Női kézi NB I: a DVSC a szünet után tette biztossá a sikert

2021.09.24. 20:13
Vámos Petra hat gólig jutott a Budaörs ellen (Fotó: Kiss Annamarie/Hajdú-Bihari Napló, archív)
Harmadik mérkőzését is megnyerte a DVSC a női kézilabda NB I-ben. A Budaörs sokáig jól tartotta magát idegenben, de végül kilencgólos vereséget szenvedett a dobogóra hajtó ellenfelétől.

A Budaörs az első félidő hajrájához érve még két góllal vezetett, a szünetre azonban fordítani tudott a Loki. Csapó Kyra védéseire alapozva, és egy 4–0-s sorozattal tette biztossá előnyét a hazai csapat a második játékrészben, ráadásul Vámos Petra is beindult, így a vége kilencgólos debreceni siker lett.

NŐI KÉZILABDA NB I
3. FORDULÓ
DVSC SCHAEFFLER–MOYRA-BUDAÖRS HANDBALL 30–21 (12–10)
Debrecen, 800 néző. V:
Bujdosó, Horváth V.
DEBRECEN: Giegerich – M. Costa, VÁMOS P. 6 (3), Planéta 1, TÓVIZI 2, Jezsikava 3, KORSÓS 4. Csere: CSAPÓ KYRA (kapus) 1, HORNYÁK D. 4 (1), Szabó NINA., Bordás 2, CSERNYÁNSZKI 2, Arany 1, VÁMOS M. 3, Petrus 1. Edző: Szilágyi Zoltán
BUDAÖRS: VARJAS-SIPEKI – Szabó-Májer 1, SCHNEIDER 5 (1), Pálos-Bognár 3, J. AGBABA 3, J. Jovovics 2, Braun. Csere: Vártok (kapus), Nagy Lívia 1, Tóth Melinda, HORVÁTH L. 3 (1), Smid, Szalai-Szita 1, Mlinkó 2 (1), Palotás, Hajduch. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 10. perc: 4–2. 19. p.: 7–7. 25. p.: 7–9. 40. p.: 19–14. 48. p.: 23–16. 54. p.: 27–20.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/4, ill. 4/3
Szilágyi Zoltán:
– Tudtam, hogy ellenfelünk szívósan fog küzdeni, megpróbálja kihasználni a hibáinkat. A játékunkkal csak bizonyos időszakokban lehettem elégedett, a védekezés nem volt rossz, ha mindenkitől ennyi gólt kapunk, boldog leszek. Sajnos sok lehetőséget rontottunk el, ziccereket hibáztunk, ezért van hiányérzetem.
Buday Dániel: – Meg akartuk mutatni, hogy a múlt heti produkció nem a mi játékunk volt, és ezt az első félidőben sikerült is a lányoknak. Aztán kritikus helyzetekben ziccereket, hetest hibáztunk, majd a második félidő elején nyílt az olló. Összességében sok pozitívumot láttam, bízom benne, hogy eljönnek majd a mi pillanataink is.

1. FTC 3 3 105–69 +36 6
2. Győr 3 3 111–78 +33 6
3. Debrecen 3 3 89–68 +21 6
4. Dunaújváros 2 2 57–42 +15 4
5. Vác 2 1 1 50–46 +4 2
6. MTK 2 1 1 47–47 0 2
7. Mosonmagyaróvár 2 1 1 61–63 –2 2
8. Kisvárda 2 1 1 57–64 –7 2