V. Á. 2021.10.27 19:00 Frissítve: 2021.10.27 21:26

Női kézi NB I: az FTC nagy csatában győzte le a DVSC-t

Az FTC-Rail Cargo Hungaria 29–26-ra legyőzte a DVSC-t női kézilabda NB I 6. fordulójának rangadóján. A Győri Audi ETO 36–15-re nyert Budaörsön.

Nagy csatát hozott az FTC–DVSC mérkőzés (Fotó: Földi Imre) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

Mindkét csapat hibátlan mérleggel várta a rangadót, melynek rendkívül kiegyenlített játékot hozott az első félideje, az FTC két gólnál nagyobb különbséggel nem tudott vezetni, végül 17–16-ra nyerte az első harminc percet.

A 36. percen 20–17-re vezetett a házigazda, időt is kért a vendégcsapat. Ezt követően sorozatban három gólt szerzett a DVSC (20–20). Az utolsó 10 percre 25–23-as ferencvárosi vezetéssel fordultak a felek. A Loki ezután már nem tudott egyenlíteni, a Ferencváros 29–26-ra győzött. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 6 gólig jutó Klujber Katrin volt.

Négy perccel az első félidő vége előtt csupán egy góllal vezetett a Győr Budaörsön. A félidei háromgólos előnyt követően a második játékrészben átrobogott ellenfelén a vendégcsapat – Oftedalék 18 góllal nyerték meg a második harminc percet. Az ETO beállója, Kari Brattset lett a legjobb gólszerző (8) a találkozó.

KÉZILABDA
NŐI NB I

FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–DVSC SCHAEFFLER 29–26
(17–16)
Elek Gyula Aréna, 1100
 néző. V: Bócz, Wiedemann
FTC: Bíró B. – MALESTEIN 5 (2), Stolle 2, Behnke, Szöllősi-Zácsik 4, E. BÖLK 4, MÁRTON G. 4. Csere: Janurik (kapus), KLUJBER 6, Grbics 2, Csiszár-Szekeres, Kisfaludy 2. Edző: Elek Gábor
DEBRECEN: GIEGERICH – M. Costa 2, Kovács Anna 1 (1), Bordás 4, Hornyák D. 3, VÁMOS P. 4, PETRUS 5. Csere: Csapó Kyra (kapus), Szabó Nina, Jezsikava 2 (1), PLANÉTA 4, Tóvizi 1, Arany R. Edző: Szilágyi Zoltán.
Az eredmény alakulása. 7. perc: 3–4. 14. p.: 8–7. 25. p.: 13–11. 35. p.: 20–17. 42. p.: 21–21. 52. p.: 26–23.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2
Elek Gábor: – Bajnokok Ligája-szintű mérkőzést játszottunk, iramában, taktikában és a megoldásokban egyaránt. Sok energia kellett a győzelemhez, igaz, lezárhattuk volna előbb is, de elégedett vagyok a csapattal.
Szilágyi Zoltán: – Megérdemelten nyert a Fradi. Minimális célunk volt jó meccset játszani, ha meglepetést tudunk okozni, az még jobb, de ehhez néhány extra teljesítmény hiányzott. Büszke vagyok a csapatra, mert harminc gól alatt tartottuk a Fradit.

MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL–GYŐRI AUDI ETO KC 15–36 (9–12)
Budaörs, 1092
 néző. V: Bujdosó, Horváth V.
BUDAÖRS: VÁRTOK R. – Szalai-Szita 2, Schneider 1, Horváth L. 1, Szabadfi, Palotás, Braun 1. Csere: Varjas-Sipeki (kapus), Smid 2 (1), J. Agbaba 2, Jovovics 3, Hajduch, Nagy Lívia, Vártok T. 2 (1), Mlinkó 1, Pálos-Bognár. Edző: Buday Dániel
GYŐR: Leynaud – Lukács V. 2, Rju 3, V. Kristiansen 1, Blohm 3, Anne M. Hansen 1 (1), FODOR CS. 5. Csere: Silje Solberg (kapus), Farkas J., BRATTSET 8, Háfra N. 2 (1), Ogonovszky 1, Schatzl Nadine 4 (1), S. OFTEDAL 3, Deszpotovics 3. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–3. 9. p.: 3–5. 14. p.: 4–9. 23. p.: 8–9. 30. p.: 9–12. 35. p.: 11–15. 40. p.: 11–20. 50. p.: 12–28. 56. p.: 13–33
Kiállítások: 6, ill. 0 perc
Hétméteresek:
 5/2, ill. 4/3
Buday Dániel: – Nekünk ez egy „bónuszmérkőzés” volt, ezért igyekeztem azoknak lehetőséget adni, akik kevesebbet játszottak eddig. Valaki tudott élni vele, valaki nem. Az első félidő korrekt volt, aztán a Győr szünet után tempót váltott és kijött a tudásbeli különbség.
Ambros Martín: – Két teljesen ellentétes félidőt produkáltunk, az elsőben próbáltunk jól játszani, de nagyon sok tiszta helyzetet kihagytunk. A második játékrész más volt, végig koncentráltunk, sok gólt szereztünk és nagyon jól játszottunk.

2021.11.26 19:11:51

Kézilabda PAPP BÁLINT (összefoglaló), RUSZNÁK GYÖRGY (percről percre)

Az olimpiai bajnok nagy előnyt szerzett az első félidőben a felkészülési meccsen, de a második játékrészben feljavult a magyar csapat.

2021.11.25 20:34:08

Kézilabda NAGY PÉTER, PAPP BÁLINT (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Remek első félidei teljesítményével begyűjtötte a két pontot a Tisza-parti alakulat, és feljött a második helyre.

2021.11.25 15:31:38

Kézilabda VINCZE SZABOLCS (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)

Javította botlását a BL-ben a magyar csapat, idehaza már fölényes sikert aratott az ukrán csapat felett.

2021.11.20 17:18:03

Kézilabda BOBORY BALÁZS (összefoglaló), TÖRÖK DÁNIEL (percről percre)

Pintea hat, Fodor, Háfra és Nze Minko öt-öt gólig jutott, továbbra is hibátlanok Ambros Martínék.