Kézilabda: tizenkét gólos győzelemmel kezdte a felkészülést a Győr

2022.08.05. 19:23
12 góllal nyerte meg az első felkészülési mérkőzését a Győr (Fotó: Győri Audi ETO KC/Fb)
Első nyári felkészülési mérkőzésén a német Sport Union Neckarsulmot szoros első félidő után 43–31-re győzte le a Győri Audi ETO női kézilabdacsapata. A  férfiaknál a Tatabánya magabiztos játékkal múlta felül 34–27-re a Budakalászt hazai pályán.

Ambros Martín együttese hazai környezetben a német női kézilabda-bajnokság előző idényében hetedik helyen végző Sport Union Neckarsulmot látta vendégül. Az ellenfél kisebb meglepetésre kifejezetten jól tartotta magát Győrben, hiszen a szünetben csupán 21–18-as hátrányban volt, ám a második félidőben kinyílt az olló és a házigazda végül simán, 43–31-re nyert.

A Rába-partiaknál ismét pályára lépett a tíz év után visszatérő Ana Gros,továbbá Yvette Broch, a felkészülés elejéről betegség miatt hiányzó Fodor Csenge, illetve a dél-koreai válogatott összetartása miatt a csapathoz csak augusztus elején csatlakozó Rju Un Hi is, ugyanakkor kisebb sérülés miatt Linn Blohm és Sandra Toft is csupán a kispadról segítette a Győrt. A találkozón a visszatérők közül Ana Gros öt, Yvette Broch négy gólt szerzett.

Az MTK 33–32–re győzött az Érd vendégeként, míg az Alba Fehérvár sima, 39–29-es vereséget szenvedett a román SCM Ramnicu Valceától a Craoiva-kupán.

A Kisvárda Nagybányán játszott a CS Gloria Bistrita-Nasauddal, amely a szünetben hat góllal vezetett, végül 33–26-ra kerekedett felül.

A Mosonmagyaróvár a Vác elleni hazai mérkőzésen már a félidőben 20–12-es előnyben volt, végül 36–29-re győzte le a Pest megyeieket.

Az NB I-be visszajutó Békéscsaba sima, 31–23-as vereséget szenvedett a román HC Zalautól Zilahon.

A DVSC és az FTC péntekre tervezett edzőmérkőzése a hajdúságiak több játékosának és stábtagjának betegsége miatt elmaradt.

A férfiaknál a Fejér B.Á.L.-Veszprém hazai környezetben szoros első félidő után három góllal tudta legyőzni a Temesvárt, míg a Balatonfüred kétgólos félidei előnyről kapott ki 24–23-ra Gyöngyösön.

A Tatabánya hazai pályán magabiztos játékkal győzte le a Budakalászt 34–27-re, miután már a szünetben is hét góllal, 19–12-re vezetett.

Az NB I-be feljutó Cegléd a másodosztályú Szigetszentmiklós vendégeként nyert magabiztosan 40–28-ra.