Osztrák hokiliga: nyolc gólt ütve nyert a tartalékos Fehérvár

K. G., K. Zs.K. G., K. Zs.
2021.10.30. 21:43
Braeden Shaw (balra) három gólt és egy asszisztot, Magosi Bálint (középen) két asszisztot, Sarauer Andrew egy gólt jegyzett (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Pesti Tamás – archív)
A tartalékos Fehérvár – a második harmadban öt gólt ütve – 8–5-re győzött a Dornbirn vendégeként az osztrák jégkorongliga (ICEHL) szombati játéknapjának egyetlen mérkőzésén.

Kettős küldetéssel érkezett Dornbirnba a Hydro Fehérvár AV19 szombaton: a magyar ICEHL-csapatnak a győzelmi szándék mellett meg kellett próbálnia feledtetni az egy nappal korábban a Messestadionban történt sokkoló jelenetsorokat.

A péntek esti Dornbirn–Bratislava Capitals bajnokit ugyanis bőven idő előtt, a nyitó harmad végén félbe kellett szakítani, miután a pozsonyiak 24 esztendős centere, Boris Sádecky rosszul lett, és összeesett a jégen. Azonnali orvosi beavatkozásra volt szükség, a fiatal szlovák támadót hordágyon vitték le, és rohammentővel szállították kórházba. Noha később a lehetőségekhez képest jó hírek érkeztek, miszerint Sádecky állapota stabil, a mérkőzést ilyen lelkiállapotban nem folytatták a csapatok, a megviselt pozsonyiak pedig szombaton sem léptek jégre.

Noha egy-egy ilyen eset után az eredmények mindig másodlagosak, a Fehérvár szerencsére mindkét küldetését sikerrel teljesítette.

A sérülésektől tizedelt, egy nappal korábban Bolzanóban 17 mezőnyjátékossal 3–2-re veszítő Volánhoz legalább a kétmeccses eltiltását letöltő Colin Jacobs visszatérhetett, hogy a kezdő korongbedobást követően aztán őrült rohanásba kezdjenek a csapatok. Ebből végül szerencsére a mieink jöttek ki jobban.

A sérült Stipsicz Bence, Hári János, Terbócs István, Henrik Nilsson és Bartalis István nélkül kiálló fehérvári csapat már az első percben megszerezte a vezetést Braeden Shaw révén. S bár a hazai csapat emberelőnyből egyenlített a játékrész derekán, Sarauer Andrew hamarosan bevette a rövid felsőt, majd a dudaszó előtt nem sokkal Gleason Fournier értékesített egy fórt – jól sikerült tehát az első harmad (1–3).

Dornbirn-góllal kezdődött a második harmad, sőt a fiatal Németh Kristóf első ICEHL-góljára is érkezett válasz, ám ezt követően nagyon beindult a Volán: Shaw beütött egy lecsorgó korongot, Mihály Ákos jó ütemben tette bele az ütőjét Atkinson lövésébe, Shaw – emberhátrányban! – bevágta a harmadik gólját is, majd Alex Petan értékesített egy emberfórt. Az alig hat perc leforgása alatt született négy fehérvári találat után Marcel Zitzé volt a második periódus utolsó szava. de így is tetemes előnyel korcsolyázhatott pihenőre a magyar csapat (4–8).

Az utolsó harmadban nem ütött gólt a Fehérvár, de az ellenfél is csak egyet, így háromgólos vendéggyőzelem került a jegyzőkönyvbe – a végeredmény: 5–8.

A sérülésektől tizedelt székesfehérváriak így hárommeccses idegenbeli túrájukat hét kulcsemberük és vezetőedzőjük nélkül is öt ponttal abszolválták, ami a tények ismeretében jelentős fegyvertény, főleg, hogy ezzel megtartották második helyüket.

OSZTRÁK HOKILIGA (ICEHL)
DORNBIRNER EC (osztrák)–HYDRO FEHÉRVÁR AV19 5–8 (1–3, 3–5, 1–0)
Dornbirn, 978
néző. V: Berneker (osztrák), Piragic (horvát), Gatol (osztrák), Zgonc (szlovén)
DORNBIRN: Madlener – Cuma, VANDANE (3) / Ross, Spencer (1) / Suhonen (1), Gröndahl / Matzka, Kandemir – Macierzynski, Häussle, Schwinger / BECK (2), Hancock 1, Padakin 1 / SAARINEN 1 (1), V. Ruzicka (1), JEVPALOVS 1 (1) / Antonitsch, Zitz 1, Pöschmann. Edző: Kai Suikkanen
FEHÉRVÁR: Tirronen – FOURNIER 1, T. Campbell (1) / Horváth M., Szabó D. / Atkinson (2), Dobmayer (1) – Erdély Cs. (1), SARAUER 1 (1), Petan (2) / SHAW 3 (1), JACOBS (2), KURALT 1 (1) / Magosi B. (2), Németh K. 1, Mihály Ákos 1 (1) / Ambrus G., Rétfalvi, Szabó B. Mb. edző: Kiss Dávid
Kapura lövések: 28–22
Gól – emberelőnyből: 4/1, ill. 3/2
Kiss Dávid: – Őrült mérkőzés volt! A három ponttal elégedett vagyok, illetve azzal, hogy ilyen keményen harcoltunk ilyen rövid paddal is. A védekezésünk miatt ugyanakkor csalódott vagyok: annyira erőltettük a támadásokat, hogy közben elfelejtkeztünk a védekező munkáról, túl sok lerohanást és helyzetet engedélyeztünk az ellenfélnek. Összességében azonban örülök, néhány játékosom teljesítményének külön is, miként annak is, hogy most végre hazamehetünk és feltöltődhetünk!

A Pustertal Wölfe–Bratislava mérkőzést elhalasztották.