Ligue 1: megint négyet kaptak otthon – vergődik a Monaco

K. Zs.K. Zs.
2022.08.31. 21:04
Guillermo Maripán (jobbra) gólt szerzett, de kiállításával bajba sodorta a monacóiakat (Fotó: AFP)
Tovább tart a Monaco vesszőfutása: a hercegségbeliek hazai pályán 4–2-re kikaptak a Troyes-tól a francia labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) szerdán megrendezett 5. fordulójában. A még veretlen Lyon odahaza 2–1-re legyűrte az Auxerre-t, a Reims elkönyvelte első győzelmét, ugyanez még mindig nem jött össze a Strasbourgnak.

Guillermo Maripán góljával a Monaco korán előnybe került, de a szünetben már a Troyes vezetett – ráadásul emberelőnyben is volt, hiszen a monacói gólszerzőt a 44. percben kiállította a játékvezető. A vendégek éltek a fór kínálta lehetőséggel, a szünet után szereztek még két gólt, és hogy nem többet, az nem kis részben a hazai kapus, Alexander Nübel több nagy védésének következménye.

Beleszámítva a PSV elleni BL-selejtező-visszavágót is, a Monaco – amely az Európa-ligában megmérkőzik majd a Ferencvárossal is – immár öt mérkőzés óta képtelen nyerni, és hazai környezetben egymás után a második bajnoki meccsén kapott négy gólt (másfél hete a Lens 4–1-re nyert a hercegségben).

FRANCIA LIGUE 1
5. FORDULÓ
Monaco–Troyes 2–4
(Maripán 10., Y. Fofana 63., ill. Tardieu 22. – 11-esből, Odobert 45+3., Mama Baldé 48., Salmier 78.)
Angers–Reims 2–4 (Bufal 59. – 11-esből, Hunou 67., ill. Munetsi 23., Ito 45., Balogun 70. – 11-esből, Flips 90.)
Lyon–Auxerre 2–1 (Tete 29., Toko Ekambi 72., ill. Autret 80.)
Montpellier–Ajaccio 2–0 (Nordin 28., Wahi 77.)
Strasbourg–Nantes 1–1 (H. Diallo 28., ill. Mosztafa Mohamed 85.)