Osztrák hokiliga: a Villach után a Znojmótól is kikapott a Fehérvár

2022.02.07. 20:48
Znojmóban is kikapott a Hydro Fehérvár AV19 (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Simán, 5–2-re kikapott a cseh Znojmo otthonában a Hydro Fehérvár az osztrák jégkorongliga (ICEHL) fordulójából pótolt mérkőzésen.

A székesfehérváriak bő nyolc perc alatt négygólos hátrányba kerültek az első harmadban, amire csupán Tim Campbell tudott válaszolni. A második játékrész aztán rögtön magyar góllal indult, Erdély Csanád volt eredményes, de 14.25-nél ismét háromra nőtt a Znojmo előnye.

Végül az utolsó harmad nem hozott gólt, a Hydro Fehérvár pedig nem tudott visszajönni a mérkőzésbe, így 5–2-es vereséget szenvedett el a Znojmo otthonában. A székesfehérváriaknak ez volt sorozatban a második vereségük – a legutóbbi összecsapásukon a Villach ellen maradtak alul 5–3-ra – egy ötmérkőzéses győzelmi sorozat után.

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA

Znojmo–Hydro Fehérvár AV19 5–2 (4–1, 1–1, 0–0)
ZNOJMO:      Kantor – Sedlak      (1),      Culkin      (1)      / Hrabal, Bartko      (1)      / Stransky, Younan / Kantor, Groh – Matus      1,      Brittain, Neumann / GORCÍK      (2),      PROKES      1 (1),      LUCIANI      1 (2)      / Ahl      (1),      Zubov      (1),      ERIKSSON IMMO      2      / Köver, Kvasnica, Tejnor.      Edző:      Glen Hanlon
FEHÉRVÁR:      Tirronen – Atkinson      1,      H. Nilsson / Fournier, T. Campbell      1      / Horváth Milán, Szabó Dániel – Shaw, Hári J., Kuralt / Erdély Cs.      (1),      Sarauer      (1),      Petan / Mihály Ákos, Jacobs, Terbócs      (1)      / Ambrus G.      (1),      Rétfalvi, Dobmayer.      Edző:      Kevin Constantine
Znojmo, 1000      néző.      V:      Hronsky (szlovák), Smetana (osztrák), Konc (szlovák), Riecken (osztrák).      Kapura lövések:      25–38.      Gól – emberelőnyből:      3/2, ill. 2/0
Kevin Constantine:
– Négygólos hátrányból nem könnyű nyerni. A Znojmo ügyes fiatalokból álló, támadó felfogású csapat, amely hazai pályán kifejezetten erős. Mi is erősebbek vagyunk otthon, idegenben azért néha döcög a szekér. Örültem volna, ha az első harmadban szorosabb marad az állás, és csak később dől el érdemben a meccs. Öt nap alatt négy mérkőzést játszottunk, és bár két nap pihenés vár ránk, utána négy nap alatt három találkozónk lesz. Elfáradtunk, ez történik, ha temérdek elhalasztott összecsapást kell hirtelenjében bepótolnunk. A következő napokban kicsit hátradőlünk, hogy tiszta fejjel vágjunk bele a további menetelésbe.