismert, az ETO-ban két másik norvég, Veronica Kristiansen és Silje Solberg is anyai örömök elé néz, ők nyárra várják gyermekük születését.

Brattset elsőre 21 percet kapott a Győrben, ezalatt két gólt szerzett. Lukács Viktória hiányában sokkal nagyobb szerep jutott a sérülésből hét hét után visszatérő, a nyáron Németországba szerződő Faluvégi Dorottyának, a jobbszélső majdnem 46 perc alatt mind az öt kísérletét gólra váltotta.

Az ETO egyébként nem brillírozott a sereghajtó ellen, a 45. percben például csak négy gól volt az előnye, a végére aztán megduplázta ezt a különbséget (25–33). A vendégek kapujában Amandine Leynaud 22 lövésből 12-t hárított.

A Debrecent üldöző Mosonmagyaróvár a Fehérvárt fogadta, és rögtön a meccs elején kellemetlen perceket élhetett át, ugyanis 5–1-es hátrányból kellett zárkóznia. Innen 14–9-re fordított az MKC, de a szünetben már csak egy találat volt a hazai előny. A második félidő már végig szorosan alakult, ám az Óvárnak sikerült behúznia a mérkőzést.

NŐI KÉZILABDA NB I
18. FORDULÓ
NEKA–GYŐRI AUDI ETO KC 25–33 (15–20)
Balatonboglár, 650
néző. V: Haskó, Natkai
NEKA: Wéninger – Gém 1, Ferenczy D. 3, Kellermann, Kocsis B., Varga E., Szabó A. 1. Csere: ZAJ (kapus), Kovalcsik B., Bató 1, CSÍKOS 8 (1), Juhász K., Szabó L. 1, Molnár D. 2, Horváth P. 2, UHRIN 6. Edző: Bohus Beáta
GYŐR: Sandra Toft – FALUVÉGI 5, Rju Un Hi 1, Oftedal 4, Broch 3, Haugsted 4, Fodor Cs. 4. Csere: LEYNAUD (kapus), Gros 4 (1), BRATTSET 2, Anne M. Hansen 2, Deszpotovics, Blohm 1, Schatzl Nadine 3, Farkas J. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–7. 11. p.: 4–8. 14. p.: 5–12. 23. p.: 11–18. 27. p.: 14–18. 35. p.: 17–21. 41. p.: 20–26. 45. p.: 22–26. 49. p.: 23–28. 54. p.: 23–32
Kiállítások: 2, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 2/1
Bohus Beáta:
– A világ legjobbjai ellen nem volt egyszerű dolgunk, de nem ijedtünk meg. Apróbb célokat tűztünk ki magunk elé, védekezésben új dolgokkal kísérleteztünk, melyek részben jól sikerültek. Támadásban megtaláltuk a lövőtávolságot, vannak dolgok, melyekkel elégedett vagyok, de pici hiányérzet a beálló és a szélsőjátékkal kapcsolatban maradt bennem.
Ambros Martín: – Két teljesen ellentétes félidőt láthattunk, ma nem a legjobb játékunkat nyújtottuk. Jól kezdtük a mérkőzést, majd a második félidőben a bátor, lelkes játékot nyújtó hazaiak rendkívül sok problémát tudtak okozni. A támadójátékunk jól működött, a helyzeteket hatékonyan tudtuk értékesíteni, ugyanakkor a második félidőben sok labdát vesztettünk.

MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR–ALBA FEHÉRVÁR KC 30–27 (16–15)
Mosonmagyaróvár, 900
néző. V: Kovács-Sebők, Vastag-Réti
MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – SZTANKOVICS 3, Lancz, Tóth G. 1, PÁSZTOR 6, Tóth E. 3 (3), STRANIGG ZS. 5 (2). Csere: MISTINA (kapus), Albek 2, IVANCOK 4, KOVÁCS P. 3, Faragó 2, Csire, TÓTH N. 1. Edző: Gyurka János
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – Zrnic 3, SZMBATJAN 6, Varga E. 2, BOLDIZSÁR 1, Sztosics 2, TAKÓ 4. Csere: Tóth N. (kapus), OHJAMA 5 (5), Utasi 2, Afentaler 1, Dubán, Szemes 1. Edző: Józsa Krisztián
Az eredmény alakulása.
4. perc: 1–3. 7. p.: 3–5. 12. p.: 8–8. 16. p.: 10–9. 20. p.: 15–11. 24. p.: 15–12. 35. p.: 18–17. 41. p.: 20–20. 45. p.: 22–21. 55. p.: 27–24
Kiállítások:
0, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 5/5
Gyurka János:
– Nem szabad úgy elkezdeni egy mérkőzést, ahogyan ezt most mi tettük és az is zavart, hogy később elherdáltuk az ötgólos előnyünket. Így inkább a nézők számára volt izgalmas ez a találkozó, mi edzők kevésbé élveztük. Jó formában lévő, kimondottan jó fizikai adottságokkal rendelkező ellenfél az Alba FKC, amely ellen végig kerestük a megfelelő lehetőségeket támadásban. Így sokáig ki-ki mérkőzést játszottunk, de hajrában voltak vezéreink, kapusbravúrok segítettek és feltétlenül jár az elismerés a csapatnak azért, hogy tiszta szívvel végig harcolta, küzdötte a találkozót.
Józsa Krisztián: – Azzal a céllal érkeztünk Mosonmagyaróvárra, hogy játszunk egy jó mérkőzést, megnehezítsük a hazai csapat dolgát. Azt gondolom, hogy ez sikerült is, a hagyományoknak megfelelően, most is egy nagyon színvonalas meccset játszott a két csapat. Nem vagyok tehát elégedetlen, de van bennem hiányérzet, mert egy kicsit több figyelemmel, pontot is szerezhettünk volna. Viszont a folytatásban, a bajnokság hajrájában, a tanulságok mellett, erőt is meríthetünk ebből a találkozóból.

1. Győr 20 19 1 651–458 +193 38
2. FTC 18 16 2 594–429 +165 34
3. Debrecen 17 11 2 4 501–437 +64 24
4. Mosonmagyaróvár 17 10 2 5 518–462 +56 22
5. Vác 17 9 2 6 458–449 +9 20
6. Fehérvár 17 7 2 8 428–470 –42 16
7. Siófok 16 7 1 8 433–433 0 15
8. MTK 17 6 2 9 456–452 +4 14