Ligue 1: győzelemmel hangolt a Fradira a Monaco

2022.09.11. 23:21
Benoit Badiashile (jobbra) szerezte meg a Monaco vezető gólját (Fotó: AFP)
A Monaco 2–1-re legyőzte az Olympique Lyont a francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 7. fordulójának záró mérkőzésén.

Gól nélküli döntetlent hozott a mérkőzés első félideje, inkább csak feltérképezték egymást a felek. Ez a Monacónak sikerült jobban, az 55. percben Caio Henrique szögletére érkezett Benoit Badiashile, aki szinte zavartalanul fejelt a kapuba. VIDEÓ ITT!

Tíz perc sem telt el, amikor tovább növelték előnyüket a hazaiak, ismét Henrique volt az előkészítő, ezúttal szabadrúgásból. A jobb oldalról érkező beívelésére Guillermo Maripán érkezett, a chilei játékos őrzői szorításában csúsztatta meg a labdát, a kapus hiába vetődött, nem tudott védeni. VIDEÓ ITT!

A találkozó hajrájában ébredtek fel a vendégek, a 81. percben Karl Toko Ekambi révén szépített az Olympique Lyon. Kontra végén Rayan Cherki a jobb oldalról a hosszún helyezkedő kamerunit játszotta meg, aki Ruben Aguilar mellett kapásból talált a kapuba (2–1). VIDEÓ ITT!