Férfi U20-as kézi Eb: legyőzték a franciákat, az ötödik helyen zártak a mieink

K. B.K. B.
2022.07.17. 14:58
Az U20-as férfi kézilabda-válogatottunk az ötödik helyen zárta az Eb-t (Fotó: MKSZ)
A magyar válogatott az ötödik helyen zárta a Portugáliában zajló U20-as férfi kézilabda Európa-bajnokságot, mivel a helyosztón 35–29-es győzelmet aratott Franciaország felett. Csapatunk ezzel minden idők harmadik legjobb magyar férfi junior Eb-eredményét érte el.

A németek elleni, pénteki sikert (35–32) követően Franciaország ellen léphettek pályára a mieink. Az első félidő második harmadáig a vetélytárs dominált, amely addig szinte végig egy-két gólos előnyben játszott. Ám ekkor megindultak a magyarok, Papp Tamás és Pergel Andrej góljaival 13–10-re módosították az eredményt. Lukács Péterék a félidőre végül kétgólos előnnyel vonulhattak (14–16).

A második játékrészben még jobban nőtt a különbség, Krakovszki Zsolt 47. percben szerzett találatával például hatra (22–28). De a franciák nem adták fel, sorozatban hármat lőttek (25–28). Sőt, Loredon Gautier-nek köszönhetően öt perccel a vége előtt már csak kettő volt a differencia (28–30). A magyar srácok viszont gólzáporral reagáltak a szorultabbnak tűnő helyzetre, és végül 35–29-es diadalt arattak.

Csapatunk az ötödik hellyel minden idők harmadik legjobb magyar férfi junior Eb-eredményét érte el, az 1998-as bronzérem és a 2004-es 4. hely után.

U20-AS FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
AZ 5. HELYÉRT
MAGYARORSZÁG–FRANCIAORSZÁG 35–29
(16–14)
Porto, V:R. Thiyagarajah, S. Thiyagarajah (németek).
MAGYARORSZÁG: Palasics, Takács Á. (kapusok), Imre 2, Karai 1, Krakovszki B. 1, Krakovszki Zs. 4, Ludmán, Lukács P. 7 (2), Ónodi-Jánoskúti 5, Papp T. 5, Pergel 1, Radvánszki, Sisa 3, Sztraka 4, Temesvári 2, Tárnoki. Szövetségi edző: Sótonyi László
FRANCIAORSZÁG: Villain, Bonnat (kapusok), Benterki 1, Bzdynga 3, Carrere 4, Clay, Fadhuile 1 (1), Joblon, Longerinas 2, Loredon 4, Mantz 1, Mendy, Peleka 3, Pimenta 2, Vincent 6 (1). Szövetségi edző: Arnaud Parisy
Kiállítások: 10, ill. 4 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/2