Osztrák hokiliga: hiába állt fel háromgólos hátrányból, kikapott a Hydro Fehérvár

SZ. R.SZ. R.
2022.02.27. 19:48
Nem tudta győzelemmel zárni az alapszakaszt a Hydro Fehérvár (Fotó: Pesti Tamás/Fejér Megyei Hírlap)
Háromgólos hátrányból állt fel, mégis kikapott 4–3-ra a Hydro Fehérvár AV19 a Dornbirn ellen az osztrák jégkorongliga (ICEHL) 52. fordulójában.

A székesfehérvári együttes az alapszakasz utolsó mérkőzésén már az első harmad 13. percére kétgólos hátrányban volt, majd egy gól nélküli második játékrészt követően az utolsó 20 perc elején Shawn O'Donnell a maga második találatával 3–0-ra növelte a Dornbirn előnyét. Végül a Hydro Fehérvár AV19 a harmadik felvonásban 9.17 és 15.07 között ledolgozta a hátrányát, de Shawn O'Donnell az utolsó percben is betalált, megszerezte harmadik gólját, a Dornbirn pedig még a rendes játékidőben 4–3-ra megnyerte a mérkőzést.

A Hydro Fehérvár AV19 a vereség miatt biztosan a harmadik helyen zárja az alapszakaszt.

JÉGKORONG,
OSZTRÁK LIGA

HYDRO FEHÉRVÁR AV19–DORNBIRN (osztrák) 3–4 (0–2, 0–0, 3–2)
Székesfehérvár,
1891 néző. V: Soós, Piragic (horvát), Zgonc (szlovén), Muzsik
FEHÉRVÁR:
Tirronen – Atkinson, H. Nilsson / Fournier, T. Campbell / Dahlroth 1, Horváth M. / Ambrus G., Rétfalvi – Shaw, Hári J. (1), KURALT 1 (1) / Erdély Cs., Bartalis I., Petan (1) / MAGOSI B. 1, Sarauer (1), Mihály Ákos / Jacobs, Németh K., Terbócs. Edző: Kevin Constantine
DORNBIRN: L. LUNDIN – SUHONEN (2), Spencer (1) / Matzka, Gröndahl / Vandane (1) – Macierzynski, Häussle, Pöschmann / Antonisch, HANCOCK 1 (2), O'DONNELL 3 (1) / Jevpalovs, Ruzicka, Padakin. Edző: Kai Suikkanen
Kapura lövések: 38–26
Gól – emberelőnyből: 1/1, ill. 1/1
Kevin Constantine:
– Csalódott vagyok, szerettük volna győzelemmel búcsúztatni az alapszakaszt. Tudtuk, hogy némi szerencsével egy klubrekordot jelentő második helyre érhettünk volna oda, de ez nem sikerült. A több mint harmincöt edzői évem alatt nem először találkoztam vele, hogy a már biztos kieső csapat könnyeden, önfeledten játszik, míg amelynek még van miért küzdenie, feszült, ideges. Megesik az ilyen. Legalább a végét izgalmassá tettük.
Kai Suikkanen: – Ötven percig jól játszottunk, aztán lábon lőttük saját magunkat. Szerencsére a végén éltünk az üres kapus helyzetünkkel, és három ponttal zártuk a szezonunkat.