Itthon is góleső a Csehov ellen, és ezúttal is veszprémi siker

2014.11.29. 18:07
A kép csalóka, a meccsen Margucék kerekedtek felül (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 7. fordulójában az MKB-MVM Veszprém hazai pályán, a papírformának megfelelően 38–31-re legyőzte az orosz Csehovszkije Medvegyit, így mérlege továbbra is százszázalékos a C-csoport élén.

A két csapat oroszországi mérkőzése igazi adok-kapokot hozott, a két csapat összesen 69 alkalommal talált be (37–32-re nyert a Veszprém). Egészen a harmadik percig tűnt úgy, hogy ezúttal változhat a meccs összképe, két gyors hazai gól mellett Alilovic védéseivel indult a meccs, majd ismét kezdetét vette az őrült rohanás.

Zsitnyikov pillanatok alatt kiegyenlített, és az egész mérkőzés során tarthatatlannak bizonyultak a talpról eleresztett bombái. A mieink részéről Zeitz húzta az igát, vezérletével a 11. percben ellépni látszott a Veszprém (9–6), hogy az első negyedóra végén jöhessen a hazai időkérés 9–9-nél. Nilsson lefordulásból szerzett gólját egy hatperces veszprémi rövidzárlat követte, 13–10 után pedig Zsitnyikov hetedik találata már 13–15-öt jelentett.

Persze a magyar csapat nem esett kétségben, egy percen belül Marguc és Iváncsik is eredményes volt, a szünetet (17–16) követően pedig már csak futott az eredmény után a Csehov. A második félidőre beálló Lékai még jobban felpörgette a veszprémi támadásokat, Zsitnyikov pedig egyedül maradt – a 45. percben már tíznél járó gólgép (29–25) kevésnek tűnt a Zeitz, Marguc, Lékai trióval szemben (33–27).

A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy a múltkori 69-es termést felülmúlják-e a felek, de a végén mindkét kapus védett néhányat, így ezúttal is megrekedtek 70 alatt (38–31).

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA
7. FORDULÓ

MKB-MVM Veszprém–Csehovszkije Medvegyi (orosz) 38–31 (17–16)
Veszprém, 5000 néző. Vezette: Baranowski, Lemanowicz (lengyelek)
VESZPRÉM: Alilovic – G. MARGUC 9, ZEITZ 8, Chema Rodríguez, Sulic 3, ILICS 6 (2), Iváncsik G. 2. Csere: Schuch, Terzic 1, A. Nilsson 2, Ruesga 1, Gulyás P. 1, Ugalde, LÉKAI 5, Kancel
MEDVEGYI: Gramsz – Kovaljov 2, ZSITNYIKOV 11, KOTOV 4, CSERNOIVANOV 3, Gyereven 4, Osztascsenko. Csere: Grusko (kapus), Andrejev 4, Otrezov 2, Kornyev 1, Makarov, Carapkin
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–3. 11. p.: 9–6. 15. p.: 9–9. 21. p.: 13–10. 26. p.: 13–15. 37. p.: 21–20. 40. p.: 25–21. 44. p.: 29–24. 53. p.: 34–27