Osztrák hokiliga: a Fehérvár szétlövésben verte meg a Klagenfurtot

KOHÁN GERGELYKOHÁN GERGELY
2020.12.17. 21:37
Bartalis pimasz gólt lőtt, a Fehérvár pedig sorozatban negyedjére nyert (Fotó: Soós Attila/Fehérvár AV19)
Az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszában a Hydro Fehérvár hazai pályán szétlövést követően 5–4-re legyőzte a Klagenfurtot.

Az egyik leghíresebb sporttémájú filmklasszikusból kiindulva nemhogy minden héten, de majdnem minden nap háború jellemezte a Hydro Fehérvár AV19 elmúlt hónapját, a vírus miatti rohampótlás olyan nagyüzemet eredményezett, melynek során futószalagon, egy-kétnaponta jöttek az ICEHL-bajnokik. Ez embertelen tempó, különösen jégkorongban, különösen ezekben a vészterhes időkben, folyton hiányzókkal küzdve – úgyhogy a vasárnapi, Graz ellen győztesen megvívott hazai összecsapás után úgy kellett már ez a négynapos kis lélegzetvételnyi szünet, akár egy falat kenyér.

Főleg, hogy csütörtök este újabb kőkemény rangadó várt a Volán hokisaira: a rekordbajnok Klagenfurt elleni mérkőzés eleve mindig presztízs, és a két csapat rendre jó meccseket is szokott vívni egymással, de most ráadásul top négyes tabellaszomszédokként még jelentősebb volt a tét.

Ehhez képest pocsékul indult a mérkőzés magyar szempontból, előbb Nick Petersen nagy, majd Thomas Koch szerencsés gólt szerzett a palánkról elé pattanó korongból, hét perc után már kettővel ment az osztrák rekordbajnok.

Szerencsére a Volán nem esett össze, előbb Bartalis István ugrott ki, és fejezte be ziccerét úgy, hogy az rávezetés esetén is pimasz lett volna, nem még akcióból, majd Mihály Ákos is beügyeskedett egy kipattanót – 50 másodperc alatt máris egál volt!

Ez most nem a kapusok és nem a védelmek meccse volt, viszont fordulatokból nem akadt hiány, Hári János találatára a klagenfurti kapitány, Manuel Ganahl felelt egy duplával (második gólja egy finoman szólva is véleményes szituációt követő fórból esett), ezt viszont Szabó Bence egyenlítette ki, a két négygólos harmad után így döntetlennel fordultak a felek.

Kapura lövésből a vendégeknek, minőségi helyzetből azonban a fehérváriaknak volt több, a harmadik játékrészben mindenesetre újabb gól már nem született, miként a túlórában sem. A szétlövésben ellenben Jaroslav Janus jó szokásához híven fogott, mint a festék, a Fehérvár így folytatta jó sorozatát, már négymeccses győzelmi sorozatban van, egyúttal a Klagenfurttal helyet cserélve ismét a dobogóra lépett!

JÉGKORONG
OSZTRÁK LIGA (ICEHL), ALAPSZAKASZ
HYDRO FEHÉRVÁR AV19–HC KLAGENFURT (osztrák) 5–4 (2–2, 2–2, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. V:Rencz, Nagy A., Váczi, Kis-Király
FEHÉRVÁR:Janus
Stipsicz, T. Campbell(1)– Caruso(2),SZABÓ B.1– Kähkönen, Szabó D.
Hargrove(1),HÁRI J.1,Kuralt – Erdély Cs.(1),BARTALIS I.1,PETAN1– Mihály Ákos1 (1),Sárpátki(1),Szita(1)– Kovács Alex
Edző:
Antti Karhula
KAC:
Dahm
Würschl, Schumnig(1)– GREGORC(1),Unterweger – Steffler, Vallant – Maier
GANAHL2,Ticar(1),PETERSEN1 (1)– S. Geier, KOCH1,Haudum(1)– Obersteiner, M. Geier, Kernberger – Hammerle, Witting