Ligue 1: Bölöni csapata egymás után harmadszor kapott ki

D. S. B.D. S. B.
2023.12.17. 17:02
Egymás után harmadszor kapott ki a Bölöni László irányította Metz a francia élvonalban (Fotó: Getty Images)
Hiába játszott veszélyesen, egy korai góllal 1–0-ra kikapott a Montpellier-től hazai pályán a Bölöni László irányította Metz a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 16. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A legutóbbi hat meccsén nyeretlen, kieső helyen álló Lorient-nak nem sok esélye volt a szintén pocsék formából érkező, utóbbi nyolc meccsén négy-négy döntetlent és vereséget elkönyvelő Strasbourg ellen, a vendégek ugyanis az első perctől kezdve nagy mezőnyfölényben játszottak, ezt pedig Dilane Bakwa révén már a 14. percben ki is használták.

A második félidő elején Kevin Gameiro megduplázta a vendégek előnyét, négy perccel később azonban Bamba Dieng találatával hamar szépített a vendéglátó. Ennél közelebb viszont már nem tudott kerülni a Lorient, amely a 2–1-es vereséggel már hét mérkőzés óta nyeretlen. 1–2

Két vereség után fogadta a Metz a rossz sorozatban lévő Montpellier-t, amely korán, már a 9. percben megszerezte a vezetést Maxime Esteve góljával. Bölöni László újonc csapata hiába próbálkozott becsülettel, 18 kísérletéből egyet sem tudott gólra váltani, így egymás után harmadik vereségét szenvedte el. 0–1

A Szoboszlai Dominikot foglalkoztató Liverpool mögött csoportmásodikként a francia Toulouse az osztrák LASK elleni sikerrel tette biztossá továbbjutását az Európa-ligában, de a lilák sincsenek túl fényes formában, hiszen a Rennes-t tíz nyeretlen bajnoki után fogadták. A kevés eseményt hozó találkozón valamelyest a Toulouse volt veszélyesebb, de gólt egyik csapat sem tudott szerezni. 0–0