Az Egyesült Államokban túrázik jövőre a Győri Audi ETO KC– hivatalos

Vágólapra másolva!
2025.04.18. 15:57
null
Az USA-ba utazhat jövő nyáron a Győri ETO (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Az Egyesült Államokban túrázik jövő nyáron a női kézilabda Bajnokok Ligája jelenlegi címvédője, a Győri Audi ETO KC.

 

Már januárban arról szóltak a hírek, hogy a Rába-partiak is részt vehetnek az USA-ban egy bemutató tornán, mostanra pedig mindebből valóság lett. 

A győriekhez hasonlóan BL-negyeddöntős francia Brest Bretagne a honlapján jelentette be (később a Győr is megtette közösségi oldalán), hogy a német HB Ludwigsburg, a dán Odense HB és az ETO társaságában meghívást kapott a jövő júliusban és augusztusban első alkalommal sorra kerülő Pro Handball USA bemutató mérkőzéssorozatra.

A meccsek helyszínét és a férfitornán résztvevő négy európai csapat nevét egyelőre nem hozták nyilvánosságra, a korábbi hírek Las Vegast említették lehetséges helyszínként.

Mint ismert, 2028-ban Los Angeles ad otthont a nyári olimpiának, melynek műsorán ott van az Egyesült Államokban – egyelőre – kevésbé népszerű kézilabda is. Épp ezért (is) a Pro Handball USA nevű szervezet négy sportági ikont (a Győrben hét évet lehúzó norvég irányítót, Stine Oftedalt, a holland Estavana Polmant, a francia Nikola Karabaticot és a dán Mikkel Hansent) kért fel arra, hogy nagykövetként népszerűsítse a kézilabdát. 

 

 

Legfrissebb hírek

Tóvizi Petra: Már kezdjük elhinni, hogy odavalóak vagyunk, ahol most járunk

Kézilabda
17 órája

„Még mindig vannak idióták a Földön” – Hatadou Sako reagált az őt ért rasszista támadásokra

Kézilabda
Tegnap, 9:21

Golovin Vlagyimir: Jó, amikor gondot okoz összeállítani a keretet

Kézilabda
2025.09.16. 18:27

Janurik Kinga: Most itt vagyok, és ez a legfontosabb!

Kézilabda
2025.09.16. 18:17

A kézilabda-szövetség eljárást indított a Mosonmagyaróvár–Győri ETO meccsen történtek miatt

Kézilabda
2025.09.15. 13:27

Szerződést hosszabbított holland balátlövőjével a Győri Audi ETO KC – hivatalos

Kézilabda
2025.09.15. 09:21

Elképesztő kapusteljesítmény a Storhamar mérkőzésén a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2025.09.14. 17:53

Bukarestben is kikapott a Ferencváros a női kézi BL-ben

Kézilabda
2025.09.14. 17:37
Ezek is érdekelhetik