Finnország: Skóciából érkezett csoportriválisunk új kapitánya

Vágólapra másolva!
2011.03.31. 14:54
A Finn Labdarúgó-szövetség megtalálta a nemzeti csapat új szövetségi kapitányát: a korábbi hetvenszeres finn válogatott Mixu Paatelainen irányítja a jövőben a hazánkkal azonos Eb-selejtezőcsoportban szereplő együttest.

A 44 éves szakember a skót élvonalban szereplő Kilmarnock menedzseri posztjáról távozik, hogy hazája válogatottját irányíthassa.

„Alapos mérlegelés után Mixu úgy döntött, hogy elfogadja a megtisztelő feladatot, amelyet nem utasíthatott vissza, és hazája szövetségi kapitánya lesz. Azonnal munkába áll a finn szövetségnél” – olvasható a Kilmarnock közleményében.

Mint ismeretes, Stuart Baxtert a válogatott rossz szereplése után „fölfelé buktatták”, tanácsadói szerepkörbe – a skót trénernek a Magyarország elleni vesztes Eb-selejtező volt az utolsó meccse a válogatott kispadján.

A Kilmarnock mindenképpen szerette volna megtartani a szurkolók körében rendkívül népszerű finn edzőt, hisz Paatelainennel a csapat ugrásszerű javulást mutatott és a szezonban klubrekordokat döntött meg.

„Mixu rövid irányítása alatt a Kilmarnock óriásit fejlődött, a támadójáték hatalmasat javult, a csapat szórakoztató és gólerős játékot nyújtott. Nagyon ritka, hogy egy menedzser nyolc hónap alatt gyakorlatilag legendává válik a klubnál” – búcsúztatta Paatelainent a Kilmarnock.

 

Legfrissebb hírek

Labdarúgás: az ifi BL-ben sem tartoznak az elithez a magyar csapatok

Utánpótlássport
11 órája

Miklós Gergő távozott a finn kézilabda-bajnokság aranyérmesétől

Kézilabda
12 órája

Football Forum Hungary: „Már csak a válogatott futballban győzheti le Dávid Góliátot”

Labdarúgó NB I
Tegnap, 16:04

Football Forum Hungary: A számok azt mutatják, változtatni kell a magyar utánpótláson – Csepregi György

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:17

Football Forum Hungary: Játékosmegfigyelők nélkül ma már nem működhet egy klub – Balogh Tamás

Labdarúgó NB I
Tegnap, 11:54

Football Forum Hungary – szakmai találkozó a Groupama Arénában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:48

Labdarúgás: több mint ezer fiatalperc az NB I 29. fordulójában

Utánpótlássport
2025.04.28. 19:47

Dudás Hunor: A Football Forum Hungary globálisan is jelentős esemény lett

Minden más foci
2025.04.28. 08:18
Ezek is érdekelhetik