Női kézi EHF-kupa: húsz góllal nyert hazai pályán, elődöntős a Siófok

CS. M.CS. M.
2020.03.07. 19:44
Könnyedén jutott elődöntőbe a Siófok (Fotó: Twitter, ehf_ec)
A női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének szombati visszavágóján a címvédő Siófok KC hazai pályán 20 gólos sikert aratott a török Kastamonu Belediyesi felett, ezzel pedig tükörsimán, kettős győzelemmel jutott be az elődöntőbe.

A siófokiak már az első meccsen, Törökországban sem hagytak sok kérdést a visszavágóra – akkor kilenc góllal nyertek (38–29-re) –, de hazai pályán is megmutatták, hogy mennyivel ellenfelük előtt járnak. A visszavágó első félidejében kiváló támadójátékkal 19 gólt szereztek a Balaton-partiak 70 százalék feletti pontossággal, miközben a vendégek próbálkozásainak kevesebb mint a feléből született találat (19–10).

A második félidőt agresszívan kezdte a Belediyesi, és rövid időn belül öt gólt szerzett, a siófoki lányok azonban tartották a lépést, sőt az utolsó öt percbe érve már kétszer annyi gólnál jártak, mint ellenfelük (36–18). A mérkőzés végén már abszolút örömkézilabdát mutatott be a Siófok KC, amely tükörsimán, 40–20-ra nyerte meg a mérkőzést, és így bejutott az elődöntőbe. A női EHF-kupa negyeddöntőjének további visszavágóit vasárnap rendezik.

NŐI EHF-KUPA, NEGYEDDÖNTŐ
VISSZAVÁGÓ

SIÓFOK KC–KASTAMONU BELEDIYESI GSK (török) 40–20 (19–10)
Siófok, 1185
néző. V: Braseth, Sundet (norvégok)
SIÓFOK: SILJE SOLBERG – BÖHME 5, Niombla 5 (3), Pena 1, JEZIC 6, Kobetic 3, HÁRSFALVI 6. Csere: Szikora (kapus), Janjusevics 2, Drabik 5, AOUSTIN 3, Such 1, Lapos 1, Wald 2. Edző: Tor Odvar Moen
KASTAMONU: Pandzic – Uszkova, Yilmaz 2, ISKENDEROGLU 6 (2), Coskun 1, Iskit 3, Aydin 2. Csere: Rombescu, Kajumova (kapusok), Woloszyk, ÖZEL 6 (4), Güler, Vaschuk, Türkoglu. Edző: Hakan Günal
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 9/6
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–0. 9. p.: 7–3. 18. p.: 15–6. 23. p.: 17–7. 34. p.: 23–11. 49. p. 32–17. 53. p.: 36–17
Továbbjutott: a Siófok, kettős győzelemmel (78–49)
Tor Odvan Moen:
– Nagyon boldog vagyok, hogy a lányok végig koncentráltak. Kilencgólos előnnyel vártuk a visszavágót, ami nem kevés, de szerencsére tényleg nagyon figyeltek. Húsz góllal győztünk olyan együttes ellen, amely azért jól teljesített a nemzetközi porondon, elégedettek lehetünk.
Hakan Günal: – Egyértelműen jobb csapat a Siófok, de kár, hogy nem tudtuk tartani a tempóját és ilyen nagy különbséggel szenvedtünk vereséget. Kevesebb hibával legalább kisebb különbséggel kaptunk volna ki…