Női kézilabda: 11. bajnoki címével a Győri ETO beérte az FTC-t

2014.05.15. 18:57
Megszokott kép: győri öröm (Fotók: Havran Zoltán)
A Győri ETO hazai pályán 30–25-re győzött a Ferencváros ellen a női kézilabda NB I döntőjének második mérkőzésén, így a párharcot 2–0-ra megnyerve megvédte bajnoki címét, egyben beérte az örökranglistán a szintén 11-szeres bajnok népligeti klubot.

A döntő első mérkőzését a Győr gyakorlatilag már a szünetre eldöntötte, és a második találkozó is ilyen irányba indult el. A parádésan kezdő Kovacsics Anikó vezérletével az ETO 6–2-re elhúzott, így Elek Gábor már a 10. percben kikérte első idejét.

Ennek hatása kis csúszással kezdett érződni, a következő két gólt ugyanis még a Győr szerezte, ám egy 7–1-es sorozattal a Ferencváros kiegyenlített. A hazaiak ezután rákapcsoltak, és az első félidőt 16–11-es előnnyel zárták.

A fordulás után a Fradi 3–0-val kezdett, így megint a vendéglátója nyakára ért, de ezt követően ismét nőni kezdett a különbség, és harmadszor már nem tudott felzárkózni a fővárosi együttes.

Az ETO-nál így újra pályára léphettek a második sor tagjai, akik közül többen (Soós Viktória, Hornyák Dóra, Sirián Szederke) elhagyják a BL-címvédőt, őket az utolsó, hazai időkérés alkalmával még külön megtapsolhatta a győri közönség.

Ambros Martín csapatának tehát idén is sikerült a triplázás (BL-győzelem, bajnoki cím, Magyar Kupa-arany), a Győri ETO pedig 11. bajnoki elsőségével beérte a Ferencvárost, és már csak a 15-szörös győztes Vasas áll előtte.

Ambros Martín: Akkor is nyerünk, ha rosszul játszunk!

Összefoglaló

NŐI KÉZILABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

GYŐRI AUDI ETO–FTC-RAIL CARGO HUNGÁRIA 30–25 (16–11)
Győr, 3000
néző. V: B. Pech, Vágvölgyi
GYŐR: LUNDE – Bognár-Bódi 3, Bulatovics 2, Görbicz 4 (2), LÖKE 7, Amorim 3, KOVACSICS 7 (1). Csere: Herr O. (kapus), Tervel, Hornyák Á., Korsós 1, Orbán A. 1, Soós 2, Hornyák D., Sirián
FTC: Abramovics – Kovacsicz, Tomori 7 (3), Szucsánszki 2, Szamoránsky 2, Steinbach 1, Vérten. Csere: Zácsik 3, PENA 7 (2), Cifra 2, Such 1
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 12. p.: 8–2. 15. p.: 8–5. 20. p.: 9–9. 25. p.: 13–10. 36. p.: 17–14. 45. p.: 23–17. 53. p.: 28–20. 58. p.: 30–22
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 7/5
A párharc végeredménye: 2–0
AMBROS MARTÍN, a Győr vezetőedzője:
– Mi vagyunk a bajnokok, nagyon boldog vagyok, hogy ez az évünk még a tavalyit is felülmúlta. Ígérem nagyszerű közönségünknek, hogy jövőre mindent megteszünk a hasonló folytatásért.
ELEK GÁBOR, az FTC vezetőedzője: – Talán egy kicsivel jobb arcunkat mutattuk a vasárnapinál, betegeink is rendbe jöttek. Köszönöm mindenkinek, aki kitartott mellettünk ebben a nagyon nehéz esztendőben.

1. FÉLIDŐ
1. perc:
A Győr kezdte a mérkőzést. Amorim kapu mellé lő. Eladja a labdát a Fradi.
2. perc: Kovacsics szerzi a mérkőzés első gólját a bal szélről. 1–0
3. perc:
Steinbach hétméteresét Lunde védi. Eladja a labdát a Győr, majd Lunde véd egy újabb lövést. Zácsik egyenlít betörésből. 1–1
4. perc:
Újabb rossz hazai támadás után Tomori előtt nyílik szét a fal, és ezt kihasználja. 1–2
5. perc: Kovacsics
erőszakosan beugrik két ferencvárosi közé, és egyenlít. 2–2
6. perc: Kovacsics
ezúttal indulásból eredményes. Löke lemásolja csapattársa alakítását. 4–2
7. perc:
Eredménytelen támadás mindkét oldalon.
8. perc: Győri lerohanás végén Löke találja fejbe Abramovicsot. Kovacsics megszerzi negyedik gólját is, a szélről. 5–2
9. perc:
Tomori lövését Lunde védi. Abramovics is véd egyet.
10. perc: Lunde lábában elakad a labda, amelyre aztán rácsúszik a norvég kapus. Löke indulásgóljával már néggyel vezet az ETO. Időt kér a Ferencvárost irányító Elek Gábor. 6–2
11. perc:
Szucsánszki próbálkozását védi Lunde. Tanácstalan az FTC.
12. perc: Bognár-Bódi növeli a hazai előnyt. Lunde indítja Lökét, aki nem hibázik. 8–2
13. perc: Pena
talpról megtöri a ferencvárosi gólcsendet. Labdaszerzés után indul a vendégcsapat, Zácsik fejezi be góllal az akciót. 8–4
14. perc: Pena
hétméteresből eredményes. 8–5
15. perc: Bulatovics
góljára Steinbach válaszol. 9–6
16. perc:
Vérten ziccerét Lunde hárítja, majd újabb védést mutat be a szőke kapus.
17. perc: Vérten pontos passzából Pena talál be. 9–7
18. perc:
Abramovics előbb Bulatovics, majd Görbicz lövését védi.
19. perc: Szamoránsky is kihagy egy nagy helyzetet. Győri lépéshiba után Tomori egy gólra csökkenti a Fradi hátrányát. 9–8
20. perc:
Győri időkérés. Újabb rossz győri támadás, Tomori pedig kiegyenlít! 9–9
21. perc:
Cifra állítja meg Kovacsicsot két perces kiállítást és büntetőt érően. A sértett értékesíti a hetest. 10–9
22. perc: Amorim visz végig egyedül egy lerohanást. Pena átlövésből nagy góllal jelentkezik. 11–10
23. perc: Bulatovicsot nem tudják megállítani a vendégek. Pena belemenése után eladja a labdát a Győr. 12–10
24. perc:
Ismét Kovacsics harcol ki kiállítást, ezúttal Zácsik volt túl kemény.
25. perc: Löke beállóból az előző támadásnál nem volt eredményes, ezúttal viszont befordul és büntet. 13–10
26. perc:
Abramovics nagyot véd Löke újabb helyzeténél. Tomori szabaddobásból kapura lő, de nem tudja meglepni Lundét.
27. perc: Amorim mellé lő, majd lent marad a földön, Tomori támasztotta meg. Pena kimegy Görbiczre követő emberfogásra.
28. perc: Amorim megint mellé lő, de ezúttal hetest harcol ki. Görbicz nem hibázza el. 14–10
29. perc:
Tomori a jobbátlövő helyéről csúnyán kapu mellé lő.
30. perc: Teljesen megnyitja a védekezését a Fradi, de Amorimot ez nem zavarja. Szamoránsky beállóból szép gólt szerez. Löke gólja zárja a félidőt Görbicz remek bejátszása után. 16–11

