Osztrák hokiliga: nem ment a Fehérvárnak, négygólos vereség a Graztól

R. P.R. P.
2021.12.10. 21:38
A záró harmadban három gólt kapott a Fehérvár (Fotó: Facebook/Hydro Fehérvár AV19)
Az osztrák élvonalbeli jégkorongliga alapszakaszában a Hydro Fehérvár AV19 6–2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Graztól.

Nem kezdett jól a Fehérvár, mert már a 3. percben hátrányba került. Bár nem sokkal később Hári János egyenlített, a harmad mégis osztrák vezetéssel zárult, mert a vendégek még egyszer betaláltak.

A második 20 percben Mihály Ákos 2–2-re alakította az állást, de kaptunk még egy gólt, így ez a harmad is osztrák vezetéssel zárult. A harmadik felvonásban teljesen összeomlott a Fehérvár. Három gólt kapott, így 6–2-es vereséget szenvedett.

Az ellenfélnél Zintis Zusevics két gólt ütött, Ken Ograjensek három gólpasszt jegyzett. A vendégek megérdemelten győztek, a gólok mellett a kapura lövések száma is sokat mond: 31–17 oda.

A székesfehérvári együttesnek ez volt a hatodik veresége a legutóbbi hét meccséből.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA

Hydro Fehérvár AV19–Graz 99ers (osztrák) 2–6 (1–2, 1–1, 0–3)
Székesfehérvár, 1416 néző.  Vezette: Soós, Hronsky (szlovák), Váczi, Durmis (szlovák)
FEHÉRVÁR: Kornakker – Atkinson, Szabó Dániel (1)  / Fournier, T. Campbell (1)  / Reiter A., Horváth M. / Ambrus G. – Bartalis    (1),   Hári J. 1, Kuralt / Erdély Cs., Sarauer, Petan / Shaw, Jacobs, Terbócs / Magosi B., Rétfalvi (1),  Mihály Ákos 1.Edző:Kevin Constantine
GRAZ: Lundström – ACKERED      1 (1), Altmann / Kirchschläger, Boivin / Kernberger, Pfeffer – HJALMARSSON 1 (1),  Martin  (1), OGRAJENSEK   (3)  / GORDON 1 (1),  Schiechl  (1),  ZUSEVICS  2 / Grafenthin, Kainz 1,   Oberkofler (1)  / Krainz, Alagic, Ph. Maurer.      Edző:  Jens Gustafsson
Kapura lövések:  17–31
Gól – emberelőnyből:   3/1, ill. 5/2
Fegyelmi büntetések:  végleges kiállítás (Brady Shaw)
Kevin Constantine:
  – Ostoba kiállításokat gyűjtöttünk be, ráadásul sokat, és a Graz ezt kihasználta. Ennél fegyelmezettebbnek kell lennünk, nem fér bele, hogy egyhuzamban öt percig emberhátrányban legyünk. Ennek ellenére voltak lehetőségeink, de még időre van szüksége a visszatérő játékosainknak, hogy formába lendüljenek, felvegyék a ritmust és kényelmesen mozogjanak az új formációkban.
Jens Gustafsson:  – Nagyban hasonlított a meccs a legutóbbira, amit a Fehérvár otthonában játszottunk, csak most a kulcsfontosságú pillanatokban betaláltunk. A döntetlen állásokról mi tudtunk előnybe kerülni, a harmadik harmadban pedig nagyon hamar sikerült kettőre növelni a különbséget. Uraltuk a semleges zónát, ezek jelentették a különbséget.

Salzburg–Znojmo 5–3
Dornbirn–Pustertal Wölfe 0–4
Villach–Klagenfurt 0–4
Bozen–Vienna Capitals 7–4
Ljubljana–Insnbruck 2–3