Osztrák hokiliga: nem hozott szerencsét az ünnep, kikapott a Fehérvár

2021.12.26. 19:49
Vereséget szenvedett a Fehérvár (Fotó: Facebook/Soós Attila, Hydro Fehérvár AV19)
A Hydro Fehérvár AV19 6–3-as vereséget szenvedett a cseh Znojmotól az osztrák hokiliga (ICEHL) vasárnapi játéknapján, karácsonykor.

Legutóbbi hét meccsét tekintve negyedszer szenvedett vereséget a fehérvári alakulat, amely már kevesebb mint hét perc után kétgólos hátrányba került a Znjomo elleni vasárnapi meccsen. Az első harmadban aztán jött a szépítés, de ezt zsinórban három hazai gól követte, így 5–1 is volt az állás. A záró harmadban végül iksz lett, a meccs vége pedig 6–3 a Znjomónak.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA
ORLI ZNOJMO (cseh)HYDRO FEHÉRVÁR AV19 63 (3–1, 1–0, 2–2)
Znojmo, 1000 néző. V: Fichtner (osztrák), Soós, Gatol (osztrák), Muzsik.
ZNOJMO:
Kantor – SEDLÁK 1 (2), CULKIN 1 (2) / Younan, Haman / Stránsky, Bartko – T. SVOBODA 1 (1), Nemec, Köver / Ahl (1), Zubov (2), IMMO ERIKSSON 2 / Gorcík (1), PROKES 1 (1), Matus (1) / Kvasnica, Brittain, Luciani (1). Edző: Glen Hanlon
FEHÉRVÁR: Kornakker / Östlund – Atkinson (1), H. Nilsson / Fournier, T. Campbell / Horváth M., Szabó Dániel / Reiter A., Rétfalvi – Magosi B., Hári J., Kuralt / Erdély Cs. (1), Sarauer, Petan / SHAW 2 (1), Bartalis I. (1), TERBÓCS 1 (1) / Jacobs, Németh K., Mihály Ákos. Edző: Kevin Constantine
Kapura lövések: 40–19. Gól – emberelőnyből: 7/3, ill. 3/0
Kevin Constantine: – A Znojmo erőssége a támadójáték, hiszen eddig ő szerezte a legtöbb találatot a bajnokságban. Szerettük volna csökkenteni a cseh helyzetek számát, de tudtuk, hogy lehetetlen teljesen megállítani őket – persze ha nyerni akarunk, nem engedhetjük meg, hogy hat gólt szerezzenek. Nem játszottunk „rettenetesen”, de hármat is ütöttek emberelőnyben, azokban a pillanatokban úszott el a meccs. Egyszerűen nem volt elég jó a védőjátékunk az ilyen kaliberű támadósorokkal kiálló Znojmo ellen.