2. FÉLIDŐ
31. perc:
Szucsánszki kapufás találattal iratkozik fel a gólszerzők közé. Görbicz rosszul céloz. 16–12
32. perc: Pena passzolt oldalra, de nem állt ott csapattársa.
33. perc: Kovacsicsot kell ápolni. Abramovics védi Görbicz lövését.
34. perc: A másik oldalon Lunde is bemutat egy bravúrt. Pena átlövésével már nem bír. 16–13
35. perc: Szamoránsky beállóból betalál. Kovacsiczot kiállítják, Görbicz értékesíti a hetest. 17–14
36. perc:
Görbicz kap sárga lapot.
37. perc:
Lépéshiba a Fradinál. Abramovics véd egy ziccert.
38. perc: Pena góljára gyorsan jön a válasz Bognár-Bóditól. 18–15
39. perc:
Lunde véd, Amorim sárgát kap. Szucsánszki lő passzívnál, Lunde a helyén van. Korsós indul, és belövi a ziccert. 19–15
40. perc:
Pena kap kétperces kiállítást, Bulatovics harcolta ki. Bulatovics kapufája után Bognár-Bódi nem tudja megmenteni a labdát.
41. perc: Korsósé a harmadik győri sárga lap. Megszerzi a labdát az ETO. Bognár-Bódi a rövidbe pattint. 20–15
42. perc:
Elek Gábor időt kér. Tomori-góllal folytatódik a meccs, de Kovacsics egyből felel rá. 21–16
43. perc:
Bulatovicsot kiállítják két percre. Pena hétméteresével nem bír Herr, aki a büntető erejéig váltotta csak Lundét. Kapufa mindkét oldalon. 21–17
44. perc: Amorim lő emberhátrányos gólt, ráadásul Szucsánszkit kiállítják róla. Steinbach lövésére leér Lunde. 22–17
45. perc: Görbicz
betalál. 23–17
46. perc:
Such mattolja Lundét a jobb szélről, de nem adják meg a gólt. Kiegészül az FTC. Görbicz betörés után megszerzi negyedik gólját. 24–17
47. perc: Szucsánszki szépít, de nem sokáig örülhet neki, mert Löke is betalált. 25–18
48. perc: Szucsánszkit blokkolják le. Tomori talpról lő, kitámasztás után, de Lunde véd. Elszórja a labdát az ETO. Cifra befordul, és megszerzi első gólját. 25–19
49. perc: Soós
veszi be leendő csapata (FTC) kapuját. 26–19
50. perc:
Amorim blokkol, indul a Győr, de Szucsánszki visszaér. Pályán Hornyák Dóra is a hazaiaknál. Löke volt túl kemény Tomorival szemben, kiáll két percre.
51. perc: Cifrát megint megtalálják a ferencvárosiak. 26–20
52. perc:
Zácsik harcol ki büntetőt. Pena hetesét Lunde védi. Ambros Martín időt kér.
53. perc: Orbán test mellől átlövésből jegyez szép gólt. Löke is betalál. 28–20
54. perc:
Pena betör, Lunde véd, de hétméteres. Tomori nem hibázik. 28–21
55. perc:
Ide-oda pattog a labda, végül kivédekezi a Fradi-támadást a Győr.
56. perc: Kovacsics indulásból eredményes, Tomori fölé lő. 29–21
57. perc:
Orbán indulhat teljesen egyedül, de a jobb oldali kapufát találja telibe. Az utolsó ferencvárosi időkérés.
58. perc: Tomori büntetőből kozmetikázza az eredményt. Soós átlövésből a kapu bal oldalába bombázik. 30–22
59. perc:
Steinbach és Orbán ütközik, de mindketten jól vannak. A hetest Tomori ismét értékesíti. Eladja a labdát a győriek második sora. Hornyák Ágnest kiállítják. 30–23
60. perc: Such
betalál a szélről. A győri időkérés alatt a szezon végén távozó hazai játékosok és a közönség egymást tapsolja. Zácsik gólja zárja a döntőt. Bajnok a Győr! 30–25