Férfi kézi BL: Fazekas négy góllal segítette győzelemhez a Plockot

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.02.21. 22:15
A Kolstad hazai pályán sem bírt a Zagrebbel (Fotó: Getty Images)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában a Zagreb Norvégiában nyert 34–25-re a Kolstad ellen, míg a B-csoportban a Magdeburg 37–27-es győzelmet aratott a Celje vendégeként. Az esti mérkőzésen Fazekas Gergő négy góllal segítette győzelemhez a Wisla Plockot a Montpellier ellen.

Ugyan a Szeged kikapott a dán Aalborg otthonában, a magyar csapat mégis közelebb került a továbbjutáshoz. Az A-csoport másik szerdai találkozóján ugyanis a Zagreb Norvégiában legyőzte a Kolstadot. A horvátok az első félidő végéhez közeledve már tíz góllal is vezettek (18–8). A Kolstad ugyan fokozatosan csökkentette hátrányát, de a Zagreb legalább öt gólt mindig megtartott az előnyéből, és 34–25-re nyert. A vendégeknél Milos Kos és Yoel Cuni Morales is öt gólig jutott, míg a hazaik legeredményesebbje a hatgólos Simen Ulstad Lyse volt. A Szegednek így két fordulóval a vége előtt négypontos előnye van a norvégok előtt.

A B-csoportban a Celje továbbra is pont nélkül áll, miután a Magdeburg tízgólos győzelmet aratott Szlovéniában. A lengyel Wisla Plock visszavágott a Montpellier-nek az őszi kétgólos vereségért. Az első félidőben felváltva vezettek a felek, a másodikban azonban már végig a hazaiaknál volt az előny, és négy góllal nyertek. A lengyelek magyar légiósa, Fazekas Gergő nyolc lövésből négy gólig jutott.