Osztrák hokiliga: szoros meccsen győzte le a Salzburgot a Fehérvár

CS. M.CS. M.
2022.02.20. 19:54
Győzött a Salzburg ellen a Fehérvár (Fotó: Facebook/hHydro Fehérvár AV19)
A Hydro Fehérvár AV19 3–2-re legyőzte a Salzburgot az osztrák hokiliga (ICEL) vasárnapi játéknapján.

Rendkívül szoros, végig kiélezett meccset vívott egymással a Hydro Fehérvár AV19 és a listavezető Salzburg. Az első két harmad egyaránt 1–1-es döntetlennel zárult – a vezetést mindkétszer az osztrákok szerezték meg. A győztes gól azonban a fehérváriaké volt: két és fél perccel a vége előtt Anze Kuralt döntötte el a meccset. 3–2

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA, ALAPSZAKASZ
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–RED BULL SALZBURG (osztrák) 3–2 (1–1, 1–1, 1–0)
Székesfehérvár, 1832
néző. V: Fichtner, Siegel (osztrákok), Jedlicka, Konc.
FEHÉRVÁR:
Tirronen – Fournier (1), T. CAMPBELL 1 (1) / Dahlroth, H. Nilsson / Atkinson, Dobmayer – ERDÉLY CS., Bartalis I., Petan / SHAW 1 (1), Sarauer (1), KURALT 1 (1) / Magosi B. (1), Németh K., Mihály Ákos / Ambrus G. Edző: Kevin Constantine
SALZBURG:
Lamoureux – Heinrich (1), Pallestrang / Dalhuisen, BRENNAN / Kanzig, Zündel / O. Maier, Stapelfeldt – RAFFL 1, Nissner 1, P. Schneider (1) / Huber, Järvinen, LONEY / Hochkofler, Leonhardt, Borecki / Auer, Predan (1), Harnisch. Edző: Matt McIlvane
Kapura lövések:
29–32.
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 1/0
Kevin Constantine: – Nem tudtam, mire számíthatunk a meccsen, mert az utolsó pillanatban hatan is megbetegedtek a keretből. Ennek ellenére már az első harmad után simán lehettünk volna kétgólos előnyben. Mindenki érezte a találkozó fontosságát, ennek megfelelően küzdött a karcsú, háromsoros csapatunk.
Matt McIlvane: – Nagyon pörgős mérkőzés volt. Az első játékrészben kiváló lehetőségek adódtak a gólszerzésre mindkét együttes előtt, talán túl sok is. Később szorosabban védekeztünk, de még ennél is fegyelmezettebbnek kell maradnunk. Több volt a kiállítás a mi oldalunkon, amit a Fehérvár megbüntetett.