Női kézi NB I: 42 gólt dobott, és átmenetileg az élre állt a Fradi

2014.11.19. 19:27
Az élvonalbeli női kézilabda-bajnokság 10. fordulójában a Ferencváros kiütötte a Békéscsabát, a másik 18 órás találkozón a Dunaújváros legyőzte az MTK-t.

A ferencvárosiakat 5–5-ös állásig, szűk 10 percig tudták tartani a vendégek, utána beindult a Fradi-henger, és a zöld-fehérek a szünetre már ötgólos előnnyel vonulhattak.

A forduló előtt a tabella második helyét elfoglaló Fradi a szünet után sem kegyelmezett, és végül 42–27-re legyőzte a Békéscsabát. A Ferencváros ezzel átmenetileg az élre állt, de mivel a 19 órakor kezdő Érd–ETO összecsapást a vendégek nyerték, az FTC újra a második helyen áll.

NŐI KÉZILABDA, NB I
10. FORDULÓ

FTC-Rail Cargo Hungaria–Eubility Group Békéscsaba 42–27 (19–14)
Elek Gyula Aréna, 500 néző. V: Bán, Szloska
FTC: Szikora, Kovacsicz 1, Rédei-Soós 2, Mészáros R., Tomori 4, Szucsánszki 4, Tóth M. 1. Csere: Tomasevics (kapus), PENA 10 (6), SZAMORÁNSKY P. 5, SZARKA 4, Cifra, LUKÁCS 8, Háfra 3 (3), Faluvégi. Edző: Elek Gábor
BÉKÉSCSABA: Sipeki, Kovács A., Nikolajenko 6 (2), SZÖGI 5, Szabó V. 3, WALFISCH 5, Gávai 3. Csere: Terenyi (kapus), Tóth S., Glusica 4, Sári, Gidai, Borbély 1 (1). Edző: Avar György
Az eredmény alakulása. 7. perc: 5–5. 14. p.: 10–6. 19. p.: 13–8. 26. p.: 16–12. 35. p.: 24–16. 41. p.: 28–19. 45. p.: 31–21. 53. p.: 38–23
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 9/9, ill. 3/3
Elek Gábor: – A védekezésünk nem úgy működött, mint az utóbbi mérkőzéseken, de egy jó sebességgel játszó Békéscsabával nagyon jó meccset tudtunk játszani.
Avar György: – Védekezésünk átjáróház volt, támadásban viszont sikerült problémát okoznunk a Ferencvárosnak. Sok sikert kívánunk nekik a hétvégi kupamérkőzésen.

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ KA–MTK-BUDAPEST 31–24 (14–9)
Dunaújváros,
600 néző. V: Felhő, Öcsi
Dunaújváros: Vig – Azari 1, TRISCSUK 6 (1), FERLING 4 (2), Takács D. 1, BULATH 7 (1), Vincze 4. Csere: Nagy É., Triffa (kapusok), KAMPER 5, Hosszu 1, Berta 2, Takács Bianka, Ács. Edző: Mátéfi Eszter
MTK: BLAZEK – Török P. 3, Ábrahám 1, Horváth D. 1, Gallovics, Barna, BALOG B. 6 (2). Csere: Wolf 3 (3), Kovács G. 1, Szádvári 4, Varga N., CSUKA 1, Fekete B. 3, Schmidt 1. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. p. 3–2. 14. p.: 9–3. 22. p.: 11–7. 39. p.: 18–14. 46. p.: 24–15. 55. p.: 29–20
Kiállítások: 10, ill. 0 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 5/5
Mátéfi Eszter:
– Sajnos rengeteg ziccerünk kimaradt ezen a találkozón is, ennek ellenére végig vezetve magabiztos győzelmet arattunk.
Horváth Attila: – Csapatom feltartott kézzel érkezett, már a bemelegítésnél elveszítettük a meccset. Remélem, a következő találkozóra rendbe teszik a fejüket a játékosok, mert ez a teljesítmény rendkívül kevés. Azon dolgozunk, hogy megszüntessük ezt a hozzáállást.