Férfi kézi Eb: a svédek továbbra is hibátlanok a középdöntőben

V. Á.V. Á.
2022.01.23. 19:31
Hampus Wanne 6 gólt lőtt a németeknek (Fotó: AFP)
A harmadik mérkőzését is megnyerte (25–21) Svédország a magyar–szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság pozsonyi középdöntőjében, ezúttal Németország volt az áldozata.

Az első félidőben a svédek irányították a mérkőzést, és 12–10-re megnyerték a felvonást. A második játékrész 7. percében Tobias Reichmann hétméteresével egalizált Németország (13–13). A németek 15–15-nél a vezetésért támadhattak, de nem találtak be, míg a svédek egymás után kétszer is (17–15). Az 54. percben négygólosra nőtt a skandináv együttes előnye (22–18). Az utolsó percek már nem tartogattak izgalmakat, Svédország 25–21-re nyert, s nagy lépést tett az elődöntő felé.

A svédek az utolsó körben a norvégokkal játszanak, a németek pedig az oroszokkal.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ
3. FORDULÓ
II. CSOPORT (Pozsony, Ondrej Nepela Arena)

Németország–Svédország 21–25 (12–10)
Ld:
Köster 4, Drux 3, ill. Wanne 6, Lagergren, Gottfridsson, Bergendahl, Sandell 3-3